5 عادت برای یک کمد لباس مرتب | نکاتی برای یک کمد لباس مرتب

5 عادت برای یک کمد لباس مرتب | نکاتی برای یک کمد لباس مرتب

5 عادت برای یک کمد لباس مرتب | نکاتی برای یک کمد لباس مرتب : وارد کردن چند عادت ساده به روال خود یک راه عالی برای مرتب نگه داشتن کمد لباس است و آیا می دانستید که داشتن یک کمد لباس مرتب می تواند به استایل شخصی شما نیز کمک کند؟

بنابراین امروز نکات و عاداتی را که برای سال‌ها انجام داده‌ام به اشتراک می‌گذارم که به من کمک کرد کمد لباسی مرتب داشته باشم و به نوبه خود به من کمک کرد تا روی سبک شخصی‌ام کار کنم.

اگر امروز این موارد را در جای خود قرار دهید می توانم به شما اطمینان دهم که سازمان کمد لباس شما 10 برابر آن چیزی است که قبلا بود!

عادات یک کمد لباس مرتب

هر چیزی خانه دارد

شاید قبلاً این را شنیده باشید، اما من قصد دارم نکات کاربردی بیشتری را به اشتراک بگذارم بنابراین هر چیزی که دارید باید خانه داشته باشد. این بدان معناست که هر کالایی که دارید مکان اختصاصی خود را دارد که باید کنار گذاشته شود. و سپس باید هر بار در همان مکان قرار داده شود!

اقلامی که اغلب در جای خود قرار نمی گیرند عبارتند از: کفش، کیف دستی، جواهرات و لباس ها.

5 عادت برای یک کمد لباس مرتب | نکاتی برای یک کمد لباس مرتب

5 عادت برای یک کمد لباس مرتب | نکاتی برای یک کمد لباس مرتب

این چیزها معمولاً در اطراف اتاق خواب جمع می شوند یا روی صندلی ها پرت می شوند. بنابراین توجه بیشتر به این مناطق ایده خوبی است.

وقتی همه چیز خانه دارد وقت خود را صرف کنید و چیزها را به جای درست خود بازگردانید اغلب این فقط به معنای 10 دقیقه اضافی قبل از خواب هر شب است تا اتاق را صاف کنید و مطمئن شوید که همه چیز سر جای خودش است.

این 10 دقیقه قبل از خواب عادتی است که من اتخاذ کرده ام و بدون حتی فکر کردن آن را انجام می دهم.

بنابراین این لباس‌هایی هستند که به اندازه کافی کثیف نمی‌شوند تا در سبد لباس‌شویی بروند اما به اندازه کافی تمیز نیستند تا به کمد برگردند. اغلب این اقلام در نهایت روی یک صندلی یا در انبوهی روی زمین پرتاب می شوند.

و آخرین ایده این است که اگر اتاقی برای این کار دارید یک رگال لباس جداگانه در اتاق خواب خود داشته باشید. همچنین می توانید از این رگال برای برنامه ریزی لباس های خود برای روز بعد استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه کمد لباس خود را ساده نگه دارید؟

بین آیتم ها فاصله بگذارید

دومین عادت برای یک کمد لباس مرتب این است که بین وسایل داخل کمد خود فاصله ایجاد کنید ایجاد فضای خالی بین وسایلتان بسیار عالی است تا اشیا در کمد لباس شما نفس بکشند اما از نظر بصری نیز جذاب تر است.

و وقتی چیزها از نظر بصری جذاب‌تر هستند سعی می‌کنید آن‌ها را همینطور نگه دارید. وقتی چیزها را تا لبه لبه‌هایتان پر می‌کنید حفظ مرتب بودن سخت‌تر می‌شود و همچنین برای چشم کمی سخت‌تر می‌شود.

5 عادت برای یک کمد لباس مرتب | نکاتی برای یک کمد لباس مرتب

این نکته سازماندهی را سالها پیش شنیدم که همیشه در ذهنم مانده است و متأسفانه فراموش کرده ام چه کسی آن را گفته است، با این حال نکته این بود که همیشه یک قفسه یا کمد خالی را در منطقه ای که سازماندهی کرده اید بگذارید.

و در حالی که من در کمد لباسم قفسه یا کشو اضافی  ندارم اما با این قانون در آشپزخانه ام زندگی می کنم و دوست دارم یک قفسه خالی در کمد آشپزخانه داشته باشم زیرا می دانم که نیازی به پر کردن آن ندارم.

دیدن آن فضای خالی واقعاً برای من آرام‌بخش است و باعث می‌شود که بخواهم آن تجربه آرام و مرتب را در کل آشپزخانه‌ام حفظ کنم. بنابراین در اتاق خوابم فقط سعی می کنم بین وسایل فاصله بگذارم تا همان جلوه را داشته باشم.

بیشتر بخوانید: کمد لباس کپسولی زمستانی | استایل مینیمال 2024

از جعبه ها و تقسیم کننده ها استفاده کنید

عادت سوم برای یک کمد لباس مرتب احتمالاً چیزی است که قبلاً در مورد آن شنیده اید اما این مهارت سازماندهی من برای حفظ نظم در خانه است و آن استفاده از جعبه ها و تقسیم کننده ها برای جدا کردن وسایل به بخش ها است.

دلیل اینکه داشتن وسایل در بخش ها به مرتب نگه داشتن آنها کمک می کند این است که به اولین نکته “هر چیزی که برای داشتن خانه نیاز دارد” برمی گردد.

وقتی ظرف یا جعبه خاصی دارید که چیزها را دوباره در آن قرار دهید به جای اینکه همه چیز را در یک کشو یا یک قفسه قاطی کنید در واقع آنها را در جایی که به آنها تعلق دارند قرار دهید.

5 عادت برای یک کمد لباس مرتب | نکاتی برای یک کمد لباس مرتب

برای تا زدن وقت بگذارید

عادت چهارم برای یک کمد لباس مرتب این است که وقت بگذارید و وسایل را به خوبی تا کنید. این کاری است که بعد از اینکه اولین کار خرده فروشی خود را پیدا کردم شروع به انجام آن کردم.

و وقتی می‌گویم وقت بگذارید، تا کردن نباید تجربه‌ای به موقع باشد مثل اینکه لازم نیست وقت گرانبهایی را از روزتان بگیرد.

بنابراین من تعدادی از نکات تاشو خود را به اشتراک خواهم گذاشت. اولین مورد از روش تا کردن Marie Kondo است، و به نوعی تا کردن همه چیز در یک سوم است.

روشی که من این را می بینم این است که همه چیز را جمع و جور می کند و یک لبه تمیز خوب در یک طرف لباس ایجاد می کند که می توانید از آن لبه تمیز برای رو به جلو استفاده کنید تا همه چیز مرتب به نظر برسد.

سپس می توانید به راحتی وسایل را کنار هم در ظروف خود قرار دهید تا بتوانید در یک نگاه همه چیزهایی را که دارید ببینید.

برای تا زدن وقت بگذارید

من از این در برخی از قسمت‌های کمد لباسم استفاده می‌کنم اما نه همه آنها. من به آنچه برای من جواب می دهد کار کرده ام و شما نیز باید همین کار را انجام دهید.

بافتنی ها و جامپرهای من طوری تا می شوند که من آنها را در خرده فروشی تا می کنم. جامپر را با انگشت اشاره‌ام می‌گیرم و شست را با شانه‌ها بالا می‌برم، سپس آن را روی یک سطح می گذارم و آن را از وسط تا می کنم.

گاهی اوقات بسته به جایی که می رود، حتی دوباره آن را از وسط تا می کنم. این بدان معنی است که من یک لبه تمیز و زیبا در یک طرف دارم که از جلوی کمد لباسم دیده می شود.

بیشتر بخوانید: نحوه شروع یک کمد لباس کپسولی | راهنمای تصویری

لباس ها را به همین ترتیب آویزان کنید

عادت پنجم برای یک کمد لباس مرتب این است که لباس های خود را به همان صورت در کمد آویزان کنید. بنابراین برای من تمام لباس‌هایم را دارم که از جلو رو به چپ آویزان شده‌اند وقتی آنها را ورق می‌زنم به راحتی می‌توانم ببینم چه چیزی و مرتب به نظر می‌رسد.

لباس ها را به همین ترتیب آویزان کنید

لباسهای خارج از فصل را کنار بگذارید

پس وقت آن است که نکته سازماندهی کمد لباس را دریافت کنید! لباس های خارج از فصل را زمانی که از آنها استفاده نمی کنید دور نگه دارید بنابراین در زمستان، تمام لباس تابستانی شما ذخیره می شود و بالعکس.

نگهداری لباس های خارج از فصل فواید بسیار زیادی دارد نه تنها برای مرتب نگه داشتن کمد لباس شما به شیوه ای خوب، بلکه به شما کمک می کند تا لباس های خود را مرتباً بررسی کنید و بدانید چه چیزی دارید که به نوبه خود کمک زیادی به توسعه لباس های خود می کند.

لباسهای خارج از فصل را کنار بگذارید

من صادقانه فکر می کنم که انجام این کار به من کمک کرد تا در مورد استایل شخصی خودم چیزهای زیادی یاد بگیرم زیرا کمد لباسم را نمی بندم و چیزها را فراموش نمی کنم.

بررسی استایل فصلی خود چند بار در سال به من کمک می کند تا چیزها را دنبال کنم و به من کمک می کند کمد لباسی مرتب و مرتب داشته باشم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *