قوانین اصلی برای استایل آقایان شیک پوش

قوانین اصلی برای استایل آقایان شیک پوش

قوانین اصلی برای استایل آقایان شیک پوش : موفقیت در هر کاری به رعایت اصول و قواعد آن کار است و استایل آقایان  نیز از این اصل مستثنی نیست. قوانین مد مردانه قوانینی است که برای لباس مردانه وضع شده است و هر مردی که می خواهد شیک و جذاب به نظر برسد پس برای اینکه شیک پوش در مجلسی حاضر شوید تا آخر این مقاله از وب سایت تیپزا همراه باشید.

البته این قوانین آنطور که به نظر می رسد پیچیده نیستند و می توان آنها را در چند اصل و قانون کلی خلاصه کرد. هنگامی که به قوانین مد مردانه تسلط پیدا کردید و به آنها پایبند هستید ، می توانید استایل شخصی خود را داشته باشید و به سبک خود ادامه دهید. 

قوانین اصلی برای استایل آقایان شیک پوش

نکته اول قانون مد مردان: اندازه های خود را بدانید

لباسی که اندازه شما نباشد ، هر چقدر هم گران و زیبا باشد ، شما را شیک نمی کند. اگر می خواهید سبک جذاب و مردانه ای داشته باشید باید اندازه های خود را بشناسید و متناسب با اندازه و اندازه های خود خرید کنید.

بیشتر بخوانید» انواع مدل های جدید کت چرم مردانه

همیشه کلاسیک را به مد روز ترجیح دهید

لباس مردانه مانند لباس زنانه ترند خاص خود را دارد که در هر دوره مد است و در دوره های دیگر فراموش می شود. اما لباس های کلاسیک از این تغییر مستثنی هستند و همیشه مد و شیک باقی می مانند و همیشه می توانید از آنها استفاده کنید.

با این حساب می توان دریافت که هنگام خرید لباس ، انتخاب لباس کلاسیک به لباس مد روز ترجیح داده می شود ، زیرا لباس کلاسیک محدودیت زمانی ندارد و شما مجبور نیستید پس از چند فصل آنها را ترک کنید فقط به دلیل دمده آنها. پوشیدن لباس های کلاسیک نشانه شخصیت سطح بالایی است که به مد و چیزهایی از این قبیل اهمیت نمی دهد و همیشه شیک است.

قوانین اصلی برای استایل آقایان شیک پوش

همیشه لباس های با کیفیت انتخاب کنید

بودجه شما برای خرید لباس هر چقدر محدود باشد هرگز نباید سراغ لباس ارزان و بی کیفیت بروید. خرید لباس ارزان نه تنها استایل شما را خراب می کند بلکه در طولانی مدت هزینه های بیشتری را به شما تحمیل می کند. زیرا لباس های بی کیفیت خیلی زودتر از آنچه فکر می کنید غیر قابل استفاده می شوند و مجبور به خرید لباس های جدید خواهید شد.

از طرف دیگر این لباس ها ارزش نگهداری ، شستشو و سایر هزینه ها را ندارند ، مثلاً هیچ کس نمی خواهد 50 هزار تومان برای پیراهنی به ارزش 200 هزار تومان پرداخت کند. اما می توانید به جای خرید 5 پیراهن 2500 هزار تومانی  ، یک پیراهن با کیفیت 200 تومانی خریداری کنید و مدت طولانی از آن استفاده کنید و سبکی شیک داشته باشید.

استایل آقایان شیک

بیشتر بخوانید» نکات مهم در استایل آقایان برای اینکه قد بلندتر به نظر برسند!

رنگ مناسب لباس را انتخاب کنید

یکی از قوانین مد مردان انتخاب رنگ مناسب است. رنگ لباس در استایل مردانه محدودیت های بیشتری نسبت به استایل زنانه دارد و این را می توان با مقایسه دو بخش مربوط به لباس زنانه و مردانه در یک فروشگاه لباس به راحتی مشاهده کرد.

نمی توان انکار کرد که هرچه رنگ های بیشتری در ترکیب لباس های شما به کار رفته باشد ، ظاهری شیک تری خواهید داشت. بنابراین باید در انتخاب رنگ ها دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید و به جای رنگ های روشن و روشن از رنگ های تیره و ملایم استفاده کنید که از قابلیت  بیشتری برخوردار باشند و ظاهر شما را شیک تر نشان دهند.

استایل آقایان شیک قوانین اصلی برای استایل آقایان شیک پوش

به درستی از لباس های خود مراقبت کنید

لباس ها به مراقبت و نگهداری احتیاج دارند ، باید آنها را مرتباً بشویید (خشک کنید) و آنها را به درستی اتو کرده و در شرایط مناسب نگه دارید تا بیشتر دوام داشته و دیرتر خراب شوند. شما باید این برنامه های روزمره را قرار دهید تا همیشه لباس هایی تمیز ، اتو کشیده و مرتب داشته باشید.

علاوه بر این باید اصول اولیه لکه بری و تعمیر لباس مثل دوختن دکمه و زیپ و … را نیز بیاموزید تا در این امر خودکفا شوید و مجبور نباشید برای دوختن یک شکاف ساده کوچک به خیاط مراجعه کنید و یا نصف حقوق خود را برای خشکشویی و لکه بری لباس‌ها هدر دهید.

استایل آقایان شیک

بیشتر بخوانید« اصول ست کردن رنگ ها در لباس پوشیدن آقایان

از شر لباسهای کهنه خلاص شوید

هر چقدر در مراقبت از لباس خود جدی باشید ، هر لباسی مدت زمان خاصی دارد و باید پس از مدتی دور انداخته شود. از طرف دیگر ، برخی از حوادث و کارها مانند پارگی های زیاد و سوختگی می تواند لباس را برای همیشه غیر قابل تعمیر و غیرقابل استفاده کند.

بنابراین این نکته را همیشه بخاطر داشته باشید و اگر لباس هایی قدیمی ، آسیب دیده و غیرقابل استفاده دارید ، آنها را دور بریزید. این یک ضرورت در قوانین مد مردان است ، زیرا پر کردن کمد لباس با لباس های غیر پوشیدنی انتخاب لباس مناسب را برای شما دشوار می کند.

استایل آقایان شیک

از موهای خود به درستی مراقبت کنید

مو بخشی مهم و ضروری از مدل شماست و داشتن موهای زیبا و آراسته به معنای شیک و جذاب بودن است. اما بیشتر مردان به اهمیت این موضوع پی نمی برند و زمان و هزینه کافی را برای مراقبت از مو صرف نمی کنند.

اما اگر اصول مراقبت از مو را بدانید و از موهای خود به خوبی مراقبت کنید ، تفاوت چشمگیری در زیبایی و وضعیت آنها مشاهده خواهید کرد و ظاهری شیک تر خواهید داشت.

ابتدا باید نوع موهای خود را بشناسید و از محصولات مراقبت ، برس ، شامپو و نرم کننده مناسب استفاده کنید. سپس مدل و مدل مناسبی برای این نوع موها انتخاب کنید و در آخر یک آرایشگر ماهر انتخاب کنید و از او بخواهید مدل مناسب را روی موهای شما قرار دهد.

استایل آقایان شیک

به اصلاح خوب و بهداشت صورت توجه کنید

لباس شما هر چقدر شیک ، گران و سایز مناسب باشد ، اگر به سلامت و اصلاح صورت خود توجه نکنید ، بی فایده است. اگر مشکل پوستی خاصی از جمله جوش یا آکنه ، پوست خشک یا خیلی چرب یا التهاب و قرمزی دارید ، حتماً به یک متخصص پوست مراجعه کنید و یا برای درمان مشکل خود اقدام کنید.

بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرید و سعی کنید همیشه دندانهای سفید (البته به طور طبیعی سفید) و مرتب و سالم داشته باشید تا لبخند شما با پوستی سالم ، تمیز شده نشانه مد شما باشد.

استایل آقایان شیک

عطر مناسب را انتخاب کنید و همیشه معطر باشید

یک مرد شیک پوش همیشه بوی خوبی دارد ، بنابراین وقتی بوی عرق یا دود می دهید ، انتظار نداشته باشید افراد جذب شما شوند. علاوه بر لباس های شیک و زیبا ، شما به یک عطر خوشبو و با کیفیت نیز احتیاج دارید که نشان دهنده شخصیت و خصوصیات شما باشد و جزئی از استایل شخصی شما شود.

این عطر لازم نیست خیلی گران باشد اما عطرهای معمولی اما معتبر و با کیفیت می توانند این کار را برای شما انجام دهند. البته در استفاده از عطر زیاده روی نکنید و هر بار یک یا دو اسپری روی پوست (و نه روی لباس) بزنید تا بوی خوبی داشته باشید.

استایل آقایان شیک

اصول و قوانین مد مردانه را بیاموزید و آنها را تمرین کنید

یادگیری اصول و قوانین مد مردانه ، مانند هر علم دیگری ، نیاز به آموزش دارد و هیچ کس نمی تواند معلم بهتر شما باشد. در این صورت می توانید به سایت های معتبر آموزش مد بروید ، فیلم های آموزش مد را تماشا کنید و حتی کتاب هایی را بخوانید که نکات مهم و قوانین مد مردان را به شما آموزش می دهند.

فراموش نکنید که تمرین برای تسلط بر این اصول و قواعد یک ضرورت است و با تسلط بر این اصول و قواعد ، پس از مدتی تغییر محسوسی در ظاهر و استایل خود خواهید دید.

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد همانطور که میدانید دقت در انتخاب لباس به ویژه رنگ و سبکی که انتخاب میکنید بسیار اهمیت دارد به همین منظور شما میتوانید با کلیک برروی چگونه استایل مردانه جذابی داشته باشیم؟ این مقاله مرتبط با تیپزا را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *