مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه 

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه  : اولین پوشش خانم های ایرانی در استایل های خیابانی اولین چیز مانتو به ذهن میرسد  ترند سالهای گذشته به شکل کاملا متفاوتی تغییر کرده و مانتو و پوشش بسیار متفاوت تر شده .در این مقاله از تیپزا به بررسی مدل های جدید مانتو شیک پرداختیم که امیدواریم خوشتان بیاید.

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401مدل مانتو جدیدمدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401

امروزه مدل های مختلفی از مانتو در بازار کشورمان وجود دارد که با این همه طرح و رنگ، انتخاب مانتو مورد نظر سخت به نظر می رسد در این مطلب از سری تیپزا قصد داریم نمونه هایی شیک از مدل مانتو جدید در رنگ ها و طرح های متنوع از جمله رنگ سال را برای شما خانم ها و دختر خانم های شیک پوش ایرانی قرار دهیم.

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401مدل مانتو جدید 

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401

همه چیز درباره مانتو

مانتو یکی از مهم ترین و پرکاربردترین لباس هایی است که خانم ها (به ویژه در کشورهای اسلامی) برای حضور در مجالس مختلف به آن نیاز دارند.

به همین دلیل انتخاب و خرید یک مانتو مناسب یکی از مهم ترین قسمت های خرید لباس برای یک خانم است. انتخاب و خرید یک مانتو مناسب برای خانم ها کار ساده ای نیست و زمان زیادی می برد.

انتخاب مانتوی مناسب و متناسب با زمان و مکان مورد استفاده نیاز به اطلاعاتی در این مورد دارد. تناسب مدل، قد و سایز مانتو انتخابی شما تاثیر زیادی در مد شما خواهد داشت. قبل از انتخاب و خرید مانتو مناسب باید به یک سری نکات مهم توجه ویژه ای داشته باشید.

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401مدل مانتو جدید 

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401مانتو مجلسی شیک

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401

استایل اندام، قد، رنگ پوست، مکان و زمان استفاده از مانتو و بسیاری عوامل دیگر می تواند در نوع انتخاب و خرید شما موثر باشد. اما نگران نباشید ما به شما کمک می کنیم تا از این به بعد در کمترین زمان بهترین و مناسب ترین مانتو را خریداری کنید. اساس رنگ پوست، طرح مانتو و قد خود را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید» چگونه با مانتو استایل شیک و جذابی داشته باشیم؟

انواع سبک مانتو

مانتوهای موجود در بازار از نظر نوع طراحی به دسته های زیر تقسیم بندی می شود:

✅ساده
✅اسپرت
✅مجلسی
✅دانشجویی
✅عبایی
✅ پانچ

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401مانتو مجلسی شیک

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401

مانتو مناسب برای افراد قد بلند

اگر شما هم قد نسبتاً بلندی دارید و می خواهید بلندتر از آنچه هستید به نظر برسید بهتر است به سراغ آن دسته از مانتوهایی بروید که از بالا به پایین تک رنگ هستند، زیرا این کار نوعی هماهنگی و یکنواختی ایجاد می کند و در نتیجه به شما نشان می دهد.

اما اگر بنا به دلایلی می خواهید کوتاهتر از این به نظر برسید باید در انتخاب رنگ مانتو و شلوار دقت کنید زیرا باید نوعی تضاد رنگ ایجاد کنید تا اندام شما به دو قسمت تقسیم شود.

بد نیست بدانید که مانتوهای خیلی کوتاه نیز پاها را بلندتر از حد معمول نشان می دهند. مانتوهای کمری نیز بدن شما را به دلیل خطای دید به دو قسمت تقسیم می کنند و ظاهر آن را خوش فرم تر می کنند.

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401مانتو مجلسی شیک

مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401مانتو مجلسی شیک

مانتو مناسب برای خانم های جوان

مانتو مناسب برای افراد کوتاه قد

چه مانتویی کوتاه قد را نشان می دهد؟ اولین چیزی که باید بدانید این است که شما هم مانند قد بلندها در انتخاب لباس های گشاد آزادی عمل ندارید و باید در انتخاب سایز مانتو دقت کنید.

ثانیا بهتر است سراغ مانتوهای خیلی بلند نروید چون شما را کوتاهتر از حد معمول نشان می دهد. همچنین مانتوهای چروک و مانتو کلوش اصلا گزینه مناسبی برای خرید نیستند.

در عوض پیشنهاد می کنیم برای انتخاب قد مانتو به سراغ مانتوهایی بروید که تا زانو هستند و برای انتخاب طرح و رنگ باید بدانید که ایده آل ترین گزینه برای شما مانتوهای راه راه عمودی است چرا که به صورت بصری نشان می دهد.

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو جدید 

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو جدید 

مانتو مناسب برای خانم های جوان

مانتو مناسب برای افراد چاق و درشت اندام

افراد چاق باید مانتو بلند بپوشند یا کوتاه؟ مطمئناً برای پیدا کردن مانتویی که اندام خوش فرم و زیبای شما را به نمایش بگذارد مشکل خواهید داشت. در قدم اول باید بدانید که پوشیدن مانتو با خطوط افقی اصلا کار درستی نیست زیرا این طرح شما را چاقتر نشان می دهد.

همچنین مانتوهای استرچ، ساق، مانتوهای خیلی کوتاه، مانتوهای کمری برای آنها مناسب نیست. پوشیدن مانتو خیلی کوتاه اصلا مناسب شما نیست پس پیشنهاد می کنیم به سراغ مانتوهایی با سایز مناسب (نه تنگ و نه گشاد) بروید زیرا برجستگی های بدنتان ظاهر می شود و چاقتر از حد معمول ظاهر می شوید. همچنین سعی کنید مانتوتان بلندتر باشد.

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو شیک و باکلاس 

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو شیک مناسب برای مجالس

مانتو مناسب برای خانم های جوان

مانتو مناسب برای افراد لاغر

باید گفت که این خانم ها از بقیه خوش شانس ترند زیرا در انتخاب رنگ و مدل مانتو آزادی عمل بیشتری دارند. بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنند البته اگر می خواهند اندامشان کمی چاقتر و بزرگتر به نظر برسد.

مانند خانم های درشت اندام نباید سراغ مانتوهای تنگ و گشاد بروند زیرا اندام آن ها را از فرم زیبایش دور می کند. و در نهایت اگر می خواهید اندکی از لاغری اندام خود بکاهید.

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو شیک مناسب برای مجالس

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو جدید اینستاگرام

مانتو مناسب برای خانم های جوان

مانتو را بر اساس رنگ پوست انتخاب کنید

انتخاب رنگ لباس به سلیقه ما بستگی دارد. در صورتی که رعایت اصول و قواعد رنگ ها در انتخاب رنگ مناسب لباس باعث خوش فرم شدن و در نتیجه بیشتر شدن لباس ها می شود، اغلب به سلیقه خود راضی هستیم و از تاثیر رنگ ها چشم پوشی می کنیم.

بیایید شیک تر به نظر برسیم. همه ما می دانیم که رنگ ها امروزه نقش زیادی به خصوص در طراحی لباس و مد دارند، پس برای انتخاب مانتو بر اساس رنگ پوست و هماهنگی آن با رنگ مانتو چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ برای پاسخ به این سوال باید به سراغ طیف رنگ پوست روشن و تیره برویم.

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو شیک مناسب برای مجالس

مانتو مناسب برای خانم های جوان

خرید مانتو برای پوست تیره 

بهتر است افرادی که پوست تیره دارند بیشتر به مانتو های با رنگ روشن مانند صورتی، سفید، هلویی، خاکی و آبی روشن و از رنگ هایی مانند مشکی، زرشکی و سرمه ای که در محدوده تیره هستند نگاه کنند.

اما همانطور که می دانید مشکی و سرمه ای در مانتوهای اداری و رسمی بسیار استفاده می شود و نوعی رنگ رسمی است اما بهتر است استفاده از آنها را به حداقل برسانید.

این خانم ها باید به سراغ مانتوهایی با رنگ های متضاد با رنگ پوستشان بروند، مثلا رنگ هایی مثل قهوه ای، بژ، سرمه ای گزینه های خوبی هستند اما قرمز، صورتی و بنفش انتخاب های خوبی برای این کار هستند. در کل هنگام خرید مانتو نباید از رنگ های گرم استفاده کنند.

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو جدید اینستاگرام

مانتو مناسب برای خانم های جوان

یک مانتو برای پوست معمولی بخرید

افرادی که رنگ پوستشان نه تیره است و نه روشن، تقریباً می توانند از هر رنگ لباسی استفاده کنند. از آنجایی که هر دو رنگ روشن و تیره می توانند با این رنگ پوست تضاد داشته باشند می توان از هر دو رنگ استفاده کرد.

اما بهتر است تاپ خود را هماهنگ با رنگ چشمانتان انتخاب کنید. تنها رنگ هایی که اصلا نباید در این گروه استفاده شود رنگ های نزدیک به رنگ پوست هستند. به عنوان مثال، اگر رنگ پوست شما زیتونی است از پوشیدن لباس های زیتونی یا قهوه ای خودداری کنید.

مانتو مناسب برای خانم های جوانمدل مانتو جدید اینستاگرام

مانتو مناسب برای خانم های جوان

مانتو را بر اساس سن انتخاب کنید

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب مانتو مناسب توجه به سن است. با توجه به سن شما و موقعیت شما در جامعه، مدل و مدل مانتو شما مشخص می شود. نکاتی را در این زمینه برای شما گردآوری کرده ایم تا در انتخاب و خرید مناسب ترین مانتو به شما کمک کنیم پس با ما همراه باشید.

مانتو مناسب برای خانم های جوان

مدل مانتو برای خانم های جوان و دختر نوجوان، انواع مانتوهای اسپرت، مانتوهایی با طرح های فانتزی و طرح های سنتی مناسب است. اکثر مانتوهای دخترانه امروزی مدل های نسبتا ساده و مدل های بدون یقه دارند.

در دوخت این سبک مانتوها معمولا از پارچه های گشاد استفاده می شود. همچنین مدل های مانتو کلاسیک که طرح های متقارن ندارند گزینه بسیار مناسبی برای مانتوهای دخترانه هستند.

انتخاب خانم های جوان می تواند مانتوهای ساده اما با رنگ های فانتزی و زنده باشد. این گزینه ها شما را جذاب تر و خوش فرم تر می کند.

حدیدترین مدل مانتو مزونی مدل مانتو شیک مناسب برای مجالس

حدیدترین مدل مانتو مزونی

راهنمای خرید مانتو مجلسی

مدل های مانتو مجلسی ظاهر رسمی تری دارند و تجملاتی را در آنها خواهید دید، مثلا سنگ دوزی و تکه دوزی روی مانتوهای مجلسی مشهود است.

برخلاف مانتوهای ساده روزمره که برای هر منظوری قابل استفاده هستند، مانتوهای زنانه و مجلسی فقط برای مواقع خاص استفاده خواهند شد و به هیچ وجه برای استفاده روزمره مناسب نخواهند بود.

برخلاف تصور عموم، مانتو مجلسی لزوما برای پوشیدن در جشن ها استفاده نمی شود اما تعریف دقیق مانتو مجلسی، مانتویی است که صاف روی بدن شما می ایستد و به راحتی چروک نمی شود.

حدیدترین مدل مانتو مزونی

البته باید مراقب باشید به دلیل قیمت بالای مانتو مجلسی باید به بودجه ای که می خواهید برای خرید مانتو مجلسی صرف کنید نگاه کنید و در انتخاب سایز و طرح دقت کنید. سعی کنید از روسری و شال برای ست شدن با مانتو مجلسی نهایت استفاده را ببرید.

عدم چروک بودن مانتو مجلسی می تواند به دلیل استفاده بیشتر از پلی استر نسبت به نخ در آن باشد. برای رنگبندی این گونه مانتوها معمولا باید به رنگ های روشن و شاد توجه کرد که البته اکثر مدل های موجود در بازار این فاکتور را ذاتی دارند.

حدیدترین مدل مانتو مزونی

راهنمای خرید مانتو دانشجویی

دانشگاه یکی از جاهایی است که سخت گیری های خاص خودش را دارد و با هر پوششی که بخواهید نمی توانید رفت و آمد کنید. مثلا نمی توانید با مانتو آستین کوتاه به دانشگاه بروید چون بعد از مدتی باید حتما به فکر خرید پا باشید.

در کل نمی توانید در دانشگاه سراغ مانتوهای خاص بروید اما برای خرید مانتو دانشجویی پیشنهاد می کنیم اواخر تابستان که حراج ها شروع شده است به بازار بروید و تمام روز را صرف خرید مانتو مورد نظر خود کنید.

مانتو شیک و جدیدمدل مانتو شیک مناسب برای مجالس

مانتو شیک و جدید

سخن پایانی«

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی مدل مانتو شیک زنانه مناسب بهار و تابستان این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *