راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان : استایل کژوال یک استایل بسیار راحت و محبوب است و که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده. اما آیا استایل اسمارت کژوال را می شناسید؟ در این مقاله به این استایل پرداخته ایم. همراه ما باشید تا آن را به صورت کامل بشناسید :

استایل اسمارت کژوال چیست؟

لباس‌های اسمارت کژوال، کد لباسی است که لباس‌های تجاری مناسب و صیقلی را با عناصری از لباس‌های غیررسمی ترکیب می‌کند، مانند بلوز، پیراهن یقه‌دار، دکمه‌دار، شلوار چینی، شلوار، شلوار جین تیره و کفش‌های براق و کاربردی. در طیف رسمی، اسمارت کژوال بین کژوال شیک (شلوار جین و بلوز) و کژوال تجاری (شلوار و دامن مدادی) قرار دارد. یک راه متداول برای دستیابی به یک ظاهر اسمارت کژوال، جفت کردن تکه‌هایی با سطوح رسمی کمی متفاوت است، مانند دامن با یک ژاکت پر جنب و جوش، یا یک کت بلند شیک روی یک بلوز ساده.

راهنمای لباس‌های اسمارت کژوال برای زنان

در اینجا چند گزینه اسمارت کژوال برای زنان آورده شده است:

تاپ:

برای یک ظاهر اسمارت کژوال، بلوزهای پارچه ای با جزئیات جالب، پیراهن های یقه دار یا دکمه دار با آستین کوتاه یا آستین بلند را انتخاب کنید. برای آرایش بیشتر می‌توانید کت انتخابی خود را روی لباس بپوشید. رنگ‌های روشن قابل قبول هستند، اما برای جلوگیری از ایجاد ظاهری که خیلی معمولی است، از رنگ‌ها کم استفاده کنید. از تی‌شرت‌های نخی یا تاپ‌هایی با طرح‌های گرافیکی یا شعارهای بزرگ خودداری کنید.

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

شلوار :

شلوارهایی مانند چینی، شلوار ابریشمی یا شلوار مجلسی انتخابی عالی برای یک تیپ اسمارت کژوال هستند. شلوار جین تیره قابل قبول است، اما باید دوخت و بدون دردسر باشد. دامن‌های روان و دامن‌های مدادی مناسب هستند، اما از دامن‌هایی که دارای جزئیات رسمی مانند خط‌هایی هستند که می‌توانند بیش از حد معمولی کاری را کج کنند، خودداری کنید.

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

کفش‌ها:

کفش‌های آکسفورد، آپارتمان‌های باله و کفش‌های کفش راحتی برای داشتن ظاهری اسمارت کژوال به خوبی کار می‌کنند. چکمه های مچ پا، گوه ای و انواع پاشنه کم تا متوسط ​​نیز قابل قبول هستند. اگر می خواهید کفش پاشنه دار بپوشید، برای حفظ تعادل معمولی، ظاهر خود را با شلوار جین بپوشانید. از کفش‌های غیررسمی مانند کفش‌های مخصوص دویدن یا کفش‌های کتانی که برای این لباس بیش از حد معمولی هستند، خودداری کنید. کفش ها باید تمیز و بدون خط و خش باشند.

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

لباس‌های یک‌تکه:

لباس‌های غلاف و پیراهن‌های یقه‌دار می‌توانند به شما در رسیدن به تعادلی آرام و ظریف کمک کنند. لباس های سرپوش یک راه عالی برای امتحان یک ظاهر منحصر به فرد است. یکی را انتخاب کنید که در وسط کمربند ببندد تا ظاهری زیبا داشته باشد. از لباس‌های قد بلند خودداری کنید، که اغلب غیررسمی‌تر (مانند لباس‌های ساحلی) یا خیلی رسمی (مانند لباس‌های جشن یا کراوات‌های مشکی خلاقانه) هستند.

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

لوازم جانبی:

یک یا دو اکسسوری ظریف را انتخاب کنید تا ظاهری صیقلی و ظریف ایجاد کنید. گوشواره های ساده، گردنبندهای ظریف، دستبند و ساعت نیز قابل قبول هستند.

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

راهنمای لباس‌های اسمارت کژوال برای آقایان

در اینجا چند گزینه برای کد لباس اسمارت کژوال برای مردان وجود دارد:

همچنین بخوانید: چطور استایل اسمارت کژوال مردانه را به خوبی ست کنیم؟

تاپ:

پیراهن های دکمه دار انتخابی عالی برای لباس های غیررسمی هوشمند، چه آستین کوتاه و چه آستین بلند هستند. رنگ های روشن را کم بپوشید. برای آرایش بیشتر یک کت یا کت اسپرت روی پیراهن اضافه کنید، اما از کراوات اجتناب کنید. در روزهایی که کمتر لباس پوشیده هستند، یک پیراهن یقه‌دار می‌تواند گزینه خوبی باشد، اما ست کردن آن با شلوارهای غیر رسمی ممکن است خیلی غیر رسمی باشد.

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

پایین:

یک جفت چینی، شلوار یا شلوار یک انتخاب عالی برای این کد لباس است. همچنین می توانید شلوار جین خوش دوخت و تیره و بدون نشانه های ناراحتی بپوشید.

راهنمای استایل اسمارت کژوال برای خانم ها و آقایان

کفش‌ها:

کفش‌های لوفر و آکسفورد گزینه‌های عالی برای کفش‌های گاه به گاه هوشمند هستند. برای شیک ترین ظاهر، مدل های چرمی را انتخاب کنید. از کفش های غیررسمی مانند کفش های دویدن یا کفش های کتانی خودداری کنید. کفش ها باید تمیز و بدون خط و خش باشند.

اکسسوری ها:

اضافه کردن یک یا دو اکسسوری می تواند به بالا بردن لباس کمک کند و ظاهری زیبا به آن بدهد. برای این لباس ساعت یا دستبند قابل قبول است.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید یک استایل اسمارت کژوال شیک و جذاب را برای خود طراحی کنید. همچنین از شما دعوت میکنیم مطلب بعد را نیز بخوانید: ویژگی های استایل مشکی مردانه | چگونه استایل دارک داشته باشیم؟

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *