استایل کلاسیک استایلی که هیچوقت قدیمی نمیشود !

استایل کلاسیک استایلی که هیچوقت قدیمی نمیشود !

استایل کلاسیک استایلی که هیچوقت قدیمی نمیشود ! سبک کلاسیک چگونه در ذهن شما تصور می شود؟ فیلم های کلاسیک ، ماشین های کلاسیک ، آثار کلاسیک ادبی و شاید امثال آن ، پس از شنیدن کلمه کلاسیک ، تمرکز شما به دنیای مد تغییر می کند و استایل کلاسیک مردانه و زنانه در ذهن شما نقش می بندد.

کلاسیک یک مثال عالی در هر استایلی خاصی است  یک نمونه ارزشمند و ماندگار که تاریخ انقضا ندارد. در این مقاله نگاهی به ویژگی های استایل کلاسیک در دنیای مد از سایت تیپزا می اندازیم و از زیبایی این سبک برای شما می گوییم.

استایل کلاسیک استایلی که هیچوقت قدیمی نمیشود !

ماهیت استایل کلاسیک چیست؟

ماهیت استایل کلاسیک ایجاد تعادل بین مردانگی و زنانگی است و استایل معتدلی بین استایل های رسمی و سنتی است. شخصی که به استایل کلاسیک علاقه دارد به طور کلی به دنبال یک سبک شیک و در عین حال رسمی است. 

آثار کلاسیک آثار خود را در ذائقه اشرافی و اصلی به جای گذاشته اند و بسیاری از آثار هنری مانند مجسمه های کلاسیک ، خانه های مجلل اروپایی در قرون گذشته و بازی هایی مانند چوگان و اسب سواری نمونه هایی از دنیای کلاسیک در زندگی اشرافی است.

استایل کلاسیک استایلی که هیچوقت قدیمی نمیشود !

مشخصات استایل کلاسیک

همانطور که گفتیم ،استایل کلاسیک ترکیبی از زنانه و مردانه دارد در نتیجه ، ویژگی های فیزیکی استایل کلاسیک آنقدر برابر و متقارن هستند که افرادی که سبک کلاسیک آنها با فیزیک آنها مطابقت دارد بی عیب و نقص به نظر می رسند.

در واقع می توان گفت این افراد ماهیتی کلاسیک دارند و ذاتاً این استایل لباس پوشیدن بسیار خوبی را به آنها نشان می دهد.

در سبک کلاسیک ، یک ظاهر برجسته تر از دیگری به نظر نمی رسد و همه اجزا از تعادل و آرامش جذابی با یکدیگر برخوردارند. این تعادل در زمینه مد و استایل شخصی وجود دارد و استایل کلاسیک باعث می شود

استایل کلاسیک استایلی که هیچوقت قدیمی نمیشود !

سبک کلاسیک با استایل ذاتی چه کسانی جور درمی‌آید؟

افرادی که به استایل کلاسیک زیبا به نظر می رسند زیباترین ظاهر را در بین جمعیت با کمترین جزئیات دارند. در حقیقت سایر افرادی که با اندام خود به سبک کلاسیک تناسب ندارند  ممکن است با این سبک لباس ، کسل کننده و قدیمی به نظر برسند اما آثار کلاسیک با کمترین هزینه جذاب تر از دیگران به نظر می رسند و تفاوت بین سبک و مد آنها چندان محسوس نیست.

بهترین مثال برای افرادی که از این استایل را استفاده می کنند ، “کیت میدلتون” ، همسر شاهزاده بریتانیایی است کیت با کت و دامن کلاسیک ظاهری بسیار جذاب و سلطنتی دارد و پوشش او قدیمی و خسته کننده به نظر نمی رسد. اما این نوع پوشش باعث می شود فردی مانند جنیفر آنیستون شبیه یک بازیگر بسیار سخت کوش آمریکایی باشد.

استایل کلاسیکاستایل کلاسیک استایلی که هیچوقت قدیمی نمیشود !

با ستارگان استایل کلاسیک آشنا شوید

دنیای مد مدام در حال تغییر است  اما این دلیلی نیست که به گذشته نگاه نکنید و مدلهای محبوب لباس را در گذشته مشاهده نکنید گاهی اوقات به جای نگاه به استایل سلبریتی های امروزی بهتر است از نحوه لباس پوشیدن زنان مشهور گذشته الهام گرفته شود.

در دنیای مد  تعدادی از افراد مشهور به عنوان تصویر استایل کلاسیک شناخته می شوند که طراحان مد ، در طول چند دهه هنوز از نوع پوشش برای ایجاد ایده برای مدلهای امروزی استفاده می کنند.

استایل کلاسیک

ویژگی های لباس خانم ها به استایل کلاسیک

بهترین لباس ها در این استایل ترکیبی متعادل از زنانگی و مردانگی است و به همین دلیل کت و دامن بهترین نمونه این سبک است. به همین ترتیب ، انواع لباس ها و کت ها می توانند انتخاب خوبی برای یک سبک کلاسیک باشند 

در حالی که بلند هستند و در عین حال متناسب و مناسب به نظر می رسند. همچنین در این نوع سبک ، بهتر است سراغ رنگ های خنثی بروید. این نوع رنگ ها متعهد به حفظ تعادل هستند.

استایل کلاسیک با سادگی و جزئیات کمتر سازگار است و هر چیز اضافه و اغراق‌‌آمیز، تعادل و تقارن آن را برهم می‌زند. در واقع در این نوع سبک هرچه ساده‌تر انتخاب کنید، نتیجه شیک‌تر و بهتر خواهد شد. برای تکمیل و زیبایی استایل کلاسیک، استفاده از پارچه‌های اعلا بسیار اهمیت دارد. بافت پارچه باید لوکس و با کیفیت باشد.

استایل کلاسیک

پیراهن های کلاسیک مردانه بهترین نمونه برای معرفی این نوع لباس ها هستند و همیشه زیبا و به روز به حساب می آیند. همچنین لباس هایی مانند بارانی ، مانتوهایی با الگوی سبک کلاسیک ، انواع تکه های بلیزر ، کت و شلوار و دامن تا زانو نمونه هایی از لباس هایی در این سبک هستند.

اکسسوری مانند کیف و کفش نیز در جلوه سبک کلاسیک بسیار مهم هستند البته نیازی به خرید کیف و کفش لوکس و گران قیمت ندارید  اما باید وسواس بیشتری نسبت به این اکسسوری داشته باشید و مطمئن باشید که با انتخاب کیف و کفش در رنگ خنثی و هماهنگ با زیبایی ، استایل خود را دو چندان می کنید.

استایل جذاب کلاسیک مردانه

انتخاب یک لباس کلاسیک مانند کت و شلوار یک راه عالی برای خوش‌پوش بودن  است. این نوع لباس مردانه هرگز از مد نمی افتد و شما را به روز و شیک نشان می دهد.

استایل کلاسیک مردان نباید با کراوات مشکی ترکیب شود. برای این نوع استایل ، بهتر است از خرید لباس های بسیار شیک و مجلل خودداری کنید و به جای مشکی به سراغ رنگ ذغالی یا آبی تیره بروید.

مانتوها  پیراهنها و لباسهای مجلسی جای خود را دارند  اما برای استفاده روزمره مناسب نیستند و شما به لباسهایی نیاز دارید که از پارچه مناسب ساخته شده باشند و در هنگام انجام هر کاری در طول روز احساس راحتی کنید. هنگام خرید فراموش نکنید که سراغ شلوار و پیراهنی شیک بروید که از دوام خوبی برخوردار بوده و برای استفاده روزانه مناسب باشد.

سبک لباس کلاسیک مردانه

 

ترکیبی از کت ، شلوار و یک جفت کفش شیک در طول دهه ها ، نشان دهنده استایل مردانه است و همیشه دوست داشتنی به نظر می رسد. برای تکمیل این استایل استفاده از کمربند خوب را فراموش نکنید.

هنگام استفاده از اکسسوری از نسبت رنگ خنثی غافل نشوید. کت و شلوار شیک بهترین دوست استایل مردانه است و مکمل سبک مردانه کلاسیک است. یک کت زمستانی ضخیم در هوای سرد را می توان به این سبک اضافه کرد.

استایل کلاسیک تابستانی

در روزهای گرم تابستان  مجبور نیستید برای حفظ سبک کلاسیک خود سخت کار کنید و با چند انتخاب ساده ، همچنان می توانید در خانه ، مهمانی ها و محل کار کلاسیک بپوشید. ترکیب تاپ سفید با دامن سایز میدی ، استایلی خنک و کلاسیک را برای شما رقم می زند.

شلوارهای گشاد پارچه ای سرمه ای با راه راه قرمز یکی از انتخاب های جذاب تابستانی برای استایل کلاسیک است یک تاپ سفید یا تی شرت می تواند ترکیب زیبایی با این لباس ایجاد کند.

یک پیراهن کتانی بلند و یک انتخاب کلاسیک جالب برای یک مهمانی شام تابستانی است ترکیب این پیراهن کتانی با یک کیف کوچک رنگارنگ و یک جفت گوشواره بزرگ فوق‌العاده خواهد بود.

استایل کلاسیک

در پایان

همانطور که گفتیم ، ویژگی استایل کلاسیک این است که همواره با مد هماهنگ باشد و این یک مزیت بسیار جذاب برای دوستداران مد است.

اگر طراح لباس هستید و چیزی در مورد خیاطی می دانید یا فقط طرفدار استایل کلاسیک هستید پیشنهاد می کنیم فیلم های بازیگرانی مانند آدری هپبورن ، مرلین مونرو ، جین برکین و ... را دوباره تماشا کنید. هنگام خرید  یا هنگام دوخت  ایده بگیرید و همچنین تصویری برای انتخاب کلاسیک در ذهن داشته باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *