روانشناسی رنگ در لباس | استایل شما چه می گوید؟

روانشناسی رنگ در لباس | استایل شما چه می گوید؟

روانشناسی رنگ در لباس | استایل شما چه می گوید؟ آیا تا به حال کسی را می‌شناسید که به نظر می‌رسد از رنگ‌هایی استفاده می‌کند که برای او مناسب هستند؟ آنها ممکن است کمی در مورد روانشناسی رنگ در لباس یاد گرفته باشند.

ممکن است متوجه آن نباشید اما رنگ‌هایی که اغلب انتخاب می‌کنیم ریشه در جنبه‌هایی از شخصیت ما دارند که ممکن است حتی به آن‌ها توجه نکنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که رنگ ها در مورد لباس های شما آشکار می کنند، بخوانید.

روانشناسی رنگ در لباس | استایل شما چه می گوید؟

رنگ های پررنگ

اگر هنگام خرید به گزینه‌های مد نگاه می‌کنید که شامل رنگ‌های پررنگ است و معمولاً به سمت آن‌ها جذب می‌شوید در نظر بگیرید که بسیاری از رنگ‌های پر جنب و جوش معنایی پشت آن‌ها دارند و همه چیز در مورد پوشیدن رنگ های غنی برای داشتن حال و هوای خوب است.

به عنوان مثال اگر اغلب رنگ زرد می پوشید ممکن است به این دلیل باشد که به طور طبیعی شاد هستید و دوست دارید دیگران را شاد کنید این رنگی است که اغلب در تابستان دیده می شود.

نارنجی یکی دیگر از رنگ‌های روشن است و در حالی که رنگی نیست که برای همه مناسب باشد اما رنگ پررنگ دیگری است که می‌تواند گرما و جاه‌طلبی را تراوش کند.

چه رنگ‌های جسورانه را با کت و شلوارهای زنانه یا سایر اکسسوری‌هایتان بپوشید یا دوست دارید که در مرکز توجه قرار گیرند این انتخاب‌های رنگی را برای لباس‌هایتان در نظر بگیرید.

روانشناسی رنگ در لباس | استایل شما چه می گوید؟

قرمز

قرمز رنگی است که توجه را جلب می کند . در حالی که این رنگی نیست که به کمد لباس همه راه پیدا کند، کسانی که از آن استفاده می کنند اغلب با سطح خاصی از تخصص این کار را انجام می دهند. قرمز اغلب برای لباس‌ها و اکسسوری‌های رنگی استفاده می‌شود. این رنگی است که می تواند در شلوار یا کراوات، تی شرت، تاپ و موارد دیگر استفاده شود.

قرمز، که اغلب با ویژگی هایی مانند قوی بودن همراه است، می تواند استایل شیک برای لباس کار شما باشد.

روانشناسی رنگ در لباس | استایل شما چه می گوید؟

رنگ های آرام

رنگ‌هایی که در طبیعت با رنگ‌های طبیعی‌تری پیدا می‌کنید مانند سبزهای ملایم و آبی، می‌توانند اثری آرام بخش داشته باشند که به دیگران کمک کند در حضور شما احساس آرامش کنند.

برای افرادی که ممکن است در موقعیت‌هایی کار کنند که می‌خواهید به افراد کمک کنید احساس راحتی کنند، رنگ‌های پاستلی را که یادآور طبیعت هستند در نظر بگیرید تا لباس شما اعتماد به نفس و آرامش را ایجاد کند. سبز، به ویژه، برای خلاقیت الهام بخش شناخته شده است.

روانشناسی رنگ در لباس | استایل شما چه می گوید؟

رنگ های صورتی

صورتی رنگی است که روایت خاص خود را دارد و اغلب احساسات گرما و دخترانه را برمی انگیزد. جالب اینجاست که می تواند به عنوان مکملی مناسب برای افرادی با رنگ پوست گرم باشد.

رنگ صورتی فراتر از زیبایی شناسی، قدرت ایجاد درخشش جوانی را دارد و آن را به انتخابی ایده آل برای کسانی تبدیل می کند که قصد دارند جوان تر به نظر برسند.

با این حال، می تواند پیچیدگی را نیز از خود بروز دهد و به عنوان یک رنگ دعوت کننده در نظر گرفته می شود آن را در بلوز یا پیراهن یقه دار بپوشید یا روی لباسی ارزش خرید دارد که به شما احساس  زیبایی می دهد.

صورتی نیز یک رنگ عالی برای اکسسوری شماست، زیرا صورتی بیش از حد ممکن است برای کسانی که دوست دارند ظریف‌تر ظاهر شوند آزاردهنده باشد.

رنگ های صورتی

رنگ خنثی

اگر ظرافت نادیده گرفته شده استایل  شماست، جذابیت ماندگار رنگ های خنثی امکانات فراوانی را ارائه می دهد به خصوص زمانی که روانشناسی رنگ در مد را در نظر بگیرید.

مشکی، سفید، بژ و سرمه ای به عنوان پایه های همه کاره عمل می کنند که فرآیند انتخاب لباس هایی را که برای هر رویدادی اعتماد به نفس ایجاد می کنند ساده می کنند.

رنگ‌های سفید و بژ معمولاً برای کارهای روزانه مناسب‌تر هستند در حالی که رنگ مشکی برای مراسم عصرگاهی مناسب‌تر است برای کسانی که در پوشیدن روزانه خود به سمت زیبایی مینیمالیستی را دوست دارند.

وقتی به روانشناسی رنگ در لباس نگاه می کنید انتخاب شما از رنگ های زرد و قرمز پر جنب و جوش گرفته تا سایه های ملایم تر مانند صورتی، آبی، سفید و خاکستری می تواند جنبه های شگفت انگیز شخصیت شما را آشکار کند.

رنگ خنثی

سخن پایانی:

رنگ های مختلف را امتحان کنید انتخاب رنگ میتواند سلیقه ای باشد پس فقط به نوع شخصیت شما بستگی ندارد هرزمان احساس کردید که رنگی شما را جذب کرده تردید نکنید و بپوشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *