چگونه مشاور مد و فشن شویم؟

  • توسط مریم
  • ۲ سال پیش
  • 0
چگونه مشاور مد و فشن شویم؟

چگونه مشاور مد و فشن شویم؟

چگونه مشاور مد و فشن شویم؟ : مشاور مد یک مدیر خلاق است که عناصر مد را متناسب با نیازهای مشتری خود طراحی می کند. درباره مسئولیت‌های یک مشاور مد و مهارت‌هایی که می‌توانید برای تبدیل شدن به یک مشاور مد کسب کنید، بیشتر بیاموزید.

مشاور مد چیست؟

مشاور مد یک مشاور در صنعت مد است. یک مشاور مد باید از هر دو سبک سبک قدیمی و معاصر، به علاوه طراحی خلاقانه، دانش کاری داشته باشد. مشاوری که به عنوان یک طراح کار می کند، از خلاقیت خود برای چیدمان لباس ها و لوازم جانبی در قالب های زیبایی شناختی برای رفع نیازهای مشتری استفاده می کند.

3 مسئولیت یک مشاور مد

کارفرمایان و مشتریان به دلیل تخصصشان در زمینه کاری خود، چه استایلیست، چه خریداران شخصی، چه فروشنده یا مشاور تصویر، به مشاوران مد مراجعه می کنند. اگر می خواهید یک مشاور مد شوید، در اینجا سه ​​مسئولیت وجود دارد که ممکن است در شرح شغل شما باشد:

چگونه مشاور مد و فشن شویم؟

تجارت مد:

به عنوان یک سبک مد، موجودی خود را سازماندهی و مدیریت خواهید کرد. از قبل برنامه ریزی کنید تا لباس های مد روز را طبق برنامه زمانی که شبکه ای از تامین کنندگان قابل اعتماد ایجاد می کنید، خریداری کنید. اگر با بودجه کمی کار می کنید، اقلام شیک را در فروشگاه های صرفه جویی انتخاب کنید تا موجودی را با محدوده قیمتی با تخفیف جمع آوری کنید.

خرید شخصی برای مشتریان:

یک خریدار شخصی یا مشاور تصویر به مشتریان کمک می کند تا سبک کلی یا کمد لباس روزانه خود را تغییر دهند یا تازه کنند. یک آرایشگر شخصی تصویر شخصی مشتری، تیپ بدنی و رنگ های مورد علاقه مشتری را ارزیابی می کند. بسته به نیاز مشتری، یک خریدار شخصی ممکن است لباس را مستقیماً به خانه مشتری تحویل دهد یا مشتری را تا یک فروشگاه بزرگ همراهی کند و او را از طریق گزینه های خرید راهنمایی کند.

مشاوره لباس برای تولیدات یا عکس‌برداری:

علاوه بر ارائه مشاوره مد، یک مشاور ممکن است به برنامه‌ریزی یک نمایش باند، یک عکس سرمقاله، یا یک تولید حرفه‌ای عکاسی، مانند یک فیلم یا تبلیغات کمک کند.

چگونه یک مشاور مد شویم؟

در اینجا چهار مرحله وجود دارد که می توانید برای توسعه حرفه ای در صنعت مد به عنوان مشاور یا استایلیست انجام دهید:

چگونه مشاور مد و فشن شویم؟

مهارت های بین فردی قوی را توسعه دهید.

مهارت های خدمات مشتری بزرگترین دارایی شما در این زمینه خواهد بود. سؤالات مختصر بپرسید تا ترجیحات مشتری خود را بیاموزید و برای ایجاد یک استراتژی طراحی با آنها گفتگوی باز داشته باشید. برخی از مشتریان ممکن است در ابتدا از تغییر سبک شخصی خود بیزار باشند، اما می توانید از مهارت های

ارتباطی خود برای هدایت آنها در این فرآیند استفاده کنید. عناصر مکملی را پیشنهاد دهید که کمد لباس آنها را به روز کند و اعتماد به نفس آنها را افزایش دهد.

دانش کاری از روندهای فعلی مد به دست آورید.

استایل‌های محبوب اغلب از سلبریتی‌ها و مدل‌ها بیرون می‌آیند، اما گرایش‌ها معمولاً تا زمانی که به مصرف‌کنندگان متوسط ​​می‌رسند، قدرت خود را از دست می‌دهند. یک کارشناس مد آخرین روندها را تجزیه و تحلیل می کند تا آینده را پیش بینی کند. آگاهی از چرخه های روند و صنعت مد بسیار ارزشمند خواهد بود زیرا هدف شما این است که انتخاب های سبک خود را جلوتر از زمان ها نگه دارید.

می توانید برای گسترش کسب و کار خود شبکه سازی کنید.

همکاری با طراحان جدید و یا مشتریان برجسته می تواند شهرت شما را در یک صنعت رقابتی افزایش دهد. کارآموزی را با شرکت های مد برجسته دنبال کنید یا با همکاران در این زمینه تماس بگیرید تا استراتژی های تجاری مشاوره موفق را به اشتراک بگذارید.

چگونه مشاور مد و فشن شویم؟

تحصیلات یا مدرک های جامع را دنبال کنید.

شما معمولاً می توانید با داشتن دیپلم دبیرستان و سال ها تجربه متفاوت در این صنعت، بسته به نقش، کار مشاور مد را شروع کنید. علاوه بر این، مدرک لیسانس در طراحی مد یا گواهینامه سبک در یک زمینه مرتبط می تواند به کارفرمایان بالقوه نشان دهد که شما تخصص و انگیزه لازم برای موفقیت را دارید.

سخن پایانی: 

مشاوره در صنعت مد یک مهارت بسیار جذاب و خلاقانه است و پیشنهاد می کنیم اگر به آن علاقه دارید مهارت های خود را در جهت دستیابی این شغل افزایش دهید. همچنین بخوانید: چگونه یک مدل شویم؟ مدلینگ چیست

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *