در اولین قرار چه بپوشیم؟

  • توسط مریم
  • ۱۱ ماه پیش
  • 0

در اولین قرار چه بپوشیم؟

در اولین قرار چه بپوشیم؟ همانطور که میدانید شما هیچگاه نمیتوانید برداشت اولیه افراد از خودتان را تغییر دهید و این نکته بسیار مهمی است که بدانید چطور باید لباس بپوشید. اگرچه اولین برداشت فقط به ظاهر نیست، اما ظاهر نقشی کلیدی در درک دیگران از ما دارد. همانطور که بسیاری از افراد می توانند تأیید کنند، تصمیم گیری برای اینکه در اولین قرار ملاقات چه بپوشید می تواند به راحتی به اندازه خود قرار واقعی دلهره آور باشد. با درک اینکه در اولین قرار ملاقات چه چیزی بپوشید، می‌توانید شانس خود را برای رسیدن به آن ارتباط و به ثمر رساندن قرار ملاقات دوم افزایش دهید.با استفاده از تحقیقات دانشمندان رفتارشناسی و مطالعات روان‌شناختی در مورد جذابیت، ما در حال تجزیه و تحلیل این هستیم که چه چیزی بپوشیم و – به همان اندازه مهم – چه چیزی را در اولین قرار ملاقات نپوشیم. اگرچه بهترین لباس برای قرار اول تا حد زیادی به جایی که می‌روید و کاری که انجام می‌دهید بستگی دارد. این نکات به شما کمک می‌کند بهترین لباس خود را انتخاب کنید.

لباسی را انتخاب کنید که به شما اطمینان خاطر دهد. 

بهترین لباس برای اولین قرار ملاقات لباسی است که به شما احساس بهترین بودن را بدهد. اگرچه کلیشه ای به نظر می رسد، اما تحقیقات رفتاری ثابت می کند که وقتی خوب به نظر می رسید، احساس خوبی دارید.

در مطالعه ای در سال 2012، محققان دانشگاه نورث وسترن دریافتند که لباس می تواند وضعیت روانی پوشنده را تغییر دهد و عملکرد را بهبود بخشد. به یک گروه آزمایش دستور داده شد که کت‌های سفید آزمایشگاهی را که توسط پزشکان پوشیده می‌شد بپوشند (لباسی که با هوش و احتیاط همراه است)، در حالی که گروه دیگر در حین انجام یک سری وظایف مرتبط با توجه، لباس‌های ساده می‌پوشیدند. کسانی که کت های آزمایشگاهی می پوشیدند در آزمایش ها عملکرد بهتری داشتند، خطاهای کمتری داشتند و دامنه توجه بهبود یافته را نشان دادند.

با استفاده از این تئوری در لباس های شب قرار خود، به طور بالقوه می توانید هم بر ناخودآگاه قرار خود و هم بر ناخودآگاه خود تأثیر بگذارید. پوشیدن وسایلی که به طور نمادین با موفقیت و جذابیت جنسی مرتبط است – مانند یک لباس مشکی کوچک یا یک کت و کت و شلوار خوش دوخت – ممکن است به شما کمک کند هنگام معاشقه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

در اولین قرار چه بپوشیم؟

وقتی شک دارید، قرمز یا مشکی بپوشید.

به گفته روانشناسان رنگ، بهترین رنگ ها برای استفاده در اولین قرار ملاقات قرمز و مشکی هستند. پوشیدن دو رنگ رمانتیک، به خصوص اگر شما یک زن هستید، می تواند شما را جذاب تر و خواستنی تر در قرار ملاقات خود نشان دهد. در حالی که پیوندهای ناخودآگاه آشکاری با رزهای قرمز، لباس های زیر زنانه توری و مناسبت های عاشقانه مانند روز ولنتاین وجود دارد، دانشمندان دریافتند که این ارتباط عمیق تر از این زمینه های فرهنگی است. در سال 2008، دو روانشناس دانشگاه روچستر اظهار داشتند: «رنگ قرمز باعث می‌شود مردان نسبت به زنان بیشتر احساس عشق کنند. و مردها از نقشی که رنگ در جذابیت آنها ایفا می کند بی خبرند. کشف جالب‌تر این بود که اگر زن قرمز لباس بپوشد، مردان حاضرند برای یک قرار بیشتر خرج کنند.به طور مشابه، یک مطالعه در سال 2018 بر روی بیش از 600 شرکت‌کننده در یک برنامه واقعی دوستیابی بریتانیایی به نام «اولین قرارها» نشان داد که مشکی بدون توجه به جنسیت یا ترجیحات جنسی محبوب‌ترین رنگ برای قرار اول است. اگرچه به عنوان یک انتخاب رنگ “ایمن تر” نسبت به قرمز تلقی می شود، اما همچنان به پوشندگان کمک می کند که شیک تر و جذاب تر به نظر برسند.

در اولین قرار چه بپوشیم؟

از پوشیدن رنگ های نارنجی و قهوه ای خودداری کنید.

درک اینکه در اولین قرار ملاقات چه چیزی بپوشید مطمئنا مفید است، اما دانستن اینکه در اولین قرار ملاقات چه چیزی نپوشید به همان اندازه مهم است – اگر نه بیشتر. به گفته روانشناسان رنگ، بهتر است از رنگ های نارنجی و قهوه ای برای لباس های قرار اول و مصاحبه ها دوری کنید. در یک نظرسنجی از 1000 نفر که توسط شرکت عمده فروشی بریتانیایی Buy T-Shirts Online انجام شد، از شرکت کنندگان خواسته شد تا رنگ ها را با ویژگی های شخصیتی مربوط به پوشنده مطابقت دهند. رنگ های نارنجی و قهوه ای کمترین ارتباط را با اعتماد به نفس، هوش و جذابیت داشتند – سه مورد از ویژگی های بسیار مورد توجه در اولین قرار ملاقات. جای تعجب نیست که سیاه و قرمز بیشترین تعداد ارتباط را با این صفات مثبت دریافت کردند.در همین مطالعه ارتباط رنگی، تنها 2 درصد از زنان و 8 درصد از مردان گفتند که در اولین قرار ملاقات قهوه ای می پوشند، و تنها 2 درصد از زنان و 6 درصد از مردان فکر می کردند که رنگ نارنجی برای اولین قرار مناسب است. پس چرا رنگ های نارنجی و قهوه ای محبوب ترین لباس های قرار ملاقات اول بودند؟پوشیدن بیش از حد قهوه‌ای می‌تواند شما را خسته‌کننده و بیش از حد جدی نشان دهد. 

در اولین قرار چه بپوشیم؟

چیزی راحت و کاربردی بپوشید.

زبان بدن یکی دیگر از بخش‌های کلیدی ایجاد یک تاثیر اولیه خوب در یک قرار است. نشانه های کوچکی مانند خم شدن ماهرانه به داخل یا برقراری تماس چشمی طولانی مدت، جذابیت شما را بدون نیاز به گفتن یک کلمه ارتباط برقرار می کند. به طور مشابه، زبان بدن منفی نشانه‌های غیرکلامی را به تاریخ شما می‌فرستد که به آن علاقه ندارید. با توجه به تحقیقات زبان بدن، یکی از بزرگ‌ترین اتفاق‌ها در یک قرار ملاقات، ظاهر بسته ظاهری فیزیکی است. روی هم زدن بازوها، چسباندن یک شی به سینه یا شکم، یا قرار دادن دست‌هایتان در جیب‌هایتان باعث می‌شود شما بسته و در دسترس به نظر برسید.به‌علاوه، پوشیدن لباس‌های راحت و کاربردی برای قرار اول به شما این امکان را می‌دهد که کاملاً درگیر گفتگو بمانید. به جای اینکه به این فکر کنید که کفش‌هایتان چگونه ساییده می‌شوند یا پیراهن‌تان همچنان بالا می‌رود، می‌توانید روی ایجاد ارتباط عمیق‌تر با فرد روی میز تمرکز کنید.

در اولین قرار چه بپوشیم؟

از اینکه غیرقابل دسترس باشید دوری کنید.

وقتی نوبت به اولین قرارها می رسد، بهتر است از لباس های ساده با استفاده از سبک های کلاسیک استفاده کنید. لباس‌هایی که بسیار شیک هستند می‌توانند شما را مادی‌گرا و غیرقابل دسترس جلوه دهند. برای آقایان، یک تی شرت ساده یا دکمه دار را با شلوار جین یا چینی با کمربند، کفش های مجلسی و یک ساعت زیبا امتحان کنید. برای خانم‌ها، با یک لباس مشکی کوچک یا یک بلوز و شلوار جین غیررسمی که با اکسسوری‌های زنانه و آرایش طبیعی پیشنهاد میشود.از هر چیزی با طرح‌های بلند و رنگ‌های مشمئزکننده که ممکن است حواس شما را پرت کند اجتناب کنید.

در اولین قرار چه بپوشیم؟

آرایش طبیعی را انتخاب کنید.

بهتر است مقدار متوسطی از آرایش داشته باشید و از ظاهرهایی با تضاد شدید مانند لب قرمز توت یا چشم دودی دوری کنید. در مطالعه لوازم آرایشی، به شرکت‌کنندگان عکس‌هایی از زنانی نشان داده شد که چهار حالت آرایش داشتند، از چهره برهنه تا کاملاً آرایش شده و از آنها خواسته شد مواردی مانند دوست‌داشتن، اعتماد، جذابیت و شایستگی را ارزیابی کنند. نتایج نشان داد که بینندگان به زنانی که آرایش می‌کنند توجه بیشتری می‌کنند و آنها را شایسته‌تر می‌دانند. 

در اولین قرار چه بپوشیم؟

خودتان باشید. 

همانطور که به نظر می رسد، مهم ترین کاری که می توانید در یک قرار انجام دهید این است که شبیه خود واقعی خود به نظر برسید و رفتار کنید. و آنچه می پوشید می تواند بخش بزرگی از آن باشد. لباس شما باید منعکس کننده سبک شخصی شما باشد و تصویری از شخصیت شما در تاریخ شما ارائه دهد. چیزی بپوشید که به شما احساس شبیه بودن بدهد، چه رنگ مورد علاقه تان باشد، چه ادکلن معمولی یا یک جفت کفش زیبای شما.

سخن پایانی: 

سعی کنید ساده باشید و به دور از تجملات رفتار کنید. خود واقعیتان را نشان دهید و برخوردی صمیمی داشته باشید . همینطور بخوانید: چگونه در قرار اول ملاقات جذاب بنظر برسیم؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *