چه لباس و کفش مناسبی برای باشگاه باید انتخاب کنیم؟

چه لباس و کفش مناسبی برای باشگاه باید انتخاب کنیم؟ رفتن به باشگاه یکی از آن تصمیماتی است که برای رفتن نیاز به آمادگی و اطلاعات مربوطه را دارد به عنوان مثال ، آیا باشگاهی در نزدیکی خانه یا محل کار من وجود دارد؟ آیا آن باشگاه مربیان خوبی دارد؟ هدف من این است که … و هزاران سوال دیگر که شاید خودتان بپرسید ما اینجا به نکات مهمی در خصوص رفتن به باشگاه لیست کرده ایم برای فهمیدن با ما تا آخر این مقاله همراه تیپزا باشید.

چه لباس و کفش مناسبی برای باشگاه باید انتخاب کنیم؟

انتخاب لباس مناسب برای باشگاه

رفتن به باشگاه یکی از آن تصمیماتی است که برای اجرا نیاز به آمادگی و اطلاعات مربوطه دارد به عنوان مثال  آیا باشگاهی در نزدیکی خانه یا محل کار من وجود دارد؟ آیا آن باشگاه مربیان خوب  ورزش مورد علاقه من و تجهیزات استاندارد دارد؟ هدف من از ترک باشگاه چیست؟ فقط سلامتی یا کاهش وزن یا عضله سازی؟

هنگامی که تمام جزئیات را در نظر گرفتید به یک بحث چالش برانگیز خواهید رسید که ممکن است رفتن شما به باشگاه را برای مدت طولانی به تاخیر بیندازد. و این چیزی است که باید در باشگاه بپوشم؟

در این مقاله تصمیم گرفتیم یکی از نگرانی های شما در مورد رفتن به باشگاه را برطرف کنیم تا بتوانید برنامه ریزی ورزشی خود را در اسرع وقت تکمیل کنید.

بیشتر بخوانید» انواع مدل تاپ و شلوارک مردانه ورزشی

یک لباس باشگاهی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

راحتی: مهمترین ویژگی لباس باشگاه راحتی آن است باید بتواند هنگام بلند کردن وزنه ، دویدن روی تردمیل ، پریدن و هرگونه فعالیت دیگر احساس آزاردهنده ای را منتقل نکند.

البته به خاطر داشته باشید که لباس های گشاد لزوما به معنای راحتی نیست  زیرا لباس های گشاد ممکن است بین دستگاه ها گیر کرده یا حرکات شما را به درستی نشان ندهد.

چه لباس و کفش مناسبی برای باشگاه باید انتخاب کنیم؟

ویژگی لباس های مناسب باشگاه

جنس مناسب: واقعاً چه نوع لباسی برای باشگاه بخریم؟ برخی می گویند پنبه بخرید برخی پلاستیک را پیشنهاد می دهند ، جنس جدید دیگری نیز در بازار وجود دارد که ما نمی دانیم برای باشگاه مناسب است یا خیر مانند بامبو.

بله درست است، در حال حاضر جنس‌های متنوعی از لباس باشگاهی به بازار آمده که آدم را هنگام خرید گیج می‌کند، در مطلب بعدی به طور کامل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد، فعلا در ذهن خود داشته باشید که هر جنسی مناسب باشگاه نیست.

بیشتر بخوانید: مدل تاپ و نیم تنه ورزشی زنانه 2021

ویژگی لباس های مناسب باشگاه

اندازه مناسب: برای خودمان جای سوال است که چرا برخی از لباس های باشگاه ، که اغلب مارک های غیر اصلی هستند ، لباس هایی بسیار تنگ و تنگ تولید می کنند. لباس شما را آنقدر تنگ نمی کند که بتوانید تمام حرکات را با خیال راحت انجام دهید و حتی ممکن است از تنفس منظم شما جلوگیری کند. بنابراین لباس نباید خیلی تنگ و گشاد باشد.

نوع لباس: این که رکابی حلقه‌ای بپوشید یا تیشرت، شلوارک یا شلوار، تفاوت زیادی ندارد مگر این که برای حرکت خاصی نیاز داشته باشید که پا یا دستان خود را بپوشانید. هر چند برای راحتی بیشتر و تعریق کمتر توصیه می‌شود رکابی و لگ به تن کنید.

چه لباس و کفش مناسبی برای باشگاه باید انتخاب کنیم؟

برای باشگاه چه لباسی بخرم؟

تا چند سال بیش از یک یا دو گزینه برای خرید لباس باشگاه روی میز نبود  اکثر آنها یا لباس پنبه ای خریداری می کردند یا پلاستیک یا ترکیبی از این دو جنس اما اکنون محصولات جدیدتری به بازار آمده است که از نظر قیمت تفاوت چندانی ندارند اما مزایای خود را دارند:

نخ و جنس پلی استر ترکیبی: لباس نخ تمام عرق شما را جذب می کند و در هنگام ورزش احساس مرطوب و سنگینی به شما می دهد از طرف دیگر ، پلی استر محل پرورش باکتری های قارچی است و کشسانی ندارد.

جنس گیاهی بامبو: احتمالا بارها ظروف ساخته شده از چوب بامبو را دیده‌اید؛ حالا طی یک فرایند ساده این چوب تبدیل به رشته نخ شده و در ساخت لباس‌های محیط زیستی به کار می‌رود.

لباس‌های بامبو جنس نازک و لطیفی دارند و به اندازه کافی منعطف هستند. اما شاید برای ورزش‌های سنگین و شستشو زیاد مناسب نباشند چون بافت چندان مستحکمی ندارد.

جنس گیاهی بامبو: احتمالاً بارها ظروف ساخته شده از چوب بامبو را دیده اید. در حال حاضر ، در یک فرایند ساده ، این چوب به یک نخ تبدیل شده است و در تولید لباس های محیطی استفاده می شود.

لباس های بامبو باریک و ظریف هستند و به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند. اما ممکن است برای تمرینات سنگین و شستشوی زیاد مناسب نباشند زیرا بافت آن بسیار قوی نیست.

چه لباس و کفش مناسبی برای باشگاه باید انتخاب کنیم؟چه لباس و کفش مناسبی برای باشگاه باید انتخاب کنیم؟

جنس پنبه‌ای: اگر باشگاه‌تان کمی سرد است یا بعد از عرق کردن و در معرض باد قرار گرفتن احساس سرما می‌کنید این لباس‌های پنبه‌ای مناسب شما هستند،

البته قرار نیست با پوشیدن این لباس‌ها گرم‌تان شود، صرفا پوشش بیشتری برای شما ایجاد می‌کند. علاوه بر این منافذ موجود در میان الیاف پنبه‌ای باعث رد و بدل شدن هوا و تعریق کمتر می‌شود.

بیشتر بخوانید» نکات مهم برای انتخاب شلوار ورزشی مردانه

چه لباسی مناسب باشگاه است

اسپندکس: یکی از جنس‌هایی که در لباس‌های باشگاهی درجه یک و برند به کار می‌رود اسپندکس است که خاصیت تنفسی و ارتجاعی بالایی دارد. اسپندکس معمولا با ترکیب پلاستیک یا پنبه تولید می‌شود و خالص نیست.

اگرچه شما در حال حاضر با انواع مختلف لباس باشگاه آشنا هستید  اما نیازی نیست که مغازه ای به فروشگاه دیگر بروید یا وقت خود را در فروشگاه های آنلاین صرف کنید تا مورد خاصی را پیدا کنید.

همه جنسهای فوق از کیفیت مناسبی برای پوشیدن در باشگاه برخوردارند ، این اطلاعات فقط به شما کمک می کند هنگام مشاهده آداب لباس اشتباه نگیرید و بدانید که با چه جنسیتی روبرو هستید.

انتخاب لباس باشگاه

آیا می توانم لباس راحتی در خانه در باشگاه بپوشم؟

اما پاسخ کوتاه به این سوال “بله” است اما واقعاً بستگی دارد اگر ظاهر شما در باشگاه برای شما مهم نیست می توانید در باشگاه لباس های درجه یک بپوشید اما به خاطر داشته باشید که ممکن است لباس ها زودتر کهنه شوند و برای مصارف خانگی مناسب نباشند.

برای باشگاه چه کفشی بپوشم؟

سوالی که اغلب به ذهن می آید و واقعاً مهم است! اولین چیزی که برای پاسخ به این سوال مهم است نوع و دشواری ورزشی است که قرار است در باشگاه انجام شود که بر اساس آن چند نمونه از کفش های مناسب برای باشگاه را برای شما آورده ایم:

کفش های باشگاهی مناسب وزنه برداری و تمرینات سخت: اگر فعالیت شما در باشگاه عمدتا وزنه برداری و کار با دستگاه های استقامتی است ، کفش هایی با کفی صاف و انعطاف ناپذیر برای شما مناسب است.

کفش های مناسب برای فعالیت های هوازی: اگر در سالن بدنسازی با تردمیل می دوید یا با طناب تی آر ایکس کار می کنید یا گاهی می پرید باید کفش‌هایی با لژ منعطف داشته باشید تا حمایت کافی از مچ پا را به عمل آورد و ضرباتی که در حین تمرین ایجاد می‌شود را دفع کند.

انتخاب لباس باشگاه

کفش مچ دار برای انواع ورزش ها: کفش‌هایی که مچ‌دار هستند برای جلوگیری از لغزش پا و محافظت از مچ پا تاثیر زیادی دارند، و برای انواع ورزش‌های باشگاهی خصوصا ورزش های همراه با پرش و فرود می‌توانند مناسب باشند.

کتانی های اسپرت روزمره : کتانی هایی که راحت هستند و می توانند برای مدت طولانی پوشیده شوند برای ورزش های سبک و ورزش های منظم مناسب هستند.

در کل برای انتخاب کفش باشگاهی، کفش‌هایی که با نام runningو training شناخته‌ می‌شوند مناسب انواع ورزش‌ها هستند اما برای انتخاب دقیق‌تر بهتر است با توجه به برنامه باشگاه و توصیه‌های مربی اقدام به خریداری کنید.

شما می توانید کفش های اصلی مارک 361 درجه را که مطابق نیاز شما در 361 آسیا در دسته بندی های تمرین و دویدن قرار دارند خریداری کنید کفش 361 درجه یکی از بهترین کفش های ورزشی با کیفیت و اصل از برند های خارجی موجود در ایران است.

چه کیفی برای باشگاه بخرم؟

بستگی به سلیقه و شرایط شما دارد که چه نوع کیف یا کوله ای را برای باشگاه انتخاب کنید ، برای مثال اگر قرار است بعد از باشگاه کار کنید ساک‌هایی هایی که بیشتر رسمی و رنگ تیره دارند مناسب هستند.

به هر حال ساک باشگاه باید دارای منافذی برای تهویه هوا، جنس مقاوم و قابل شستشو و زیپ‌های مستحکم باشد تا با پر شدن یا باز و بسته شدن زیاد از جا در نرود.

انتخاب لباس باشگاه

3 نوع ساک باشگاه و ویژگی های آنها

ساک‌های دوشی: یکی از بارزترین نشانه های رفتن به ساک‌های روی دوشی مکعبی یا استوانه‌ای است که روی دوش ورزشکاران می بینیم این کیف ها به دلیل طراحی بزرگ که دسترسی به هر قسمت را تسهیل می کند ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این کیف ها در دو مدل مردانه و زنانه موجود است.

کوله پشتی: کوله پشتی ورزشی برای شرایطی مناسب است که می خواهید بعد از باشگاه به جایی بروید یا وسایلی غیر از تجهیزات باشگاه داشته باشید.

کیسه ورزشی: کیف هایی که مانند کیسه با بند باز و بسته می شوند نیز به دلیل جای کم و حمل آسان گزینه مناسبی برای باشگاه هستند.

انتخاب لباس باشگاه

چه کیفی مناسب باشگاه است

از همه موارد فوق مهمترین آنها کفش ورزشی و سپس لباس ورزشی است یک کیف ورزشی حتی می تواند یک پلاستیک فروشگاهی باشد!

اما چیزی که اهمیت دارد حفظ سلامتی در حین تمرین است که کفش ورزشی در آن بسیار موثر است.صمیمانه منتظر نظرات و تجربیات شما در رابطه با کفش و لباس باشگاه هستیم.

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم برای پوشیدن لباس باشگاهیی به یکسری نکات باید توجه کنید تا بهترین استایل را برای خود داشته باشید تا هم راحت باشید و هم استایل شیکی داشته باشید.نظر شما چیست ایا کیفیت لباس برای شما اهمیت دارد؟ برای ما در پایین همین پست کامنت کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *