آیا دامن مناسب با فرم بدن خودتان را میدانید؟

آیا دامن مناسب با فرم بدن خودتان را میدانید؟

آیا دامن مناسب با فرم بدن خودتان را میدانید؟ دامن یکی از لباس هایی است که هر خانمی باید حداقل چند مدل در کمد لباس خود داشته باشد. حالا کدام مدل دامن مناسب تر است؟ آیا هر مدلی که او می خواهد بپوشد یا نه چیزی است که می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم.

پس قبل از اینکه به سراغ دامن هایی بروید که دارید یا می خواهید دامن بخرید، این مقاله را با دقت بخوانید در این مطلب با انواع مدل دامن و اینکه کدام یک برای چه فرم اندامی مناسب است آشنا می شویم.

دامن مدادی

مدل های مدادی معمولا تا روی زانو هستند که حالت ساق پا دارند و از بالا تا زانو باریکتر هستند. کمر دارند و این کمر بالای خط کمر است. بنابراین بهتر است روکش بالاتنه داخل دامن باشد تا کمر دامن دیده شود و حالت آن به خوبی نمایان شود.

از آنجایی که این مدل تقریبا تنگ است، می توانید یک روکش بالاتنه کمی گشاد انتخاب کنید. یا حتی آستین و یقه مدل را انتخاب کنید. به همین دلیل، کمر بلند دامن، پایین تنه را بلندتر نشان می دهد و آن را کشیده و بلندتر نشان می دهد. البته قد دامن هم مهم است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید چون این دامن تقریبا به ساق پا چسبیده است ران را به خوبی نشان می دهد. مخصوصا قسمت بالای ران. پس اگر ران ها خیلی نازک باشد این دامن پوشیده می شود و اگر چاق باشد چاقی آن دو برابر نمی شود و این جالب نیست. پس بهتر است ران های خوش فرمی داشته باشید تا این دامن به خوبی به پوست شما برسد.

این مقاله را هم بخوانید. چگونه با دامن مدادی لباس شیک بپوشیم

آیا دامن مناسب با فرم بدن خودتان را میدانید؟

مدل فون

فون مدلی است که هنگام پوشیدن شبیه حرف A است. توضیحات لازم در تصویر بالا آمده است چون این دامن به ساق نمیچسبد ایرادی در قسمت ران دیده نمیشود اما قد دامن باعث می شود فرد کمی کوتاهتر به نظر برسد.

آیا دامن مناسب با فرم بدن خودتان را میدانید؟

مدل پلیسه

پلیسه رسمی نیست اما تقریباً برای هر مکان دیگری و هر فصلی می توان آن را پوشید. این دامنه چسبناک هم نیست اما به دلیل چین های کوچک می تواند توجه را به سمت باسن و ران ها جلب کند و آنها را بزرگتر نشان دهد.

آیا دامن مناسب با فرم بدن خودتان را میدانید؟

پفی

مدل پفی معمولاً پارچه مخصوص به خود را دارد یا اصلاً مواد پفکی دارد. گاهی اوقات نوع دوخت باعث می شود که پفک روی بدن بنشیند یا زیر آن یک ژاپنی پف کند. همین پف می‌تواند باسن و ران‌ها را بزرگ‌تر نشان دهد، اما در عوض می‌تواند کمر را در مقایسه کوچک‌تر نشان دهد.

آیا دامن مناسب با فرم بدن خودتان را میدانید؟

مدل ماهی

مدل ماهی یا ترومپت تقریبا تا زانو سفت و چسبناک است و از آن به بعد منبسط می شود. دقیق تر، برای مدل ماهی از زانوها گشاد میشه و برای مدل ترومپت از اواسط ران ها. پس بالای اون چسبان هست و فرم پاها و باسن رو به خوبی به نمایش میذاره.

دامن مناسب اندام های مختلف

کوتاه یا میدی

قد کوتاه یا کوچک بالای زانو. می توان گفت کوتاه ترین دامنی است که می توانید بپوشید. همانطور که در توضیحات می بینید و همیشه تاکید می کنیم که این قد باعث کشیده شدن دامن، کت، پیراهن و پاها و در نتیجه بلندتر شدن قد می شود. برای افراد بلند قد توصیه نمی شود زیرا پاهای آنها بلندتر از آنچه هستند نشان داده می شود و غیر طبیعی به نظر می رسد.

دامن مناسب اندام های مختلف

مدل راسته

رديف از بالا به پايين عرض دارد و جايي باریک و پهن نیست. بنابراین بدن شما را همانطور که هست نشان می دهد. قد دامن می تواند تعیین کند که آیا برای شما مناسب است یا نه. در بالا در این مورد صحبت کردیم.

دامن مناسب اندام های مختلف

لایه لایه

مدل لایه ای از چندین لایه مختلف روی هم با مدل های مختلف تشکیل شده است. این لایه ها به پاها حجم می دهند و آنها را بزرگتر نشان می دهند. پس باید پایین تنه باریکی داشته باشید تا برای شما مناسب باشد.

دامن مناسب اندام های مختلف

بلند یا ماکسی

قد بلند یا ماکسی اول با قد شما روی فرم بدن شما تاثیر می گذارد زیرا پاها دیگر دیده نمی شوند و قد کوتاه به نظر می رسد در عوض، عیوب پاها را می پوشاند.

دامن مناسب اندام های مختلف

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم قبل از اینکه به سراغ دامن هایی بروید که دارید یا می خواهید دامن بخرید، این مقاله را با دقت بخوانید در این مطلب با انواع مدل دامن و اینکه کدام یک برای چه فرم اندامی مناسب است آشنا می شویم. شما همچنین میتوانید با کلیک برروی 6 دامن محبوب زنانه این مقاله را هم بخوانید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *