10 نکته برای خلاص شدن از شر بوی عرق لباس

10 نکته برای خلاص شدن از شر بوی عرق لباس

10 نکته برای خلاص شدن از شر بوی عرق لباس : تقریباً هر یک از ما عرق می کنیم حتی گاهی عرق می کنیم تا بوی عرق از لباس خارج شود. امروز ده راه برای از بین بردن بوی بد لباس به شما نشان می دهیم. همچنین نکته مهمی که وجود دارد این است که اجازه ندهید لباس هایتان با بوی عرق خشک شوند. اگر زمانی که لباس‌هایتان را روی بند رخت قرار می‌دهید، هنوز بو می‌دادند وقتی خشک می‌شوند باز هم همین بوی را خواهند داشت.

10 نکته برای خلاص شدن از شر بوی عرق لباس

 

1. بیشتر دوش بگیرید

دوش گرفتن بیشتر به ریشه مشکل کمک می کند.

2. لباس ها را بیشتر عوض کنید

منظور ما از تعویض مکرر لباس‌هایتان این نیست که هر روز پنج بار عوض کنید!اگر زیاد عرق می کنید اغلب لباس های خود را عوض کنید.

به این ترتیب عرق و باکتری های همراه آن روی لباس شما جمع نمی شوند. اگر باکتری ها روی هم انباشته نشوند هنگام شستن لباس ها راحت تر از بین می روند.

3. به پارچه توجه کنید

اگر تقریباً همیشه با بوی تعریق روی لباس‌هایتان دست و پنجه نرم می‌کنید، شاید وقت آن رسیده که به پارچه لباس‌هایتان توجه کنید.برخی از پارچه‌ها برای کنترل عرق و بوی بدن بهتر از بقیه هستند.

در این مطالعه آنها تفاوت بین الیاف طبیعی و مصنوعی را بررسی کردند. آنها در آزمایش خود از پنبه و پلی استر استفاده کردند که هر دو رایج ترین انواع در گروه مربوطه هستند.در پایان مطالعه به نظر می رسد که بوی پلی استر بیشتر از پنبه است.با این کار ممکن است بخواهید از پلی استر و مواد مصنوعی برای مشکل بوی عرق خود اجتناب کنید.

ممکن است بخواهید روی برخی از زیرپیراهن ها نیز سرمایه گذاری کنید. به این ترتیب مدتی طول می کشد تا پیراهن های مورد علاقه تان در عرق خیس شود.

از طرف دیگر حتی ممکن است نگران لباس های زیر نباشید برخی از زیر پیراهن ها به طور خاص برای این مشکل ساخته شده اند.

10 نکته برای خلاص شدن از شر بوی عرق لباس

بیشتر بخوانید: 4 راه برای اصلاح پارگی های لباس بافت

4. اجازه دهید لباس ها خشک شوند

این مرحله اضافی با کاهش باکتری هایی که لباس های شما را بدبو می کنند کمک می کند.

5. در اسرع وقت بشویید

بهتر است لباس‌های عرق‌زده اضافی را در اسرع وقت بشویید. به این ترتیب بلافاصله از شر باکتری هایی که باعث بوی بد لباس هایتان می شوند خلاص خواهید شد.

10 نکته برای خلاص شدن از شر بوی عرق لباس

6. لباس های خود را از داخل بشویید

زمانی که عرق می کنیم این داخل لباس است که مستقیماً با آن تماس پیدا می کند. به همین دلیل بهتر است وقتی زمان شستن لباس‌هایتان است، آن‌ها را به سمت بیرون برگردانید.

به این ترتیب بیشتر در معرض ماده پاک کننده قرار می گیرد و به عامل پاک کننده شانس بیشتری برای از بین بردن باکتری ها و بو می دهد.

10 نکته برای خلاص شدن از شر بوی عرق لباس

7. مطمئن شوید که فضای کافی وجود دارد

اطمینان حاصل کنید که وقتی زمان شستشو فرا می رسد، ماشین را بیش از حد بار نکنید. اطمینان از وجود فضای کافی، اطمینان از تمیز کردن صحیح لباس است.

پاک کننده های زیادی وجود دارند که می توانند به شما در رفع این مشکل کمک کنند.

بیشتر بخوانید: 7 نکته برای شستن لباس های گران قیمت

جوش شیرین

جوش شیرین یک معجزه خانگی است. شما می توانید آن را در آشپزخانه، حمام پیدا کنید، و اکنون ممکن است جای خود را در اتاق لباسشویی نیز پیدا کند.

بر کسی پوشیده نیست که یکی از بهترین پاک کننده های موجود است. اگر قبلاً در برخی از مشکلات بدبو به شما کمک کرده است ممکن است اکنون بتواند دوباره به شما کمک کند.

دو روش برای استفاده از جوش شیرین در لباسشویی وجود دارد.

خیساندن – برای مورد اول، یک تشت یا چیزی مشابه تهیه کنید. مقداری جوش شیرین  را با آب گرم داخل آن بریزید سپس مخلوط کنید. لباس های عرق کرده را از چند دقیقه تا یک ساعت در آن خیس کنید. طبق معمول بشویید.

از طرف دیگر می توانید آن را به لباسشویی بگذارید. لباس‌ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید مقداری جوش شیرین در آن بریزید و لباس‌ها را طبق معمول بشویید.

جوش شیرین

سرکه

سرکه یکی دیگر از پاک کننده های عالی است ممکن است تعجب کنید اما بله می‌توانید از سرکه برای رفع بو استفاده کنید.

همچنین دو راه برای این کار وجود دارد. همچنین می توانید لباس های خود را از چند دقیقه تا چند ساعت در محلول سرکه مقطر خیس کنید. از طرفی می توانید مقداری سرکه به ماشین لباسشویی اضافه کنید.

هنگام استفاده از سرکه، باید به یاد داشته باشید که تا حد امکان کمتر از آن استفاده کنید. همانطور که سرکه می تواند کمک کند می تواند برخی از لباس ها را نیز خراب کند. مقدار استفاده در نهایت به تعداد لباس بستگی دارد، اما به طور کلی شما نمی خواهید بیشتر از 1 فنجان استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از سفید کننده را دارید از سرکه استفاده نکنید! بیش از اینکه لباس های شما را خراب کند، مخلوط سرکه و سفید کننده یک گاز سمی ایجاد می کند.

سرکه

لیمو

لیمو شاید به اندازه جوش شیرین یا سرکه شناخته نشده باشد اما لیمو در تمیز کردن بسیار خوب است. برای این یکی، آب یا چند لیمو را برش دهید مقدار به تعداد لباس هایی که میشویید بستگی دارد. به طور معمول نصف فنجان کافی است.

آب لیمو را در آب داغ مخلوط کنید. اجازه دهید کمی بماند به خصوص اگر از برش های لیمو استفاده کرده اید. لباس ها را برای چند دقیقه یا چند ساعت خیس کنید.

لیمو

بیشتر بخوانید: نحوه شستن لباس های ابریشمی و ماندگاری آنها

نمک

باز هم برای این یکی به مقداری آب گرم نیاز دارید مقداری نمک در آن بریزید مقدار آن به تعداد لباس هایی که می شستید بستگی دارد اما نصف فنجان باید این کار را انجام دهد.

دقت کنید که نمک با آب مخلوط شود. لباس ها را از چند دقیقه تا چند ساعت در آن خیس کنید. به طور معمول بشویید.

نمک

شوینده ها

اگر هیچ یک از پاک کننده های بالا کار نکرد نگران نباشید. ده ها شوینده مختلف در بازار موجود است بسیاری از آنها به طور خاص برای این مشکل ساخته شده اند. اگر نمی‌خواهید برخی از راه‌حل‌های خانگی را انتخاب کنید می‌توانید سریع به نزدیک‌ترین فروشگاه نزدیک خود بروید.

ممکن است زمان خوبی باشد که توجه داشته باشید هنگام استفاده از مواد شوینده لباسشویی مقدار مناسبی وجود دارد. عدد دقیقی وجود ندارد. با این حال ریشه مشکل شما ممکن است به این دلیل باشد که خیلی کم یا بیش از حد می گذارید.

کم گذاشتن لباس شما را به درستی تمیز نمی کند. از طرفی زیاد گذاشتن محلول باعث غلیظ شدن محلول می شود. اگر محلول ضخیم شود ممکن است نتواند به درستی در گوشه ها و گوشه های لباس شما نفوذ کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای مبتدیان برای نحوه شستن لباس ها

8. از نرم کننده پارچه استفاده نکنید

اگر می خواهید از نرم کننده های پارچه استفاده کنید، ممکن است بخواهید یکی از پاک کننده هایی را که در بالا بیان کردیم را امتحان کنید. آنها علاوه بر از بین بردن بو، نرم کننده های عالی پارچه نیز هستند.

از نرم کننده پارچه استفاده نکنید

9. اجازه دهید لباس ها خشک شوند 

لباس ها را برای مدت طولانی در ماشین لباسشویی رها نکنید. آنها را در اسرع وقت خشک کنید. از برچسب مراقبت پیروی کنید اما معمولاً بهتر است به هوای تازه اجازه دهید لباس های شما را خشک کند. آنها را در جایی که نور خورشید و باد وجود دارد بگذارید.

اجازه دهید لباس ها خشک شوند 

خلاصه

چگونه بوی عرق لباس را از بین ببریم؟ آسان است! راه های زیادی برای از بین بردن بوی بد لباس وجود دارد. معمولاً راه حل فقط شامل انجام چند روش ساده و کاربردی است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *