راهنمای کامل برای نحوه پوشیدن تاکسیدو

راهنمای کامل برای نحوه پوشیدن تاکسیدو

راهنمای کامل برای نحوه پوشیدن تاکسیدو :تاکسیدو مشکی کلاسیک یک لباس رسمی نمادین است. راه‌های زیادی برای سفارشی کردن کت و شلوارهای تاکسیدو وجود دارد تا با کد لباس و استایل شما مطابقت داشته باشند. در این مطلب به شما آموزش میدهیم تاکسیدو را چگونه استایل کنید.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید

تاکسیدو چیست؟

تاکسیدو یک لباس مناسب برای رویدادهای رسمی مانند عروسی و جشن است. تاکسیدو در قرن نوزدهم انگلستان به عنوان کت و شلوار مناسب برای لباس رسمی رایج شد و به یکی از لوازم بین المللی لباس مردانه تبدیل شد. امروزه، بخش‌های مهم تاکسیدو باقی مانده‌اند: پاپیون به‌عنوان قسمتی از یقه، دکمه‌های سرآستین برای بستن مچ، کمربندهایی برای صاف کردن پیراهن، و شلوار تاکسیدو و کت برای پوشیدن از روی پیراهن تاکسیدو.

راهنمای کامل برای نحوه پوشیدن تاکسیدو

راه‌های مختلفی برای منحصر به فرد کردن تاکسیدو از طریق انواع برگردان، چین‌های مربعی جیبی و طرح‌های مختلف وجود دارد. رنگ نیز می‌تواند نقش داشته باشد: می‌توانید لباس‌های آبی و سفید را برای ظاهری رسمی در رویدادهای اختیاری با کراوات مشکی بپوشید.

چگونه یک تاکسیدو بپوشیم؟

چند مرحله برای پوشیدن لباس تاکسیدو وجود دارد. با دنبال کردن مراحل زیر، نحوه آماده شدن با یک لباس کلاسیک شیک را ببینید:

ابتدا لباس زیر خود را بپوشید.

با پوشیدن هر گونه لباس زیر و جوراب شروع کنید. برای یک ظاهر کلاسیک تاکسیدو مشکی، جوراب های لباس مشکی بهترین کارایی را دارند.
پیراهن لباس، میخ و سرآستین خود را بپوشید. پیراهن لباس سفید یا پیش بند تاکسیدو زیر ژاکت شما می رود و سوراخ دکمه ها با میخ های مشکی بسته می شود که مجموعه سیاه و سفید را به هم گره می زند. دکمه های سرآستین را در سوراخ دکمه های مچ قرار دهید؛ اگر از سرآستین فرانسوی استفاده می کنید، پارچه بلندتر می شود، بنابراین باید قبل از بستن، مواد را روی خودش تا کنید. این مدل پیراهن جزء رایج لباس های تاکسیدو است. در نهایت پاپیون مشکی خود را بپوشید.

شلوار تاکسیدو خود را بپوشید.

شلوار شما ممکن است دارای یک نوار ابریشمی یا ساتن مشکی در پایین با جلوی ساده باشد و ممکن است دارای چین‌دار باشد. نوعی که انتخاب می‌کنید این فرصت را به شما می‌دهد که ظاهر تاکسی خود را سفارشی کنید. پیراهن خود را در شلوار خود فرو کنید، زیپ را بالا ببرید و دکمه کمر را ببندید.

کمربند خود را دور کمر ببندید.

شلوار تاکسیدو حلقه کمربند ندارد. در عوض، یک کمربند بپوشید، ارسی سیاه و ابریشمی که دور ناف شما می‌پیچد، و از پشت می‌بندد تا کمر شما را بپوشاند و قسمتی از پیراهن را که ممکن است هنگام پوشیدن چروک شود، صاف کنید.

راهنمای کامل برای نحوه پوشیدن تاکسیدو

بیشتر بخوانید: چگونه از گیره کراوات استفاده کنیم؟

کتتان را بپوشید.

انواع کت های تاکسیدو وجود دارد که از جمله آنها می توان به یقه ای، یقه برگردان و یقه شال اشاره کرد. ژاکت‌ها همچنین می‌توانند تک یا دو سینه باشند: اولی دارای یک ردیف دکمه است که در آن دو قسمت کت در قسمت ناف شما به هم می‌رسند، در حالی که دومی به گونه‌ای برش خورده است که دو ردیف دکمه، یکی در سمت چپ و دیگری در سمت چپ قرار می‌گیرد. حق کت‌های تک‌سینه مدرن‌تر و متداول‌تر هستند، اما کت‌های دوگانه می‌توانند بیشتر خودنمایی کنند و شیک‌تر یا رسمی‌تر خوانده شوند. هنگام خرید مجموعه خود، مناسبت مورد نیاز خود را به کارمند فروش یا خیاط بگویید که نوع ژاکت شما را تعیین می کند.

کفش هایتان را بپوشید.

کفش‌های چرمی مشکی یک ظاهر کلاسیک برای همراهی تاکسیدو شما هستند. بند را ببندید، به کفش‌ها درخشندگی بدهید و جوراب‌هایتان را تا زانوهایتان (یا تا جایی که می‌توانند بالا) بکشید. برای مجالس نیمه رسمی، می توانید کفش های لوفر باکلاس بپوشید.

راهنمای کامل برای نحوه پوشیدن تاکسیدو

با دیگر قطعات تاکیدی شخصی سازی کنید.

شما می توانید برای مراسم رسمی از جیب های مربعی استفاده کنید. بوتونیرها در جشن‌های پارتی مرسوم هستند و اگر شلوارتان کمی گشاد است، می‌توانید آویز بپوشید.

سخن پایانی: 

مخاطبین عزیز امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و توانسته باشید بهترین استایل را با تاکسیدوی خود طراحی کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید:آموزش جامع استایل با پیراهن مردانه

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *