بستن چمدان برای لباس های مورد نیاز سفر در پاییز

بستن چمدان برای لباس های مورد نیاز سفر در پاییز

بستن چمدان برای لباس های مورد نیاز سفر در پاییز : بسیاری از مردم فکر می کنند فقط فصل بهار و تابستان فصل سفر است. اما پاییز طلایی و زمستان سفید زیبایی بی نظیری در طبیعت دارند و بسیاری از شهرهای گرم ایران و جهان در این زمان از سال زیباتر از همیشه می شوند.

شهرهای خنک و شمالی نیز در برف پاییزی و زمستانی زیبایی های خود را دارند و هرکسی که به سفر و مسافرت علاقه دارد مجذوب زیبایی های طبیعت پاییزی و زمستانی می شود.

با این حال بستن چمدان در فصل سرما کمی سخت تر از بستن چمدان در تابستان است. زیرا در تابستان وزن لباس ها کمتر است و می توانید لباس های متنوع تری با خود به همراه داشته باشید.

با این حال نیازی نیست در سفرهای پاییزی و زمستانی لباس زیادی با خود حمل کنید زیرا در تابستان امکان عرق کردن و کثیف شدن لباس های بیشتر وجود دارد.

لباس های سفر

بستن چمدان برای لباس های مورد نیاز سفر در پاییز

اما در زمستان بدن کمتر عرق می کند و لباس ها نیاز به شستشوی کمتری دارند در این صورت این مقاله به شما کمک می کند تا لباس های کمتر و مناسب تری را برای چمدان مسافرتی پاییزی و زمستانی خود بستن چمدان کنید.

بسیاری از افراد اشتباه می کنند که لباس های شیک خود را در سفرهای زمستانی خود با خود ببرند اما غافل از این هستند که قبل از سفر باید دمای شهر مقصد را بررسی کرده و احتمال بارندگی و برف را در نظر بگیرید. در این صورت ممکن است لباس های زیبا و شیک خود را کنار بگذارید و لباس های گرمتر را با خود ببرید.

بیشتر بخوانید» 48 مدل ست لباس گرمکن زنانه و دخترانه

نحوه بستن چمدان مسافرتی

قبل از شروع مقاله در مورد اقلام مورد نیاز برای بستن چمدان مسافرتی با لباس گرم پاییزی و زمستانی باید در نظر داشته باشید که تابستان یا زمستان مهم نیست زیرا همیشه باید چند لباس روزمره در چمدان داشته باشید!

لباس زیر یکی از مهمترین لباس های هر چمدان است توصیه می کنیم برای تعداد روزهایی که سفر می کنید یک جفت لباس زیر همراه داشته باشید. هر فرد باید لباس زیر خود را جداگانه در کیسه ای تمیز قرار دهد تا در طول سفر بهداشتی باشد.

علاوه بر این به خانم‌‌ها توصیه می‌‌کنیم در سفر (حتی اگر نیازی نباشد) یک بسته پد بهداشتی با خود به همراه داشته باشید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید. چرا که بهداشت در سفر ضروری است و مانع وقوع بیماری‌‌های ممکن می‌‌شود.

لباس های سفر

کاپشن یا پالتو، مشکل اینجاست!

متأسفانه حجم و وزن لباس های زمستانی زیاد است و باید بین کاپشن یا پالتو یکی را انتخاب کنید اما به نظر شما کدام یک از این دو لباس برای سفر شما مناسب است؟ برای دریافت پاسخ این سال  باید به چند نکته توجه کنید:

اگر به شهری گرم و معتدل سفر می کنید یک پالتو انتخاب کنید

پالتو معمولاً از کاپشن سبک تر است و برای فصول سرد مانند پاییز و بهار مناسب است. اگر به شهرهای گرم و معتدل سفر می کنید و احتمال آفتاب و باران بیشتر از برف و طوفان است  توصیه می کنیم برای لذت بردن از آب و هوا یک کت نسبتاً گرم با خود به همراه داشته باشید.

با این حال برخی از کاپشن ها مناسب فصل پاییز هستند و گرمای زیادی ندارند. این کاپشن ها که بادگیر یا بارانی نامیده می شوند نیز در این گروه هستند که وزن کمی دارند و برای هوای خنک و بارانی مناسب هستند. اما توصیه می کنیم در فصل سرما و برف این مدل را با خود نبرید.

لباس های سفر

اگر به شهر سرد و خنک سفر می‌‌کنید، کاپشن را انتخاب کنید

کاپشن پَر یا پشم شیشه، مناسب آب و هوای سرد و برفی است. همچنین اگر می‌‌خواهید یک لباس بسیار گرم و سبک با خود به همراه ببرید، بهتر است بدانید که کاپشن پَر از همه کاپشن‌‌ها وزن سبک‌‌تری دارد.

این مدل کاپشن شما را در برابر سرما محافظت می کند و از عبور هوای سرد از بدن شما جلوگیری می کند. با این حال توصیه می کنیم قبل از خرید کاپشن به مواد ضد آب توجه کنید تا لباس های شما در طول سفر خیس نشوند و دچار مشکل نشوید.

برخی از پالتوها از چندین لایه تشکیل شده‌‌اند که شما را دربرابر سرما محافظت می‌‌کنند. معمولا رویه داخلی این مدل لباس‌‌ها پشم حیوانات یا پشم شیشه است که گرمای مطبوعی نیز دارد.

اگر در بین لباس‌‌های زمستانه طرفدار پالتو هستید، سعی کنید پیش از خرید پالتو به جنس داخل و گرمای آن توجه بیشتری کنید.

لباس های سفر

شلوار جین و لگینگ را فراموش نکنید

شلوار جین برای فصول سرد مناسب است. اگر می خواهید چمدان خود را با لباس گرم پر کنید ، سعی کنید شلوار جین مشکی یا تیره با خود داشته باشید. شلوار جین تیره گرما را جذب می کند. در نتیجه در این مدل لباس های تیره احساس گرمای بیشتری خواهید داشت.

توصیه می کنیم در صورت خیس یا کثیف شدن شلوار ، یک شلوار جین را در چمدان بگذارید و یک شلوار جین در راه بگذارید.

یکی دیگر از پوشاک مورد نیاز برای بستن چمدان برای سفرهای پاییزی و زمستانی لگینگ یا ساپورت است. برای گرم نگه داشتن پاها می توانید از شلوارهای پشمی استفاده کنید همچنین اگر به مناطق بسیار سرد سفر می کنید می توانید این مدل شلوار را زیر شلوار جین خود بپوشید تا بیشتر احساس گرما کنید.

لباس های مورد نیاز سفر

لباس های سبک و خانگی را در چمدان قرار دهید

در سفرهای زمستانی ، اردو زدن و کمپ زدن در طبیعت معمولاً کمتر از سفرهای تابستانی است و اکثر مردم تمایل دارند مدتی در هتل یا خانه بمانند تا از خود در برابر سرما و تغییرات آب و هوایی محافظت کنند در این مورد توصیه می کنیم برای راحتی بیشتر لباس های سبک و خانگی را در چمدان مسافرتی خود قرار دهید.

برای برخی از افراد تغییر دما تفاوتی ندارد و هر فصل در خانه تی شرت های آستین کوتاه می پوشند. توصیه می کنیم یک تی شرت آستین کوتاه و یک پیراهن آستین بلند در چمدان خود قرار دهید تا در صورت لزوم لباس های خود را عوض کنید.

ژاکت یا کاپشن نیز یکی دیگر از لباس های ضروری پاییز و زمستان است. هودی ها و ژاکت ها از نظر ظاهری یکسان هستند ، با این تفاوت که هودی شامل یک کلاه است.

لباس های مورد نیاز سفر

هودی یا سویشرت از شما در برابر سرمای شب محافظت می کند. اگر در زمستان یا پاییز به شهرهای گرم سفر می کنید ، کاپشن و ژاکت یک لباس سبک و مناسب برای فعالیت در فضای باز است.

یک ژاکت یا لباس بافت سبک در چمدان خود بگذارید تا وقتی سرد است زیر کت یا کت خود بپوشید. لباس های سنگین زمستانی لزوماً گرمای بیشتری نسبت به لباس های سنگین ندارند. اگر این لباس یک لباس استاندارد است ، می تواند با وزن کم شما را در برابر سرما محافظت کند.

بیشتر بخوانید» ست بلوز بافت و شلوار زمستانه شیک دخترانه 

کفش کتانی و بوت را با خود به همراه آورید

در این سفر کفش پارچه تابستانی را فراموش کنید اگر می خواهید قبل از سفر خرید کنید  کفش های ضد آب موجود در لیست خود خریداری کنید ، زیرا این مدل کفش برای پیاده روی و گشت و گذار در سفر مناسب است و از ورود آب به کفش جلوگیری می کند.

علاوه بر این توصیه می کنیم چکمه ای ضد آب در چمدان خود قرار دهید. قبل از خرید نیم بوت مردانه یا چکمه زنانه ، به کف کفش توجه کنید تا در برف و باران دچار لغزش نشوید. همچنین از پوشیدن کفش هایی مانند جیر که ممکن است برف یا باران آسیب ببیند خودداری کنید.

اگر پاهای شما در سرما یخ می زند ، سعی کنید از کفش های گرم و کفی پشمی استفاده کنید. اگر سفر شما در دل کوه و طبیعت است ، از کفش های پیاده روی ضد آب و بادوام مناسب برای سفری ایمن و خاطره انگیز استفاده کنید.

لباس های مورد نیاز سفر

دستان خود را گرم نگه دارید

یکی از وسایلی که ممکن است فراموش کنید در چمدان خود قرار دهید  دستکش است. با این حال دستکش نقش مهمی در گرم نگه داشتن شما دارد. می توانید دستکش های چرمی یا بافته شده را به لیست خرید قبل از سفر اضافه کنید تا مچ دست شما در طول تور گرم نگه داشته شود.

برخی افراد نمی توانند از دستکش استفاده کنند زیرا فکر می کنند در انجام برخی کارها مانند استفاده از تلفن همراه مشکل دارند. اخیراً دستکش هایی وارد بازار شده اند که یک شی پلاستیکی در نوک انگشتان آنها قرار دارد و شما به راحتی می توانید از تلفن همراه خود استفاده کرده و کارهای روزانه خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید» خوشتیپ بودن با استایل زمستانه برای خانم ها

یک شال گرم در چمدان بگذارید

برخی از خانم ها کلاه دوست ندارند و روسری را ترجیح می دهند. سعی کنید چمدان خود را با انواع مدل ها و رنگ های روسری نخی پر نکنید. در صورت نیاز یک روسری یا شال موهر کافی است.

با این حال توصیه می‌‌کنیم شال بافت یا کشمیر را در چمدان خود قرار دهید تا در سرما روی سر بگذارید یا دور گردن‌‌تان بپیچید. آقایان می‌‌توانند از شال‌‌گردن بافت یا پشمی استفاده کنند. این اکسسوی به ظاهرتان جلوه ویژه‌‌ای می‌‌بخشد.

پاهای خود را گرم نگه دارید

جوراب مناسب یک لباس ضروری برای سفرهای پاییزی و زمستانی است. توصیه می کنیم جوراب های معمولی و جوراب های پشمی همراه داشته باشید تا در صورت خیس شدن کفش ها در زیر باران بتوانید جوراب خود را عوض کنید.

این را به خاطر داشته باشید: جوراب های کوتاه برای فصل سرد پاییز و زمستان مناسب نیستند. در این صورت سعی کنید جوراب پشمی را همراه داشته باشید تا پاهایتان در برابر سرما محافظت شود.

لباس های مورد نیاز سفر

در چمدان چه چیزی قرار دهیم ؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط باید در بهار و تابستان از عینک آفتابی استفاده کنند. توصیه می کنیم قبل از سفر در پاییز و زمستان این ایده را فراموش کرده و عینک آفتابی استاندارد را در کیف دستی خود بیاورید.

برف و آب نور. خورشید منعکس می کنند و این بازتاب نور برای چشم ها مضر است. عینک آفتابی استاندارد از چشم در برابر بسیاری از اشعه های مضر خورشید محافظت می کند و مشکلات چشم را به حداقل می رساند.

بیشتر بخوانید» نکات مهم در مورد جوراب کالج که حتما باید بدانید! 

کرم ضد آفتاب مخصوص تابستان نیست!

این را به خاطر داشته باشید که همیشه پوست خود را سالم و جوان نگه دارید: هر زمان که از خانه خارج می شوید  کرم ضد آفتاب را روی صورت خود بمالید. نور خورشید دارای اشعه های مضر است که می تواند باعث پیری زودرس یا حتی سرطان پوست شود.

به جای قرار دادن کرم ضد آفتاب در پایین چمدان ، توصیه می کنیم آن را در کیف دستی خود قرار دهید تا در دسترس باشد. کرم ضد آفتاب با SPF 15 یا 30 از پوست شما محافظت می کند. با این حال قبل از خرید ضد آفتاب ، به نوع پوست خود (چرب ، خشک ، معمولی ، مختلط) توجه کنید.

لباس های مورد نیاز سفر

کرم مرطوب کننده دشمن هوای خشک است!

بسیاری از افراد با پوست خشک یا معمولی در ابتدای فصل سرما دچار مشکل می شوند و پوست آنها قرمز یا خشک می شود. با این حال  مهم نیست که پوست شما چرب است یا خشک ، در پاییز و زمستان که هوا خشک است ، استفاده از کرم ضد آفتاب را برای حفظ سلامت و شادابی پوست فراموش نکنید.

هوای خشک ممکن است پوست شما را قرمز ، ملتهب یا پوسته پوسته یا خارش دار کند. متخصصان پوست معتقدند که در فصول خشک  پوست بیشتر از فصول مرطوب آسیب می بیند. در این صورت ، مرطوب کننده مانند کرم ضد آفتاب را در کیف خود قرار دهید.

لباس های مورد نیاز سفر

نکاتی در مورد بستن چمدان های مسافرتی پاییزی و زمستانی

حجم و وزن لباس های پاییزی و زمستانی بیشتر است  در این صورت ، ممکن است در این سفر لباس های کمتری به خصوص همراه داشته باشید. اگر سفر شما نیاز به پیاده روی طولانی دارد یا می خواهید در طبیعت کمپ کنید ، باید با چمدان های سنگین خداحافظی کنید و فقط یک کوله پشتی مسافرتی را با لباس های لازم پر کنید.

✅نیازی نیست چمدان خود را با مجموعه ای از لوازم آرایشی پر کنید. مرطوب کننده ، کرم ضد آفتاب ، خط چشم ، ریمل و رژ لب برای یک سفر کوتاه کافی است و چمدان شما را سنگین نمی کند.

✅اگر جزو افرادی هستید که در سفر اتو و سشوار با خود می برید ، سعی کنید از اتو مسافرتی و سشوار استفاده کنید. اگرچه این دستگاهها قدرت کمی دارند ، اما در اندازه کوچکی ساخته شده اند که برای سفر مناسب است.

✅نکته آخر را فراموش نکنید: هرچه سبکتر سفر کنید سفر برای شما راحت تر است زیرا در بازگشت از سفر  ممکن است سوغاتی و اقلامی را که از سفر خریداری کرده اید در چمدان خود قرار دهید و بار شما سنگین خواهد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *