ترکیب رنگ مناسب استایل آقایان جذاب

ترکیب رنگ مناسب استایل آقایان جذاب

ترکیب رنگ مناسب استایل آقایان جذاب : ترکیب رنگ مناسب می تواند استایل شما را چندین برابر جذاب کند. با تنظیم رنگ های مناسب در کنار هم ، می توانید ظاهری متعادل و کامل داشته باشید.

اما کدام رنگ ها به بهترین شکل در ترکیب کار می کنند؟ کدام تناژهای رنگی را می توانید برای ایجاد استایل خود ترکیب کنید؟ با ما در مجله تیپزا همراه باشید تا چند ترکیب رنگ عملی برای لباس های مردانه را به شما معرفی کنیم.

ترکیب رنگ

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای خرید پاپیون مردانه

مهمترین عناصر در ترکیب رنگ

چرخه ی رنگیکی از بهترین ابزارها برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب چرخه‌‌ی رنگ است. چرخه‌ی رنگ می‌تواند راهنمای خیلی خوبی برایتان باشد و رنگ‌های مشابه و مکمل را به شما نشان دهد.

رنگ‌های مکمل که در چرخه‌ی رنگ روبروی یکدیگر قرار دارند به دلیل تضادشان با یکدیگر می‌توانند کنتراست متعادلی را ایجاد کنند.

رنگ‌های مشابه در چرخه‌ی رنگ کنار یکدیگر قرار دارند، این رنگ‌ها تناژ‌های مختلف یک گروه رنگی هستند و به خوبی با یکدیگر ترکیب می شوند. اگر به استایل مونوکروم علاقه‌مند هستید باید آیتم‌های مورد نظرتان را از یک گروه رنگی انتخاب کنید.

ترکیب رنگ

رنگ‌های سه‌گانه در دایره‌ی رنگ در سه گوشه‌ی مثلث متساوی‌الاضلاع با فاصله‌ی یکسان قرار گرفته‌اند. هارمونی در رنگ‌های سه‌گانه کاملا پر‌تحرک است و این رنگ‌ها حتی اگر با رنگ سفید با طوسی مخلوط شده و کمرنگ شوند باز هم جزو رنگ‌های بولد و جسورانه محسوب می‌شوند.

برای داشتن یک هارمونی سه‌گانه مناسب باید توازن را دقیقا رعایت کنید؛ به همین جهت بهتر است یک رنگ را رنگ اصلی و دو رنگ دیگر را پایه آن قرار دهید.

اگرچه چرخه رنگ می تواند راهنمای مفیدی برای ترکیب رنگ لباس ها باشد ، اما به تنهایی نباید به چرخه رنگ اعتماد کرد. علاوه بر بررسی چرخه رنگ ، کسب دانش و تجربه در مورد تناژهای مختلف رنگ و ترکیب آنها در استایل های مختلف به شما در انتخاب بهترین ترکیبات رنگی برای پوشیدن کمک می کند.

بیشتر بخوانید: مدل های جدید و شیک تیشرت مردانه 1400

1. ترکیب رنگ با سرمه ای

به طور کلی بهتر است از ترکیب موارد مشکی به استایل خود خودداری کنید زیرا باعث می شود بیش از حد تیره به نظر برسید. به جای رنگ مشکی ، بهتر است از مواردی با رنگ روشن در ترکیب مثل زرشکی استفاده کنید.

به عنوان مثال ، ترکیبی از رنگ سفید یا بژ روشن با زرشکی جذاب خواهد بود. به عنوان مثال ، ترکیب پیراهن سفید با کت و شلوار سرمه ای یک سبک کلاسیک و جذاب است که هرگز کهنه و قدیمی نمی شود.

  • صورتی ملایم و همچنین تناژ‌های آبی روشن هم می‌توانند در کنار رنگ سرمه‌ای به استایل شما جلوه‌ای جذاب بدهند.
  • ترکیب رنگ سرمه‌ای علاوه بر این اضافه کردن رنگ‌های بولد یا جسورانه‌ای چون خرمایی و قرمز هم می‌تواند استایلتان را جذاب‌تر و خاص‌تر کند.

ترکیب رنگ

2. ترکیب رنگ با سبز

ترکیب رنگ سبزرنگ سبز یکی از رنگ‌های کابردی و جذابی است که باید حتما آن را در کمد لباستان داشته باشید. تناژ‌های مختلفی از رنگ سبز وجود دارد و تناژ‌های سبز تیره به همراه زیتونی و سبز خاکی برای آقایان بسیار مناسبند.

ترکیب رنگ سبزبهتر است در زمان ست کردن لباس‌هایتان با رنگ سبز از به کاربردن رنگ های بولد خودداری کنید و به جای آن از رنگ‌های ساده و خنثی استفاده کنید تا رنگ سبز در استایلتان جلوه مناسبی داشته باشد؛ به عنوان مثال رنگ‌های خنثی‌ای هم‌چون سرمه‌ای، مشکی یا سفید انتخاب خوبی برایتان خواهند بود.

بیشتر بخوانید: آقایان در هر سن و سالی چگونه استایلی داشته باشند؟

ترکیب رنگ

4.ترکیب رنگ با بژ

ترکیب رنگ سبزرنگ بژ معمولا با رنگ‌های روشن به خوبی ترکیب می‌شود. به عنوان مثال با ترکیب آیتم‌های سفید‌رنگ، آبی آسمانی یا کرم روشن با رنگ بژ استایلی شیک و چشم‌گیر خواهید ساخت.

ترکیب رنگ بژدر هنگام انتخاب آیتم‌هایتان به تناژ رنگ بژ دقت کنید، تناژی از رنگ بژ که به زرد نزدیک است معمولا سخت‌تر با سایر رنگ‌ها ترکیب می‌شود، به همین دلیل اگر رنگ بژ با تناژ زرد رنگ را انتخاب کردید بهتر است در کنارش رنگ‌های تیره‌تری مانند خرمایی، سرمه‌ای و یا قهوه‌ای را به کار ببرید.

استایل آقایان جذاب

بیشتر بخوانید: راهنمای پوشیدن کت تک مردانه + نکات مهم

5. قرمز

ترکیب رنگ قرمز از آنجا که قرمز یک رنگ پررنگ است ، بهتر است آن را با رنگ های خنثی ترکیب کنید تا استایل شما متعادل شود.

برای ایجاد یک استایل شیک می توانید رنگ قرمز و سفید یا مشکی را ترکیب کنید ، به عنوان مثال می توانید یک تی شرت مشکی با یک سوییشرت قرمز یا یک پیراهن سفید زیر ژاکت قرمز خود بپوشید.

ترکیب رنگ قرمز اگر تناژ رنگ قرمز شما انتخاب شده به رنگ های گرم نزدیکتر باشد ، زرشکی انتخاب خوبی برای شماست. می توانید آیتم‌های قرمز خود را با آیتم‌هایی مثل سرمه ای ست کنید و استایلی شیک بسازید.

استایل آقایان جذاب

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان

6. خاکستری

ترکیب رنگ خاکستری در ترکیب موارد خاکستری با رنگهای دیگر ، تناژ خاکستری بسیار مهم است. به عنوان مثال می توانید رنگ های روشن تر از خاکستری را با رنگ های روشن مانند سفید ، آبی آسمانی و صورتی کمرنگ تنظیم کنید و استایلی جذاب و مناسب ایجاد کنید.

بهتر است رنگ های تیره تر از خاکستری را با رنگ های تیره تر ترکیب کنید. به عنوان مثال ، ترکیبی از خاکستری تیره و زرشکی ، ترکیبی از سیاه یا بورگوندی با خاکستری تیره ترکیب های شیک و جذابی هستند.

ترکیب رنگ خاکستری به عنوان مثال می توانید اورکت یا کت خاکستری خود را با بلوز مشکی یا سرمه ای ست کنید و استایل شیک بسازید.

استایل آقایان جذاب

بیشتر بخوانید: راه هایی برای بلندقدتر بنظر رسیدن آقایان 

7. قهوه ای

با ترکیب رنگ قهوه ای مانند خاکستری ، برای ست کردن قهوه ای با سایر رنگ ها ، باید به تناژ آن توجه کنید. تناژ‌های قهوه ای روشن مانند کاراملی یا خرمایی با رنگ های روشن مانند سفید ، کرم و آبی آسمانی به خوبی هماهنگ می شوند.

ترکیب سرمه‌ای و قهوه‌ای علاوه بر رنگ‌های روشن با ترکیب رنگ قهوه‌ای و رنگ‌های تیره‌ای مثل سبز تیره، مشکی یا سرمه‌ای استایلی شیک و چشم‌گیر خواهید ساخت.

استایل آقایان جذاب

سخن آخر

به خاطر داشته باشید که در انتخاب ترکیب رنگی لباس‌ها توجه به تناژ رنگ‌ها اهمیت خاصی دارد، به عنوان مثال در ترکیب آیتم‌های سبز‌رنگ با سایر آیتم‌ها بایستی بدانید که رنگ سبزی که انتخاب کرده‌اید به رنگ‌های گرم نزدیک‌تر است و یا رنگ های سرد.

علاوه بر این در انتخاب گروه رنگی که مدنظر دارید، موقعیت و استایلی که انتخاب کرده‌اید هم اهمیت ویژه‌ای دارد. به عنوان مثال در استایل اسپرت و خیابان می‌توانید به آسانی سراغ رنگ‌های بولد بروید اما در استایل‌های رسمی و برای حاضر‌شدن در محل کار باید در انتخاب رنگ‌ آیتم‌هایی که می‌پوشید محتاط‌تر باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *