چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟

چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟

چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟ عروسی یکی از مراسمی است که همه ما حداقل چند بار در زندگی خود شرکت کرده ایم. اما اگر شما که این مقاله را می خوانید ، یک خانم هستید ، باید بدانید که عروسی یکی از جذاب ترین مراسم برای خانم هایی است که مدت هاست قصد شرکت در آن را دارند.

چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟

چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟

یکی از برنامه ها و افکاری که خانم ها برای شرکت در عروسی دارند این است که برای شرکت در عروسی که می خواهند شرکت کنند چه لباسی بپوشند.

برای پاسخ به این سوال برخی از زنان در تمام پاساژها و مغازه هایی که فکر می کنند می توانند به این سوال پاسخ دهند قدم می زنند اما هنوز نمی توانند تصمیم درستی بگیرند.

اما نگران نباشید اگر شما یکی از این افراد هستید و نمی دانید برای شرکت در عروسی دوستان و آشنایان خود چه لباسی بپوشید قصد داریم در این مقاله به این سوال پاسخ دهیم و شما را از سردرگمی نجات دهیم بنابراین این مقاله از تیپزا را تا انتها بخوانید .

برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی برای لباسی که می خواهید بپوشید ، باید چند نکته را در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید انتخاب درست را انجام دهید.پس با این عنوان از تیپزا چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟ همراه باشید.

چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟

بیشتر بخوانید« مدل لباس مجلسی پولکی کوتاه و بلند زنانه

از لباسهای مجلسی قدیمی استفاده نکنید

اولین چیزی که می خواهیم هنگام انتخاب لباس عروس مناسب به آن اشاره کنیم این است که لباس های قدیمی نپوشیم.ممکن است چند سال پیش یا در نوجوانی یک لباس مجلسی خریداری کرده باشید که زیبا و مجلل است و حالا بعد از چند سال هنوز به این لباس علاقه دارید.

اما مشکل این است که این لباس متعلق به زمانی بود که می خواستید در مهمانی ها بدرخشید اما حالا با گذشت زمان دیگر نیازی به استفاده از این لباس ها ندارید و نیازی به حضور در مهمانی ای نیست که تمام توجه روی عروس است از چنین لباس هایی استفاده کنید.

دقت کنید با گذشت زمان هر سال مدل و سبک لباس های مجلسی تغییر اساسی میکنند اما این نکته را هم باید مد نظر قرار دهیم که سبک کلاسیک هرگز قدیمی نمیشوند و زمانی که آلبوم را بعد سالها نگاه میکنید بسیار جذاب هستند پس لباسی انتخاب کنید که مد روز باشد یا اگر دوست ندارید با مد و استایل سال پیش روید سبک کلاسیک به شما پیشنهاد میشود زیرا همیشه زیبا و جذاب محسبو میشوند.

چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟

از زیورآلات یا اکسسوری زیاد استفاده نکنید

یکی از علایق برخی از خانم ها استفاده از جواهرات برای زیباتر شدن هرچه بیشتر خود است. اما توصیه می کنیم اگر می خواهید از جواهرات برای حضور در عروسی استفاده کنید ، از جواهرات متناسب با لباس خود استفاده کنید.

همچنین از جواهرات به گونه ای استفاده کنید که زیبایی شما را آراسته و منعکس کند نه اینکه شما را به ویترین طلا یا نقره تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید» جدیدترین مدل لباس مجلسی با پارچه گیپور

خود را معرض دید قرار ندهید!

نکته دیگری که توصیه می کنیم هنگام انتخاب لباس برای عروسی به آن توجه کنید این است که لباسی نپوشید که جلب توجه کند.

در واقع روز عروسی برای عروس و داماد یک روز خاص است و تمام توجه باید به آنها معطوف شود. خودنمایی و پوشیدن لباس هایی که توجه را به خود جلب می کند باعث توجه عروس و داماد حتی مهمان ها  به شما می شود که برای شما زیبا نیست.

در عروسی ها معمولاً به عروس و داماد و خانواده های آنها توجه می شود بنابراین پوشیدن لباس های بسیار ضخیم یا بسیار نازک برای چنین مراسماتی توصیه نمی شود بنابراین توصیه می کنیم که به جماعت بپیوندید تا جلب توجه نکنید.

چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟

از کیف های دستی یا کیف های بزرگ استفاده نکنید

یکی از عاداتی که خانم ها دارند این است که همیشه یک کیف بزرگ با خود حمل می کنند و در آن وسایلی را که حتی به آنها احتیاج ندارند قرار می دهند و با خود حمل می کنند.

این مسئله برای رفت و آمد روزانه مشکلی ایجاد نمی کند اما وقتی می خواهید در عروسی شرکت کنید باید در نظر داشته باشید که در این جشن خاص شرکت می کنید و نباید از کیف های بزرگی که در طول روز برای فعالیت های روزانه خود استفاده می کنید استفاده کنید.

برای شرکت در مراسم عروسی یک کارشناس مد توصیه می کند که کوچکترین کیف دستی و کیف خود را همراه داشته باشید و از آوردن کیف های بزرگ و وسایل غیر ضروری به مراسم عروسی خودداری کنید.

چه لباس مناسبی برای مراسم عروسی بپوشیم ؟

از پوشیدن لباس های سفید خودداری کنید

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام انتخاب لباس عروس باید در نظر بگیرید این است که از پوشیدن لباس سفید خودداری کنید.

همه لباس ها و شلوارهای سفید برای پوشیدن در عروسی ها مناسب نیستند مگر اینکه از شما خواسته شود از این رنگ ها برای ست کردن عروس و داماد استفاده کنید سفید  از بژ یا نخود فرنگی ،کرم و سفید یخی یا هر نوع دیگری استفاده نکنید. لباس شبیه عروس در عروسی میشود.

از این موضوع ناراحت نشوید و به راحتی با آن برخورد کنید اگر لباسی که برای عروسی انتخاب کرده اید سفید است ،توصیه می کنیم از رنگ های جایگزین استفاده کنید.

در صورتی که عروسی یکی از اعضای خانواده ی شماست از رنگ های مشابه استفاده کنید

گاهی گفته می شود از رنگ هایی که شبیه به لباس خانواده درجه یک عروس است اجتناب کنید ، اما این همیشه صادق نیست و صدق نمی کند.

کارشناسان مد می گویند: “برای عکس هایی با سبک هنری در عروسی اعضای درجه یک خانواده ، لباس هایی با سایه های مشابه از یک پالت رنگ بپوشید.”

لباس برای عروسی

نکته این است که انتخاب این رنگ ها ممکن است کمی طول بکشد ، زیرا ممکن است بخواهید رنگ هایی را انتخاب کنید که سازگار باشند اما دقیقاً شبیه هم نیستند. برای حل این مشکل ، توصیه می کنیم از بافت ها ، نقوش و طرح های پالت رنگ استفاده کنید ، استفاده از این موارد می تواند برای شما مفید باشد.

اما اگر مطمئن نیستید که می توانید این کار را برای عروسی خویشاوندان درجه یک خود که در حال نزدیک شدن هستند انجام دهید می توانید از عروس و داماد بخواهید ببینند آیا چیزی وجود دارد که آنها دوست دارند.

از لباس های تک رنگ یا ساده استفاده کنید

ممکن است روز عروسی شما نباشد و شما بخواهید در عروسی شخص دیگری شرکت کنید اما می دانید که دوربین ها از همه طرف ها از همه مهمانان از جمله شما فیلم می گیرند و شما نیز می خواهید در این ویدئوها زیبا به نظر برسید.

برای این موضوع توصیه می کنیم از لباس های تک رنگ یا لباس هایی که طرح های ساده ای دارند استفاده کنید تا در زیبا ترین حالت خود باشید.

استفاده از لباس های سبک نیز گزینه مناسبی برای انتخاب لباسی است که می خواهید در عروسی بپوشید.

لباس برای عروسی

نکته دیگری که در مورد طرح هایی که می پوشید این است که سالهاست اعتقاد بر این است که باید از پوشیدن لباس هایی که نوار افقی دارند و لباس هایی که دارای نوارهای عمودی هستند خودداری کنید.

اگر می خواهید بدن شما لاغرتر به نظر برسد توصیه می کنیم از لباس هایی استفاده کنید که راه راه افقی دارند. بنابراین توصیه می کنیم اگر می خواهید برای عروسی بعدی از لباس هایی با راه راه عمودی استفاده کنید دیگر از این لباس ها استفاده نکنید و از لباس هایی با راه راه افقی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید» کالکشن جدید لباس مجلسی برای خانم ها مدل ماهی

لباس هایی با دامن بلند را امتحان کنید

اگر لباس کوتاهی که به تازگی خریداری کرده اید برای شما کوتاه و جذاب است ، عروسی جایی برای خودنمایی نیست. بنابراین توصیه می کنیم این لباس را در کمد خود بگذارید و از لباس های بلندتر و مناسب تری برای عروسی که می خواهید در آن شرکت کنید استفاده کنید.

به عنوان مثال می توانید از لباس هایی استفاده کنید که پیراهن و دامن آنها تا نوک پایتان می رسد. همچنین  از آنجا که شما معمولاً در عروسی ها زیاد می نشینید اگر لباس هایی با دامن کوتاه می پوشید ، استفاده از دامن هایی که باید مرتباً به پایین کشیده شوند چندان جالب نیست.

لباس برای عروسی

لباسی متناسب با جشن عروسی خود بپوشید

یکی دیگر از مواردی که می تواند به شما در انتخاب لباس مناسب کمک کند این است که بدانید مراسم عروسی در کجا برگزار می شود در واقع دانستن مکان عروسی به شما این امکان را می دهد تا بررسی کنید که چه چیزی برای عروسی مناسب است و چه لباس هایی برای عروسی مناسب نیست.

به عنوان مثال اگر عروسی وسط تابستان بیرون و در معرض نور آفتاب باشد می توانید از لباسی استفاده کنید که بسیار متفاوت است.

لباس برای عروسی

لباس مشکی بپوشید

شاید شنیده باشید که هر خانمی باید یک پیراهن مشکی در کمد داشته باشد و از این پیراهن برای رویدادهایی مانند مهمانی ها یا مناسبت های دیگر استفاده کند. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا پیراهن کوتاه مشکی برای عروسی ها نیز مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله مناسب است.

در این رابطه ، یک کارشناس مد می گوید که لباس های کوتاه مشکی را می توان برای هر مناسبت پوشید و استفاده کرد و مراسم عروسی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اگر یک لباس مشکی کوتاه در کمد خود ندارید ، می توانید از این فرصت برای خرید لباس جدید خود استفاده کنید و مطمئن باشید که از این لباس به اندازه کافی استفاده خواهید کرد.

لباس برای عروسی

بیشتر بخوانید» مدل بلوز و شومیز مجلسی با آستین های فانوسی 

کفش راحت بپوشید

یکی از اصول آداب عمومی این است که مردم در هر مراسمی کفش راحتی می پوشند. البته توجه داشته باشید که منظور ما این نیست که آن کفش های رنگی پیاده روی را برای این منظور رها کنید.

بلکه منظور ما پوشیدن کفش هایی است که مناسب مراسم عروسی است و همچنین زیبا هستند به این معنی که شما کفش هایی را می پوشید که به راحتی می توانید چند ساعت آن را بپوشید.

ممکن است بخواهید در طول عروسی بسیار فعال باشید بنابراین باید کفش هایی بپوشید که از پوشیدن آنها خسته نمی شوید خیلی جالب نیست که شما بعد از چند ساعت کفش های خود را در بیاورید و دست خود را به دست بگیرید یا اینکه تعداد زیادی کفش دور ریخته در کنار پذیرایی خود ایجاد کنید.

لباس برای عروسی

شاید می خواهید از کفش های پاشنه بلند برای عروسی خود استفاده کنید یا یکی از افرادی هستید که به کفش های پاشنه بلند علاقه دارید ، در این مورد توصیه می کنیم قبل از دور ریختن پول خود چند قدم بردارید. با آنها خرید کنید و ببینید آیا می توانید چند ساعت از آنها استفاده کنید.

اگر پاسخ این سوال منفی است توصیه می کنیم دوباره به خرید کفش پاشنه بلند بپردازید به این ترتیب اگر می خواهید کفش پاشنه بلند بپوشید و کفش اضافی در ماشین بگذارید می توانید در طول مراسم کفش های خود را عوض کنید.

چند نکته در مورد انتخاب لباس برای عروسی هایی که در طول روز برگزار می شود

عروسی هایی که در طول روز برگزار می شوند معمولاً متاثر از آب و هوا هستند و مکان عروسی اهمیت چندانی ندارد اما آنچه اهمیت دارد نوع پارچه و اندازه لباسی است که می خواهید بپوشید.

✅از پیراهن های کوتاهی استفاده کنید که دارای پارچه های حریر و نخی هستند.
✅قسمت یقه لباس را باز بگذارید و همچنین بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که حالت بندی دارند.
✅نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که از لباس هایی استفاده کنید که دارای طرح هایی با رنگ روشن هستند. این کار باعث می شود که اگر زیاد عرق می کنید رد عرق روی لباس تان زیاد مشخص نباشد.

لباس برای عروسی

نکاتی در انتخاب لباس برای مراسم های عروسی که در شب برگزار می شود:

مراسم عروسی که در شب برگزار می شود به افراد امکان می دهد مدهای مختلف را امتحان کنند و علاوه بر این مد ها رعایت برخی نکات خالی از لطف نیست:

با توجه به اینکه مراسم در طول شب برگزار می شود می توانید از لباس های تیره استفاده کنید اما استفاده از لباس های رنگ روشن نیز می تواند جلوه ای شاد و هیجان انگیز به مراسم بدهد.

اگر پوست خود را برنزه کرده اید می توانید از رنگ هایی مانند فیروزه ای یا صورتی مرجانی استفاده کنید این رنگ ها باعث می شود پوست برنزه بهتر به نظر برسد. اگر می خواهید از لباس هایی با رنگ های گرم استفاده کنید باید بدانید که چنین لباس هایی بهتر است با جواهرات ست شوند.

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم برای داشتن استایل مناسب مجلسی مناسب عروسی نیاز به یکسری فاکتورهای مهم است که باید به خوبی به آن توجه کنید همچنین شما میتوانید با کلیک برروی چگونه لباس رسمی شیک انتخاب کنیم؟ این مقاله را هم بخوانید. همچنین میتوانید نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *