3 روش برای شستن کت و شلوار در خانه

3 روش برای شستن کت و شلوار در خانه

3 روش برای شستن کت و شلوار در خانه : شستن کت و شلوار کار سختی است و به همین دلیل عمدتاً از طریق خشکشویی انجام می شود. با این حال با این راهنمای در مورد نحوه شستن کت و شلوار در خانه، می توانید سه روش مطمئن و موثر را امتحان کنید.

3 روش برای شستن کت و شلوار در خانه

چگونه بفهمیم کت و شلوار شما برای خشک شویی مناسب است؟

نوع پارچه

اولین چیزی که باید بدانید نوع پارچه کت و شلوار شما است پارچه های پشمی، کتان رایج ترین پارچه های کت و شلوار هستند ظاهری شفاف و به راحتی مچاله نمی شود و برای ظاهر رسمی شما عالی است.

تست رنگ

یک پنبه مرطوب بردارید و یک نقطه پنهان در کت و شلوار خود پیدا کنید تا پارچه خود را آزمایش کنید. می توانید آن را با مواد شوینده یا اسپری خشک شویی که استفاده می کنید امتحان کنید.

اگر کت و شلوار شما واکنش هایی داشته باشد، مانند نشت رنگ محصول شما برای پارچه نیست. شما باید آن را به یک خشکشویی حرفه ای ببرید تا آسیبی به لباس وارد نشود.

با این حال، اگر کت و شلوار شما به محصول انتخابی شما واکنش نشان نمی دهد، می توانید از بین این سه روش، آن را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کت و شلوار مردانه 

چگونه کت و شلوار را در خانه بشوییم؟ (خشک شویی گام به گام)

خشک شویی هر هفته برای کت و شلوار شما می تواند پرهزینه و زمان بر باشد زیرا باید منتظر آن باشید. با این حال، با اسپری خشک شویی و اتو بخار، می توانید با خیال راحت کت و شلوار خود را در خانه خشکشویی کنید.

توجه داشته باشید که بهتر است این مراحل را در حالی که کت و شلوار آویزان است انجام دهید. این برای اطمینان از حفظ شکل و تمیز بودن لباس است.

3 روش برای شستن کت و شلوار در خانه3 روش برای شستن کت و شلوار در خانه

دستورالعمل ها:

مانند وسایل خشک شویی، باید با تمیز کردن کت و شلوار خود شروع کنید. اگر کثیفی خاصی وجود دارد که باید پاک کنید، باید قبل از خشکشویی لباس خود این کار را انجام دهید.

گام بعدی استفاده از پرز پاک کن برای از بین بردن گرد و غبار، مو یا نخ های چسبیده به کت و شلوار است. برای انجام این قسمت می توانید از پرز پاک کن یا نوار چسب ملایم استفاده کنید.

یک مایع تمیز کننده خشک مانند این را بردارید و آن را آزمایش کنید. یک نقطه پنهان را پیدا کنید و از مقدار کمی مایع خشک شویی استفاده کنید.

پنج تا ده دقیقه صبر کنید؛ اگر هیچ واکنشی روی پارچه وجود نداشت، به مرحله بعدی بروید. اگر کت و شلوار شما به مایع خشک شویی واکنش نشان داد، باید از روش های دیگر این راهنما استفاده کنید.

اگر کت و شلوار شما تست مایع را رد کرد، می توانید مایع خشک شویی را روی آن اسپری کنید. مطمئن شوید که تمام نقاط، حتی داخل جیب ها پوشیده شده است.

سپس از اتو بخار برای صاف کردن کت و شلوار استفاده کنید. اگرچه می‌توانید از اتو استفاده کنید، اما چالش‌برانگیزتر است و ممکن است چین‌های ناخواسته‌ای بر جای بگذارد.

ممکن است متوجه شوید که هیچ فرآیند خشکی در این دستورالعمل ها وجود ندارد. اسپری خشک شویی سریع خشک می شود و نیازی به خشک کردن آن نیست.

توجه داشته باشید که قرار گرفتن مداوم در معرض اسپری های خشک شویی می تواند در طولانی مدت به کت و شلوار شما آسیب برساند. با این حال اگر می خواهید راهی سریع برای تمیز کردن لباس های خود داشته باشید این یک فرآیند عالی است.

چگونه از ماشین لباسشویی در شستن کت و شلوار خود استفاده کنیم؟

اگر روش ملایم تری برای شستن کت و شلوار خود به غیر از اسپری خشک شویی می خواهید می توانید از ماشین لباسشویی خود برای تازه نگه داشتن آن استفاده کنید.

3 روش برای شستن کت و شلوار در خانه

دستورالعمل ها:

آستین های بلیزر خود را از داخل بچرخانید و آنها را به سمت مرکز تا کنید. سپس کت و شلوار خود را کاملاً از داخل بچرخانید. اگر شلواری برای شستن دارید آن را نیز از داخل بچرخانید.

لباس ها را صاف بچینید و آنها را محکم رول کنید. سپس آن را با یک سنجاق محکم کنید تا دوباره باز نشود.

می‌توانید از چند عدد استفاده کنید و مطمئن شوید که سنجاق‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که پارچه پاره نشود.

کت و شلوار خود را در یک کیسه لباسشویی مشبک قرار دهید.
هنگامی که لباس ها در کیسه توری قرار گرفتند، آنها را رول کنید و با سنجاق محکم کنید.
سپس از یک شوینده ملایم برای کت و شلوار استفاده کنید. برای کت و شلوار کامل همراه با شلوار یا دامن باید حدود 1 قاشق غذاخوری باشد.

نکته بعدی انتخاب ماشین لباسشویی مناسب است. شما باید از ملایم ترین ظرفیتی که ماشین لباسشویی شما می تواند انجام دهد استفاده کنید. این می تواند به نام های مختلف باشد، مانند:

شستشوی ملایم
شستشوی ظریف
شستن دست

پس از اتمام چرخه دستگاه کت و شلوار، کت و شلوار را بردارید و آن را در یک حوله خشک پهن کنید. از صاف بودن سطح لباس اطمینان حاصل کنید تا شکل بکر خود را حفظ کند.
اجازه دهید آب قبل از خشک شدن در حوله خیس بخورد. می توانید آن را به صورت صاف خشک کنید یا آویزان کنید.

3 روش برای شستن کت و شلوار در خانه

چگونه کت و شلوار را در خانه با دست بشویم؟

ممکن است تعجب آور باشد، اما شستن دست می تواند چالش برانگیزتر از استفاده از ماشین لباسشویی باشد.

نتیجه همچنین آنطور که دوست دارید تمیز نیست و فرآیند خشک کردن ممکن است زمان بیشتری ببرد. با این حال فقط برخی از آنها ماشین لباسشویی برای خشک شویی کت و شلوار خود در خانه دارند.

بیشتر بخوانید: چه پیراهنی با کت و شلوار طوسی بپوشیم؟

دستورالعمل ها:

مانند روش های دیگر شما با تمیز کردن لکه و پرز زدایی شروع می کنید.
سپس آستین ها را به سمت وسط تا کرده و کت و شلوار را از داخل بچرخانید.
وقتی کت و شلوار به درستی تا شد، آن را محکم بغلتانید و با سنجاق محکم کنید. با این مرحله، می‌توانید از کیسه لباس‌های مشبک استفاده کنید یا از هیچ چیز استفاده نکنید، زیرا کت و شلوار چرخه چرخشی را طی نمی‌کند.
یک قاشق غذاخوری از شوینده ملایم انتخابی خود را در یک تشت بریزید. سپس اجازه دهید کت و شلوار خیس بخورد.
به آرامی کت و شلوار را فشار دهید. شما نمی توانید آن را محکم فشار دهید زیرا کشش می تواند چین و چروک ایجاد کند.
در آخر آن را در یک حوله پهن کنید و بگذارید خشک شود.

همانطور که می بینید، پوشش دستشویی کت و شلوار شما بسیار محدود است. با این حال، اگر ماشین لباسشویی یا اسپری خشک شویی ندارید، جایگزینی را ارائه می دهد.

بهترین روش خشک کردن کت و شلوار چیست؟

بهترین راه برای خشک کردن کت و شلوار این است که اجازه دهید آن را صاف و بدون نور مستقیم خورشید خشک کنید. با عدم برخورد مستقیم اشعه خورشید به پارچه، رنگ خود را بکر نگه می دارد و محو نمی شود سپس، گذاشتن کت و شلوار روی یک سطح صاف، شکل خود را حفظ می کند.

با این حال این روش یک اشکال دارد: خشک کردن کت و شلوار زمان بسیار بیشتری می برد. برای کار کردن به یک محیط با رطوبت بالا یا نسبتاً گرم نیاز دارید.

آویزان کردن کت و شلوار می تواند به مرور زمان به شکل آن آسیب برساند. اگرچه فوراً به لباس شما آسیب نمی رساند، اما تکرار فرآیند آویزان کردن لباس در حالت خیس به مرور زمان باعث آسیب می شود. این به دلیل جاذبه و آبی است که لباس را سنگین می کند.

بهترین روش خشک کردن کت و شلوار چیست؟

سپس آویزان کردن یا دراز کشیدن کت و شلوار در زیر نور مستقیم خورشید می تواند باعث محو شدن رنگ پارچه شود. از این رو، بهترین فرآیند خشک کردن این است که اجازه دهید روی سطح صاف زیر سایه خشک شود.

نکاتی برای شستن کت و شلوار در خانه

از نور مستقیم خورشید و گرما خودداری کنید

نور خورشید و گرما می تواند کت و شلوار شما را محو کند و آن را قدیمی تر نشان دهد.

از مواد شوینده سخت و قوی استفاده نکنید

در مورد کت و شلوارها، شوینده های قوی ، غیر قابل استفاده هستند. این نه تنها به رنگ آسیب می رساند بلکه روی نخ های لباس شما نیز تأثیر می گذارد. پس حتما از مواد شوینده کم و ملایم استفاده کنید.

نکاتی برای شستن کت و شلوار در خانه

چگونه یک لباس تمیز نگه داریم؟

از آنجایی که این لباس به ندرت استفاده می شود، زمان بیشتری را در کمد لباس شما می گذراند.

با قرار دادن کت و شلوار خود در یک کمد خشک و تاریک، می توانید میزان شستشوی خود را محدود کنید همچنین مطمئن شوید که آن را در یک کیف کت و شلوار نگه دارید تا از جمع شدن گرد و غبار جلوگیری شود.

نقطه تمیز

بیشتر اوقات از کت و شلوار در مراسم رسمی استفاده می شود. این لباسی است که با کثیفی زیاد مواجه نمی شود.

بنابراین تمیز کردن آن پس از هر بار استفاده کمتر از آنچه فکر می کنید ضروری است. می‌توانید با تمیز کردن لکه‌های کت و شلوار بدون شستشو، قسمت‌های خاصی از کت و شلوار خود را تمیز کنید.

چگونه یک لباس تمیز نگه داریم؟

از برس کت و شلوار استفاده کنید

مانند تمیز کردن نقطه ای، استفاده از برس کت و شلوار یک راه عالی برای حفظ کت و شلوار شما است. این می تواند بیشتر کثیفی ها و گرد و غباری را که ممکن است هنگام پوشیدن آن جمع آوری کنید، تمیز کند.

برس کت و شلوار میزان شستشوی شما را محدود می کند و کت و شلوار شما را برای مدت طولانی تازه نگه میدارد.

سخن پایانی»

اگرچه چالش برانگیز است اما با این سه روش، می توانید با خیال راحت بدانید که چگونه کت و شلوار را در خانه بشویید. در کنار برخی نکات نگهداری، می توانید کت و شلوار خود را برای مدت طولانی تمیز و تازه نگه دارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *