15 نکته مهم در انتخاب لباس عروس

15 نکته مهم در انتخاب لباس عروس

15 نکته مهم در انتخاب لباس عروس : انتخاب لباس عروس یکی از جذابترین و زیبا ترین چیزی است که هر دختر آرزو دارد آن را تجربه کند از آنجایی که دقت در انتخاب لباس عروس بسیار مهم و اساسی بوده و باید به آن توجه زیادی شود شما باید برای آن وقت کافی بگذارید تا بهترین لباس را متناسب با فرم و سلیقه مد نظرتان انتخاب کنید. بسیاری از خانم ها دوست دارند لباس متفاوت و خاصی را برتن کنند و با خیلی ها فرق داشته باشند. دقت کنید با گذشت زمان مدل های جدید جای مدل های قدیمی را میگیرد و متفاوت میشوند اگر بتوانید مدل و سبکی را انتخاب کنید که وقتی به آلبوم عکس نگاه میکنید هنوز برایتان جذاب و جدید باشد , باید به شما بگوییم این کار ساده ای نخواهد بود و نیاز به ممارست و زمان زیادی دارد.پس با بررسی برخی از موارد ما شما را در این مقاله راهنمایی میکنیم با تیپزا همراه باشید.

لباس عروس

1.در مزون ها، با کمک مجلات سعی می کنند لباسی را از میان مدل های مختلف موجود انتخاب کنید تا آن را برای شما بدوزند ، اما لازم نیست دقیقاً یک لباس را انتخاب کنید ، می توانید مدل دامن را از یک لباس انتخاب کنید و مدل بالا تنه را بردارید لباسهای دیگر و حتی مدل کار و گلدوزی از جای دیگر. اگر مدل های ژورنال ها را دوست ندارید ، جستجوی اینترنت به شما کمک می کند. می توانید عکس لباس مورد نظر را چاپ کرده و به خیاط نشان دهید تا همان لباس را برای شما بدوزد.

لباس عروس

بیشتر بخوانید: 35 مدل لباس نامزدی جدید و شیک سال 2021

2.برای تهیه لباس عروس ، باید حداقل یک ماه تا یک ماه و نیم قبل از تاریخ مراسم اقدام کنید تا لباس آماده شود و خیاط وقت کافی داشته باشد ، اما بسیاری از عروس ها به دلیل دویدن نزدیک و حتی در طول مراسم استرس داشته باشید. آنها این بار وزن کم می کنند ، و وقتی به پرو می روند ، اندازه آنها تغییر می کند ، اما یک راه حل برای این مشکل وجود دارد. خیاطان لباس عروس به جای زیپ ، قسمت پشت لباس را با یک بند که به صورت ضربدری بسته می شود ، متصل می کنند که جلوه زیبایی به پشت لباس می بخشد و همچنین تغییر اندازه آن را تا حدی به دلخواه امکان پذیر می کند.به طوری که قسمت بالای بدن دقیقاً به شکل اندام عروس بود.

15 نکته مهم در انتخاب لباس عروس

3. برای اینکه خیاط بتواند شما را در انتخاب لباس مناسب تری راهنمایی کند ، باید از بدن داماد و تفاوت قد و قد شما باخبر شود ، به عنوان مثال ، اگر با همسرتان هم قد هستید ، او به شما پیشنهاد نمی دهد لباسی بیش از حد بلند نشان دهید تا بلندتر از داماد به نظر نرسید.

4. اگر شانه های پهن دارید ، بهتر است یک لباس باریک و عمودی که روی شانه یا سر قرار گرفته باشد ، ایجاد کنید تا یک خطای دید ایجاد کند و عرض شانه ها را نشان ندهد.

15 نکته مهم در انتخاب لباس عروس

5. اگر درشت اندام یا چاق یا حتی لاغر هستید و همسرتان نیز لاغر است ، زیر لباس های خود ژفون های بزرگ نپوشید و از خیاط بخواهید یک ژفونی با اندازه متوسط یا حتی کوچک برای شما آماده کند.

6. در بسیاری از لباس های عروسی جدید ، در ناحیه زیر سینه تا شکم برای پوشاندن پهلوها و شکم و حتی ایجاد زیبایی دراپه هایی کار می شود. اگر کمی چاق یا درشت هستید ، این پارچه ها باید کج و متمایل به چاق تر نشان دادن شما و ایجاد منظره زیباتر باشند.

7. لباس های عروس فنرکشی هستند تا بر روی بدن زیباتر به نظر برسند و در صورت احتمال چاقی شکم یا پهلو خود را نشان ندهند. در این حالت اصلاً نیازی به گن پوشیدن نیست و لباس خود گن دارد.

15 نکته مهم در انتخاب لباس عروس

8- اگر اندام تحتانی بزرگی دارید ، هرگز لباس عروس ماهی شکل را کاملاً دربسته و تا قسمت ران جذب نکنید.

9. اگر درشت یا کمی چاق هستید ، دامن لباس شما ساده تر و بدون چین و چروک است ، بیشتر مناسب شما است ، اما اگر لاغر هستید ، دامن های مدل دار نیز مناسب شما خواهند بود.

10. برای زیباتر شدن آن ، بیشتر لباسهای عروس از گیپوردوزی یا سنگ ساخته می شوند. معمولاً خیاطان برای کاهش هزینه لباس به جای استفاده از پارچه گیپور از لبه ها استفاده می کنند و پارچه را به لباس می چسبانند و حتی سنگها را با چسب های حرارتی روی گیپور قرار می دهند.

گیپور

اگر قرار است لباسی را اجاره کنید ، مطمئن باشید که سنگها یک شبه جدا نخواهند شد و اتفاقی نخواهد افتاد ، اما اگر قرار است لباسی بخرید ، باید بعد از مراسم آن را بشویید. صورت احتمالاً در اولین تماس با آب بیشتر سنگها و حتی گیپور را کنده و لباس ها زشت می شوند ، بنابراین از خیاط بخواهید تا آنها را با نخ نامرئی بدوزد ، حتی اگر مجبور به پرداخت هزینه بیشتری باشید ، زیرا لباس بعد از شستشو هنوز زیبا است ، ارزش آن را دارد. به یاد داشته باشید که از خیاط در مورد انتخاب گیپور نظر بگیرید.

گیپور

11. اگر لاغر و کشیده هستید ، هم توری های بلند و هم توری های کف کوتاه که به کمر می رسند برای شما مناسب هستند ، اما اگر بدن درشتی دارید ، توری های کوتاه به شما نشان می دهند و توری های بزرگتر مناسب شما هستند ، خصوصاً تورهای بلند ساده است اما بهتر است قبل از سفارش با آرایشگر خود مشورت کنید.

12. لباس عروس های دنباله دار باعث می شود هر عروسی با هر اندام کشیده تر شود و دنباله جلوه زیادی به لباس می دهد. مخصوصاً اگر روی دم حاشیه ای بدوزد ، درخشش زیباتر خواهد داشت.

اندام کشیده

13. اگر پارچه لباس شما براق نباشد و روی آن حریر باشد ، زیباتر می شود و لاغرتر به نظر می رسد.
14. اگر اندامی متناسب دارید ، تقریباً هر مدل لباس عروس برای شما مناسب است ، اما اگر اضافه وزن دارید یا می خواهید لاغرتر و بلندتر به نظر برسید ، لباس هایی با اندام بلند ، اندام شما را زیباتر می کند.

15 نکته مهم در انتخاب لباس عروس

15. شما باید حداقل دو بار برای پرو به مزون بروید ، عروسی شما یک شب است و قلب شما باید آن شب بدرخشد ، بنابراین رود ربایستی را با خیاطی کنار بگذارید و ابتدا نظر خود را برای سهولت کار او ندهید شما تحمیل کنید ، و ثانیا ، اگر نقصی در لباس مشاهده کردید ، قاطعانه از آنها بخواهید آن را اصلاح کنند و تحت تأثیر رفتار او قرار نگیرند و دلخوری نشان دهند. حتی می توانید قبل از سفارش لباس و عقد قرارداد با صاحب فروشگاه صحبت کنید و بگویید که اگر نقصی در لباس مشاهده کردید ، باید اصلاح شود. کمی قاطعیت بهتر از این است که هر وقت به عکس های خود نگاه می کنید لباس های خود را در بهترین شب زندگی با ناراحتی بپوشید یا دلسرد شوید.

 

امیدواریم این مطالب مورد پسند شما عزیران قرار گرفته باشید با ما در بخش های بعدی همراه باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *