لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید

لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید

لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید : آیا به اولین سفر کمپینگ خود می روید و به این فکر می کنید که برای کمپینگ چه بپوشید ؟ فرقی نمی‌کند که به مناطق خلوت می‌روید یا در یک جای شلوغ در یک کمپینگ اقامت می‌کنید در اینجا همه چیزهایی که باید بدانید و الهام بخش برای اوقات خود در فضای باز عالی است وجود دارد!

اگر شما هم مانند بسیاری از مردم هستید ایده کمپینگ افکار غوطه ور شدن در فضای باز ارتباط با طبیعت و لذت بردن از یک روش ساده تر از زندگی را به ذهنتان خطور می کند اما در مورد آنچه که قرار است در حین انجام همه این کارها بپوشید، چه می‌خواهید؟

مهم است که چمدان‌های مناسب را ببندید تا از زمانی که در کمپینگ سپری می‌کنید لذت ببرید بدون اینکه احساس ناراحتی کنید یا احساس بی‌پوشانی کنید.

لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید

لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید

برای کمپینگ چه بپوشیم؟

لباسی که هنگام کمپینگ می پوشید به شرایط آب و هوایی و نوع سفر کمپینگی که دارید بستگی دارد به عنوان مثال اگر به یک سفر کمپینگ زمستانی در برف می روید باید لباس بسیار متفاوتی نسبت به زمانی که در تابستان به کمپینگ می روید بپوشید.

در اینجا چند نکته کلی برای کمک به انتخاب لباس شما برای هر سفر کمپینگ آورده شده است:

به این فکر کنید که در هنگام کمپینگ در چه نوع فعالیت هایی شرکت خواهید کرد. اگر برای کوهنوردی برای جابجایی به لباس‌های راحت و همه‌کاره نیاز دارید. از سوی دیگر اگر بیشتر در حال برنامه‌ریزی برای استراحت در کنار آتش هستید، می‌توانید لباس‌هایی را انتخاب کنید که غیررسمی‌تر هستند مانند شلوار جین و تی شرت.
آب و هوا و شرایط آب و هوایی که در آن کمپ خواهید کرد را در نظر بگیرید.

اگر به یک مکان سرد یا مرطوب می روید لباس های گرم مانند ژاکت، کلاه و دستکش بپوشید اگر قرار است هوا گرم باشد بهتر است لباس‌های سبک و مطبوع مانند شلوارک  و تاپ بپوشید.

نوع زمینی را که در آن کمپ خواهید کرد در نظر بگیرید اگر قصد کمپینگ در یک منطقه پر درخت را دارید باید مطمئن شوید که لباس هایی بپوشید که روی شاخه ها یا برگ ها گیر نکند و از پشه ها محافظت کند.

و اگر قصد کمپینگ در ساحل را دارید ایده خوبی است که لباس هایی را که ممکن است خیس شوند بسته بندی کنید.

لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید

10 نکته برای بسته بندی وسایل در اولین سفر کمپینگ

در زیر 10 نکته برتر ما در مورد اینکه در کمپینگ چه بپوشیم و چگونه چمدان بپوشیم آورده شده است.

1. مراقب آب و هوا باشید

قبل از رفتن شرایط آب و هوایی و مکانی را که قصد راه اندازی کمپ را دارید بررسی کنید. این بسته به اینکه در کوهستان، ساحل یا جنگل کمپینگ می کنید متفاوت است.

اگر در آب و هوای سرد کمپینگ می‌کنید لباس‌های گرم، لایه‌های زیادی و اکسسوری مانند  دستکش را بپوشید. اگر در گرما کمپینگ می‌کنید لباس‌های سبک، کلاه، عینک آفتابی و مقدار زیادی کرم ضد آفتاب تهیه کنید.

2. کفش مناسب همراه داشته باشید

هنگام بستن چمدان برای سفر خود همراه داشتن کفش مناسب نیز ضروری است این بسته به نوع سفر کمپینگ شما متفاوت است.

اگر در جنگل کمپینگ می‌کنید یا قصد دارید به پیاده‌روی بروید باید مطمئن شوید که کفش‌های پیاده‌روی را بسته‌بندی می‌کنید اگر به یک کمپینگ با جاده های آسفالت شده می روید کفش های کتانی یا صندل های محکم کافی است.

اگر نزدیک یک آب هستید، ممکن است بخواهید کفش های آبی بیاورید یا می توانید یک جفت دمپایی بسته بندی کنید.

لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید

3. برای تمام فعالیت هایی که از آنها لذت خواهید برد بسته بندی کنید

وقتی در نظر می گیرید که در کمپینگ چه بپوشید حتماً لباس ها و وسایلی را که می توان برای چندین فعالیت استفاده کرد بسته بندی کنید.

این از اضافه بار چمدان جلوگیری می کند و به شما این آزادی را می دهد که در هنگام سفر در فعالیت های مختلف شرکت کنید.

به عنوان مثال اغلب می‌توانید با لباس‌های مشابه برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، کاوش، و دور زدن در محل کمپینگ از آن استفاده کنید: شلوار یا شلوارک، یک تاپ یا تی‌شرت، کفش‌های ورزشی، یا صندل پیاده‌روی، و کلاه بیسبال.

4. لباس هایی که ممکن است کثیف شوند به همراه داشته باشید

کمپینگ اغلب به معنای پایین آمدن و کثیف شدن است به خصوص کمپینگ با بچه ها به همین دلیل مهم است که لباس‌هایی را بسته بندی کنید که برایتان مهم نیست که لک یا کثیف شوند و این به شما کمک می‌کند تا در طول سفر از شستن لباس‌ها جلوگیری کنید.

هر اقلام زیبای طراحی شده را در خانه بگذارید و لباس‌های معمولی را ببندید که با کثیف شدن، پاره شدن یا آسیب‌دیدگی ناشی از آتش کمپ مشکلی ندارید.

لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید

بیشتر بخوانید: 10 مورد ضروری که هر بلاگری باید در سفر خود داشته باشد!

5. شستن لباس کمپینگ

در مورد شستن لباس در کمپینگ ممکن است بسته به طول سفر خود در حال شستشوی لباس‌ها باشید در برخی از کمپینگ‌های خصوصی یا پارک‌ها ممکن است خشک‌شویی برای افراد کمپینگ در دسترس باشد.

با این حال اگر کمپ کوچکتر اقامت دارید ممکن است به خشکشویی دسترسی نداشته باشید در این موارد باید کمی خلاقیت به خرج دهید. در اینجا کاری است که می توانید انجام دهید:

یک سطل کوچک به همراه داشته باشید و از آن به عنوان شستن لباس خود استفاده کنید می توانید مواد شوینده، آب و لباس را به سطل زباله اضافه کنید و سپس از چوب یا دستان خود برای هم زدن لباس ها استفاده کنید.

بعد از مدتی که اجازه دادید خیس بخورند، می توانید آنها را با آب بیشتری بشویید و سپس آویزان کنید تا خشک شوند.

از یک رودخانه یا دریاچه نزدیک استفاده کنید شما می توانید لباس های خود را در آنجا نیز بشویید فقط از استفاده از هرگونه صابون یا مواد شوینده (حتی اینکه زیست تخریب پذیر باشد) خودداری کنید زیرا نباید در رودخانه ها یا دریاچه ها استفاده شوند زیرا در آب تجزیه نمی شوند و می توانند تأثیر منفی بر روی آب داشته باشند.

لباس هایی که باید در اولین سفر کمپینگ خود داشته باشید

6. لباس هایی را که می توانند لایه لایه شوند بسته بندی کنید.

وقتی صحبت از کمپینگ می شود به لایه ها فکر کنید وقتی در چادر می‌خوابید یا کنار آتش می‌نشینید حتی در تابستان، تعجب خواهید کرد که چقدر دما در شب می‌تواند به شدت کاهش یابد.

بسته بندی لباس هایی که می توانند لایه لایه شوند بسیار مهم است، زیرا این کار به گرم یا خنک نگه داشتن شما کمک می کند بسته به اینکه آب و هوا چه تصمیمی می گیرد.

7. لباس ورود شما مهم است

لباس ورود شما به همان اندازه مهم است که برای بقیه سفر کمپینگ چه بسته بندی می کنید. در حالی که می خواهید چیزی زیبا بپوشید که به شما احساس خوبی بدهد، همچنین می خواهید مطمئن شوید که چیزی کاربردی می پوشید!

به یاد داشته باشید که هر چیزی که در سفر تا کمپ می پوشید همان چیزی است که برای راه اندازی کمپ می پوشید. اگر یک ساعت پیاده روی دارید می خواهید کفش های کاربردی و لباس های راحت بپوشید.

لباس ورود شما مهم است

8. لباس های جداگانه را برای روز و عصر بسته بندی کنید.

بسته به جایی که در کمپینگ هستید شرایط آب و هوایی و دما می تواند به طور چشمگیری تغییر کند. به عنوان مثال، ممکن است در روز گرم باشد اما در شب کاملا سرد (و مرطوب) باشد.

مطمئن شوید که لباس های جداگانه بسته بندی کنید تا برای تغییرات شرایط آب و هوایی آماده شوید این به شما کمک می کند که در طول سفر کمپینگ خود محافظت و راحت بمانید.

9. آیا شلوار جین برای کمپینگ خوب است؟

آیا می توانید هنگام کمپینگ شلوار جین بپوشید؟ مطمئنا اما آیا پوشیدن یا بسته بندی شلوار جین برای کمپینگ توصیه می شود؟ بستگی دارد.

بسته بندی شلوار جین برای کمپینگ به مکانی که در کمپینگ هستید و کاری که انجام می دهید بستگی دارد.

شلوار جین اغلب از جنس پنبه‌ای سنگین‌تر ساخته می‌شود و اگر کشش نداشته باشد، جابه‌جایی در آن تا حدودی ناراحت‌کننده است بنابراین اگر کوله‌پشتی یا پیاده‌روی می‌کنید ممکن است بخواهید شلوار جین خود را در خانه بگذارید.

اگر پیش‌بینی نمی‌کنید که در این فعالیت‌ها شرکت کنید شلوار جین مشکلی ندارد با این حال اگر برای فعالیت‌های بدنی زیاد و لذت بردن از فضای بیرون برنامه‌ریزی می‌کنید شاید بهتر باشد شلوار جین خود را در خانه بگذارید.

10. محافظت در برابر آفتاب و حشرات را فراموش نکنید

هنگامی که در کمپینگ هستید بیشتر زمان را در خارج از منزل می گذرانید. محافظت از خود در برابر نور خورشید ضروری است، به این معنی که ضد آفتاب، یک یا دو کلاه و عینک آفتابی بسته بندی کنید.

علاوه بر این شما همچنین می خواهید مواد دافع حشرات را بسته بندی کنید، که به دور نگه داشتن حشرات مزاحم در زمانی که از سفر خود لذت می برید کمک می کند.

چه بپوشم تا در کمپینگ زیبا به نظر برسم؟

بنابراین حالا که همه چیزهایی را که باید در مورد لباس و بسته بندی برای سفر کمپینگ بعدی خود بدانید بیایید به چند ایده لباس نگاه کنیم.

آیا شلوار جین برای کمپینگ خوب است؟

لباس کمپینگ برای بهار

فصل بهار می تواند دماهای گرم در روز و دمای خنک در شب را به همراه داشته باشد. لباسی را انتخاب کنید که بتوانید لایه لایه کنید.

به دنبال کفش‌های پیاده‌روی بروید که هم در شب و هم در روز پاهای شما را راحت و به اندازه کافی گرم (اما نه خیلی گرم) نگه می‌دارند در روز جوراب‌های سبک بپوشید و یک جفت جوراب پشمی ضخیم بپوشید.

لباس کمپینگ برای تابستان

در طول ماه‌های تابستان، اگر کمپینگ می‌کنید، دما در سمت گرمتر تا گرم خواهد بود. شلوارک و تاپ یا تی شرت را انتخاب کنید. یک ژاکت پیراهن کش، پشم گوسفند یا هودی به لباس خود ست کنید تا به شما کمک کند هنگام غروب آفتاب راحت بمانید.

به یاد داشته باشید حتی در تابستان، اگر در یک منطقه جنگلی یا کوهستانی کمپینگ می کنید دما همچنان می تواند نسبتاً سرد باشد!

لباس کمپینگ برای تابستان

لباس کمپینگ برای پاییز

کمپینگ در طول پاییز می تواند با شرایط آب و هوایی مختلفی همراه باشد بنابراین مهم است که لباس هایی را ببندید که بتوانید لایه لایه کنید یک پیراهن آستین بلند، شلوار جین یا ساق شلواری و یک جلیقه پایین برای این نوع آب و هوا عالی هستند هنگامی که دما در شب کاهش می یابد، می توانید یک ژاکت و کت و شلوار به لباس خود ست کنید.

چکمه ها و جوراب های پیاده روی نیز برای گرم نگه داشتن پاهای شما عالی عمل می کنند.

لباس کمپینگ برای زمستان

کمپینگ در زمستان می تواند بسیار سرگرم کننده باشد اما پوشیدن لباس مناسب ضروری است شما می خواهید چندین لایه را برای تنظیم با تغییر دما بسته بندی کنید.

با یک پیراهن حرارتی و ساق شلواری شروع کنید سپس یک ژاکت پایین اضافه کنید و شلوار برفی را در بالا بپوشید.

لباس کمپینگ برای زمستان

در کمپینگ چه چیزی نپوشید؟

چند چیز وجود دارد که باید هنگام کمپینگ از پوشیدن آنها اجتناب کنید.

لباس‌های گران‌قیمت یا ظریف – به احتمال زیاد کثیف می‌شوند و احتمال کمی وجود دارد که خراب شوند. بهتر است آن را در خانه بگذارید.

شلوار یا شلوار جین سفید – ته رنگ روشن می تواند به سرعت کثیف شود و خواهد شد. شما نمی خواهید نگران خراب شدن لباس های خود در هنگام کمپینگ باشید.

چیزی را که نمی توانید بیش از یک بار بپوشید بسته بندی نکنید هنگام کمپینگ، فضا بسیار عالی است بنابراین ممکن است بخواهید اجناس یک‌پوش خود را در خانه بگذارید و قطعاتی را انتخاب کنید که کاربردی هستند و می‌توانید بارها آن‌ها را بپوشید.

در کمپینگ چه چیزی نپوشید؟

سخن پایانی:

حالا که می دانید چه بپوشید و از چه چیزهایی اجتناب کنید، و از لباس الهام گرفته اید، باید برای سفر کمپینگ بعدی خود به خوبی در راه باشید.

به یاد داشته باشید، حتما لباس هایی را بسته بندی کنید که در شرایط مختلف آب و هوایی راحت شما را حفظ کند و ضد آفتاب و دافع حشرات را فراموش نکنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *