راهنمای نگهداری لباس های کشمیری

راهنمای نگهداری لباس های کشمیری

راهنمای نگهداری لباس های کشمیری : در حالی که کشمیر به دلیل لطافت و گرما محبوب است، مراقبت و نگهداری از آن نیز بسیار دشوار است. خوشبختانه، چند گام آسان وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه کشمیر شما در هنگام نگهداری در شرایط خوبی باقی می ماند، انجام دهید. فرقی نمی‌کند کشمیر را برای چند روز، ماه یا حتی سال نگهداری کنید، می‌توانید پارچه را با تمیز کردن آن پس از آخرین استفاده، انتخاب نوع مناسب ظرف نگهداری و قرار دادن آن در مکانی تمیز و ضدعفونی شده، تازه و دست نخورده نگه دارید. همراه ما باشید تا یک روش فوق العاده را به شما آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید: تکنیک های تشخیص کیفیت لباس با چند روش ساده

تمیزکردن لباس های کشمیری

کشمیر خود را قبل از نگهداری آن بشویید تا از حشرات دور شوید. در حالی که حشرات مانند پروانه به خودی خود جذب پارچه کشمیر می شوند، اگر روغن، محصولات یا عطری بر روی آن باقی مانده باشد، بیشتر جذب کشمیر شما می شوند. بنابراین، مهم است که کشمیر را قبل از نگهداری آن بشویید تا جذابیت آن برای حشرات پارچه خوار کمتر شود. قبل از اینکه کشمیر را در انبار قرار دهید مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

راهنمای نگهداری لباس های کشمیری

قرص را از کشمیر خود بردارید تا در شرایط خوبی قرار گیرد. با استفاده از یک شانه ژاکت یا یک تیغ کوچک پاک کن، هر قرصی را که روی سطح کشمیر ایجاد شده است به آرامی بتراشید. این کار نه تنها باعث می‌شود که کشمیر شما حالت بهتری داشته باشد و زمانی که آن را از انبار خارج می‌کنید آماده پوشیدن می‌شود، بلکه به پارچه اجازه می‌دهد در حین نگهداری نرم شود.

راهنمای نگهداری لباس های کشمیری

صرف نظر از اینکه چگونه پیل را از گشمیر جدا می کنید، مطمئن شوید که به آرامی و با احتیاط کار می کنید تا از پاره شدن یا بریدن پارچه جلوگیری کنید.

کشمیر خود را بخار شو بکشید تا آن را ضدعفونی کنید و چین و چروک ها را از بین ببرید. ابتدا بخار شو پارچه خود را روی کشمیر یا حرارت کم قرار دهید. سپس، بخارشو را روی پارچه بکشید تا هم ضد عفونی و هم چروک شود تا وقتی که آن را از انبار خارج کردید تازه و آماده استفاده شود.
اگر بخارشو ندارید، می‌توانید با قرار دادن آن بر روی کمترین درجه حرارت و قرار دادن یک پارچه مرطوب بین کشمیر و اتو، از اتو استفاده کنید و به آرامی و با احتیاط آن را روی پارچه بکشید.اگر کشمیر بعد از بخار پز احساس رطوبت کرد، قبل از گذاشتن آن در انبار، بگذارید کاملا خشک شود.

راهنمای نگهداری لباس های کشمیری

انتخاب کشو یا کمد محل نگهداری لباس کشمیری

کشمیر خود را برای نگهداری کوتاه مدت در صندوقچه یا کمد نگه دارید. اگر کشمیر خود را در بین لباس‌ها نگهداری می‌کنید، نگه داشتن آن در صندوق چوبی یا تا شده در کمد کافی است. در حالی که یک سینه یا کمد به تنهایی نمی‌تواند حشرات را برای مدت طولانی دور نگه دارد، هر دوی این گزینه‌ها معمولاً به شما این امکان را می‌دهند که کشمیر را تا کنید و آن را صاف بگذارید و از مچاله شدن یا آسیب دیدن آن جلوگیری کنید.
اگر قصد دارید کشمیر خود را در یک سینه یا کمد نگه دارید، مطمئن شوید که از گلوله های پروانه یا آستر استفاده می کنید تا پروانه ها پارچه را نخورند.

کشمیر را تا 3 ماه در کیسه های لباس پلاستیکی نگهداری کنید. اگر ترمه را برای مدت کوتاهی ذخیره می‌کنید و می‌خواهید از آن در برابر حشرات محافظت کنید، کیسه‌های پلاستیکی لباس گزینه بسیار خوبی هستند. با این حال، ترمه را فقط تا 3 ماه در پلاستیک نگهداری کنید، زیرا تغییر در آب و هوای فصلی و دما می تواند باعث ایجاد تراکم در کیسه ها شود که می تواند باعث کپک زدن یا زرد شدن ترمه شود.
اطمینان حاصل کنید که کیسه های پلاستیکی پوشاک هوادار هستند تا پروانه ها و سایر حشرات از ترمه شما دور شوند.
همچنین می‌توانید از ظروف پلاستیکی برای نگهداری ترمه خود تا زمانی که هوا در آن نفوذ نمی‌کند، استفاده کنید.

راهنمای نگهداری لباس های کشمیری

کشمیر را برای نگهداری طولانی مدت در کیسه های لباس پنبه ای قرار دهید. اگر قصد دارید ترمه خود را برای بیش از 3 ماه نگهداری کنید، کیسه های پارچه برزنتی پنبه ای احتمالا بهترین گزینه برای شما خواهند بود. بر خلاف ظروف پلاستیکی یا چوبی، کیسه‌های پنبه‌ای هم در برابر حشرات و هم در برابر رطوبت مقاوم هستند و به پارچه اجازه تنفس می‌دهند تا در طول زمان مشک‌دار نشود.
کیسه های لباس بوم که از پنبه ساخته شده اند به طور گسترده به صورت آنلاین و در بسیاری از خرده فروشان ذخیره سازی و لوازم خانگی در دسترس هستند.

بیشتر بخوانید: 

امیدواریم با خواندن این مطلب توانسته باشید از لباس های کشمیری خود به بهترین نحو استفاده کنید. همچنین بخوانید:نحوه شستن لباس های ابریشمی و ماندگاری آنها

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *