نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید

نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید

نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید: این کت و شلوار به عنوان یک پوشش رسمی برای آقایان در نظر گرفته می شود که انتخاب اشتباه آن باعث نامرتب نشان دادن آنها می شود. به طور کلی ، کت و شلوار مناسب می تواند شما را منظم ، شیک و البته خوش لباس جلوه دهد.

نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید

این اهمیت انتخاب مناسب لباس برای بدن شما را نشان می دهد. بخاطر داشته باشید که فقط با پرداخت هزینه بیشتر نمی توانید لباس مناسب بخرید. اما تنگی و گشادی و اندازه لباس بسیار متناسب با تناسب بدن است. در این مقاله نکات اساسی خیاطی ، خرید و انتخاب کت و شلوار مناسب را توضیح خواهیم داد. با ما تا آخر این مقاله از تیپزا همراه باشید.

ویژگی های کت و شلوار مناسب شما چیست؟

حالا که رسم است که کت و شلواری را انتخاب کنید که باریک تر از حد معمول باشد. اما فراموش نکنید که در هر صورت  کت و شلوار باید اندازه مناسبی داشته باشد و به خوبی روی بدن قرار بگیرد.

همچنین نباید پاچه شلوار، بلندی کت، بلندی آستین و… بیش‌ازحد تنگ و یا گشاد باشد. به همین دلیل در ادامه به تمامی این موارد اشاره می‌کنیم تا بتوانید کت‌وشلواری با اندازه و سایز دقیق و متناسب با اندام خود داشته باشید.

نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید

شانه دست ها 

در کت و شلوار  شانه ها باید کاملا صاف و دارای قد و قامت زیاد باشند. درز آستین در شانه باید دقیقاً در امتداد استخوان شانه باشد.اگر این درز به سمت گردن متمایل باشد یا از شانه آویزان شود ، به خوبی روی بدن نمی نشیند و یک اثر موج دار با چین و چروک های سر نشان می دهد.

علاوه بر این  پدهایی که روی شانه قرار می گیرند باید صاف و دقیقاً موازی با درز آستین باشند. در غیر این صورت لباس زیبا به نظر نمی رسد و از پوشیدن آن احساس راحتی نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید: اصول ست کردن رنگ ها در لباس پوشیدن آقایان

آستین کت و شلوار

این قسمت از کت و شلوار بسیار مهم است آستین بلند یا کوتاه باعث می شود شما شلخته به نظر برسید. برای داشتن کت و شلوار مناسب ، نباید طول و آستین از انگشت شست پایین باشد.

شاید نتوانید اندازه دقیق آن را بگویید در این حالت می توانید به پیراهنی که می پوشید توجه کنید. سعی کنید آستین پیراهن را حدود 2 سانتی متر زیر کت درست کنید.

نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید

بلندی کت

باید قد کت دقیقا موازی و در راستای قد آستین باشد. به عبارت دیگر تصور کنید که پشت کت یک خط صاف و مستقیم باشد، باید انتهای کت روی باسن قرار بگیرد و از آن پایین‌تر نباشد. علاوه بر آن قد کت نباید بلندتر از قد آستین باشد؛ بلکه باید بتوانید با انگشت به خوبی زیر کت را لمس کنید.

سایز کت

تنگی یا گشاد بودن کت چهره ای نامرتب و نامتعادل را به شما نشان می دهد. هنگامی که دکمه کت را می بندید ، دکمه ها نباید محکم بسته شوند ، حتی اگر کت به اندازه کافی گسترده باشد و فضای زیادی ایجاد کند.

در کنار قد و بلندی شلوار، تنگی و گشادی آن هم اهمیت دارد. این مسئله در قسمت پشت شلوار خود را نشان می‌دهد. بعد از پرو شلوار، توجه کنید که در قسمت زیر باسن لباس جمع و یا کشیده نشده باشد. هر کدام از این موارد می‌تواند ظاهری شلخته در شلوار ایجاد کند.

اندازه شلوار

در انتخاب شلوار مناسب چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید یکی از این موارد ارتفاع پایین شلوار است. این قسمت نباید به حدی باشد که کفش را کاملاً بپوشاند.

همچنین قد کوتاه آن نشان دهنده ناتوانی متفاوت و گاه ناتوانی در انتخاب لباس مناسب شماست. بهترین روش برای اندازه گیری دقیق قد شلوار ، پوشیدن کفش های مورد نظرتان است. پس از پوشیدن کفش ، پایین شلوار باید دقیقاً بالای کفش باشد تا اندازه مناسبی داشته باشد.

در کنار قد و بلندی شلوار، تنگی و گشادی آن هم اهمیت دارد. این مسئله در قسمت پشت شلوار خود را نشان می‌دهد. بعد از پرو شلوار، توجه کنید که در قسمت زیر باسن لباس جمع و یا کشیده نشده باشد. هر کدام از این موارد می‌تواند ظاهری شلخته در شلوار ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: چند اشتباه مهم که در استایل مردانه به آن توجه نمی کنید

دکمه کت و شلوار

شاید تصور کنید که دکمه‌ها چندان اهمیت ندارند؛ در حالی که چنین نیست. سه مدل مختلف کت سه دکمه، دو دکمه و یک دکمه‌ای در بازار موجود است که هر کدام استایلی متفاوت از شما نشان می‌دهد.

البته کت های سه دکمه قدیمی به نظر می رسند و برای جوانان خیلی مناسب نیستند. اما افراد قد بلند می توانند از آن استفاده کنند. زیرا اندام آنها متناسب تر به نظر می رسد.

مانتوهای امروزی بیشتر با دو دکمه دوخته می شوند و گزینه خوبی برای مردان قد بلند با اندام کشیده است. همچنین اگر به دنبال ظاهری مدرن و خاص هستید کت تک دکمه ای را انتخاب کنید.

نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید

کت و شلوار مناسب قد و اندازه شما

هر یک از آقایان با قد بلند و کوتاه باید باید در انتخاب لباس خود به این موضوع توجه کنند. آقایان کوتاه قد می توانند با پوشیدن شلوارهای لاغر قد بلندتر به نظر برسند. علاوه بر این ، شانه های کت باید کاملاً متناسب و همسو با شانه ها باشد تا قد شما را بلندتر نشان دهد.

افراد چاق مانند افراد کوتاه قد می توانند کت و شلواری را انتخاب کنند که اندامی لاغر و بلند نشان دهد. همچنین پارچه مناسب برای دوخت کت و شلوار باید از جنس سبک و پنبه ای ساخته شود تا لاغر و باریک به نظر برسد.

همچنین برای مردان بلند قد بهتر است شلواری متناسب با کفش انتخاب کنند. همچنین آستین کت نباید کوتاه باشد ، زیرا قد شما را نشان می دهد. سعی کنید برای تعادل قد خود گربه ای با آستین بلند انتخاب کنید.

افراد لاغر اندام نیز می‌توانند این توصیه را انجام دهند. علاوه بر آن کت و شلواری انتخاب کنید که با پارچه فاستونی، بافت‌دار و یا پشمی دوخته شده باشد. انتخاب پارچه‌ای با طرح شلوغ مانند چهارخانه نیز می‌تواند شما را درشت‌تر و چاق‌تر نشان دهد. همچنین در قسمت سرشانه از پد شانه استفاده کنید تا چهارشانه و پرتر دیده شوید.

نکاتی که باید قبل انتخاب کت و شلوار آقایان به آن دقت کنید

اکسسوری عالی برای کت و شلوار

علاوه بر انتخاب لباس مناسب ، سایر اکسسوری را نمی توان نادیده گرفت بهتر است رنگ اکسسوری ها با رنگ کت و شلوار مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال برای کت و شلوار مشکی ،اکسسوری را به رنگ های مشکی، قهوه ای ، یشمی و .. انتخاب کنید  البته می توانید این موارد را از جمله کفش ، کمربند ، ساعت و … به همان رنگ برای هماهنگی انتخاب کنید.

اما فراموش نکنید که رنگ آنها خیلی متفاوت از رنگ کت و شلوار نیست. در اکثر موارد ، انتخاب اکسسوری به رنگ قهوه ای یک گزینه خاص ، زیبا و شیک است که تقریبا با رنگ های مختلف کت و شلوار هماهنگی دارد.

بیشتر بخوانید” نحوه ست کردن استایل روزمره برای آقایان

کت و شلوار آقایان

راهنمای انتخاب کت شلوار مناسب

در ادامه، چندین عکس مناسب ، برای راهنمای انتخاب کت شلوار مناسب را برای شما به نمایش میگذاریم که میتواند در انتخاب و خرید کت شلوار مناسب به شما کمک کند.

کلام پایانی

در هنگام خرید و انتخاب کت شلوار مناسب باید به موارد مختلفی مانند قد، چاقی و لاغری، اندازه آستین کت، بلندی شلوار و… توجه کنید. کم توجهی به هر کدام از این موارد می‌تواند لباس شما را نامناسب کند و استایلی شلخته و نامرتب از شما به نمایش بگذارد.

اما در کنار تمامی این موارد جنس پارچه کت و شلوار اهمیت زیادی دارد. اگر قصد دارید کت و شلوار بدوزید، بر اساس چاقی و لاغری اندامتان پارچه‌ای مناسب پیدا کنید.

به این موضوع هم توجه کنید که یک کت شلوار مناسب حتما نباید با پارچه گران قیمت تهیه شده باشد. انتخاب گزینه‌ای که تن خور خوبی روی تن شما داشته باشد، مهم‌ترین اصل در دوخت، خرید و انتخاب کت شلوار مناسب است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *