نکات مهم انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنتان

نکات مهم انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنتان

نکات مهم انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنتان : انتخاب مانتو مناسب و شیک بر اساس فرم بدنتان یکی از لباس های ضروری برای خانم های ایرانی مانتو است ، در انتخاب و خرید مانتو نکات بسیار مهمی وجود دارد که به قد و اندام شما بستگی دارد. طراحی های برترین طراحان مد جهان بر استایل لباس پوشیدن همه ما تأثیر می گذارد.

نکات مهم انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنتان

اگر مانتوها را پیراهن های مدل دار و شیکی در نظر بگیریم که مد خاص خود را دارند و پوشیدن آنها تابع اصول و قواعد خاصی است ، می توانیم به طراحی های طراحان شیک دنیا نگاه کنیم و از آنها برای خوش پوش بودن ایده بگیریم. مانند هر لباس دیگری ، انتخاب مانتو باید با توجه به ویژگی های بدن و نقاط قوت و ضعف آن انجام شود. با الهام از آخرین قوانین مد ، ما سعی کرده ایم مناسب ترین مانتو را برای هر اندام تعیین کنیم.

بیشتر بخوانید: 63 مدل مانتو بلند مشکی مجلسی

مانتو مناسب اندام با شانه های پهن

مانتویی با کمربند نازک بپوشید که کمی پف روی دامنش ایجاد کند. به این ترتیب ، بین شانه ها و پایین تنه خود یک تناسب ایجاد کنید. آستین های ساده یا حتی مانتوهای بدون آستین (سارافون) را انتخاب کنید که عرض شانه های شما را تنظیم کرده و لاغرتر به نظر برسد.

پارچه های کش دار انتخاب خوبی برای این مانتوها است. برش مربع روی شانه ، اِپل، پف روی شانه یا آستین روی سر که عرض شانه شما را بیشتر نشان می‌دهند، برای اندام شما مناسب نیستند.

مانتو مناسب اندام هایی با بالاتنه درشت

نکات مهم انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنتان

به دنبال مانتو های یقه هفت باشید که نیم تنه شما را لاغرتر نشان دهد. در مورد پارچه مانتو به خاطر داشته باشید که کتان، لینن و ابریشم از بقیه پارچه ها مناسب ترند، ، زیرا احتمال اینکه بین دکمه های شما باز باقی بماند کم است. تزئینات و هر آنچه که نگاه را به بالاتنه شما جلب کند و کمربندهای پهن و جذب که شما را چاق تر از آنچه که هستید، نشان می‌دهند، برای اندام شما مناسب نیستند.

مانتو مناسب اندام با ران و پایین تنه تو پر

نکات مهم انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنتان

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل مانتو خاکستری و زرد بهاری 2021

مانتویی بپوشید که کمر و مشخصی داشته باشد. ترکیب کمربند و دامن گوشی باعث می شود پایین تنه شما کوچکتر به نظر برسد. مانتوهای فون ساخته شده از الیاف کتان یا مصنوعی خیلی لیز و گشاد نیستند و عیوب پایین تنه شما را می پوشانند.

شلوار چسبان با دکمه های نزدیک به کمر بهترین راه برای پنهان کردن تنه بزرگ است. کمربندهای نازک به لاغرتر نشان دادن پاها نیز کمک می کند. بهترین گزینه برای شما مانتوهایی است که تا زانوی شما باشد. جیب های بزرگی که پایین تر از کمربند هستند و باعث افزایش حجم پایین تنه شما می شوند ، مناسب بدن شما نیستند.

مانتو مناسب اندام صاف و بدون برجستگی

نکات مهم انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنتان

به دنبال پارچه های طرحدار یا تزئینات سه بعدی نظیر چین، پیلی، جیب روی سینه و چیزهایی از این قبیل باشید تا به اندامتان حجم ببخشید. سبک های آزاد و پرچین بسیار مناسب هستند. البته باید در انتخاب مانتو مجلسی دقت بیشتری را داشته باشید.لباس هایی که کمر مشخصی ندارند، شما را بیقواره نشان می‌دهند. مانتو های تک رنگ و بدون طرح هم برای اندام شما مناسب نیستند.

مانتو مناسب اندام هایی با شکم برجسته

مانتو گشاد ، بدون کمربند یا کمربند گشاد متناسب با بدن شما خواهد بود. پارچه های سبک و خنک به بدن شما نمی چسبند ، بنابراین اندازه بزرگ شکم شما را می پوشاند. آنها بالاتنه را جذب می کنند ، متناسب با بدن شما نیستند.

مانتو مناسب قد بلند

نکات مهم انتخاب مانتو بر اساس فرم بدنتان

بیشتر بخوانید: چند مدل مانتو جدید بهاری 2021

مانتو شما باید بلند باشد. شما همچنین می توانید با یک مانتوی تا زانو به سبک دهه 50 زیبا به نظر برسید! اگر جذب را دوست دارید ، مطمئن شوید که کمربند دقیقاً روی کمر شماست ،

چرا که نشستن آن زیر قفسه سینه، اصلاً زیبا نیست.قبل از خرید مانتو، حتماً بنشینید و دستهایتان را بالا ببرید تا مطمئن شوید در این لباس به اندازه کافی آزادی عمل دارید. برش بالاتنه و آستین های خیلی کوتاه مناسب اندام شما نیستند.

مدل مانتو مناسب اندام

شما باید مانتو متناسب با اندام خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر پایین تنه شما چاق است ، مانتویی که پایین تنه گشاد دارد برای شما مناسب است. همچنین اگر بالا تنه چاق دارید ، بهتر است مدل مانتو را صاف و گشاد انتخاب کنید.

انتخاب مانتو

اما اگر در بدن خود مشکلی ندارید ، می توانید هر مدلی را که دوست دارید خریداری کنید. البته باید بدانید که نباید مانتوهای تنگ بخرید زیرا جدای از به روز نبودن ، چروک شده و فرسوده می شود و برای شما دردسر ایجاد می کند.

انتخاب مانتو بالای زانو برای افرادی که قد کوتاه و قد بلندی ندارند مناسب نیست. باید بدانید که ظریف ترین مانتویی که باعث شیک بودن خانم می شود ، مانتوئی است که حدود 15 سانتی متر زیر زانو قرار دارد.

رنگ مانتو مناسب

انتخاب رنگ مانتو به سلیقه شما بستگی دارد ، اما پیشنهادی که در این مورد داریم این است که سعی کنید از رنگ های تیره و خنثی مانند قهوه ای ، خاکستری ، زرشکی یا مشکی استفاده کنید که به شستشوی کمتری نیز نیاز دارند.

انتخاب مانتو

بیشتر بخوانید: 30 مدل از مانتو های روشن مناسب مجلس

همچنین ،با پوشیدن این نوع رنگ ، محکم و با وقار به نظر می رسید.البته اگر دوست دارید ازرنگ خاصی برای مانتو استفاده کنید می توانید با ست کردن یک لباس دیگر مثل کفش همرنگ آن استایل بهتری داشته باشید و این را نیز بدانید که نباید سر تا پای تان را یک رنگ کنید تا جلوه ای مناسب از استایل خود داشته باشید.

به جنس مانتو توجه کنید

برای انتخاب مانتو باید توجه زیادی به جنس آن داشته باشید. به عنوان مثال یک مانتو انتخاب کنید. به طور مداوم چروک نمی شود تا نیازی به اتو شدن نداشته باشد ، زیرا اتو کشیدن مداوم لباس باعث پوسیدگی سریع پارچه می شود.

همچنین مانتویی را انتخاب نکنید که خیلی زود پرز به خود گرفته و یا از خود پرز می دهند زیرا در این صورت باید خیلی زود آن را کنار بگذارید. پس بهتر است پیش از این که مانتویی برای خود خریداری کنید باید با انواع جنس مانتو آشنا شوید.

نخ و مانتو نخی

انتخاب مانتو

این نوع مانتوها بیشتر مناسب فصل تابستان است و باعث می شود مدام بوی عرق ندهد. همچنین این نوع مانتوها به راحتی شسته شده و لکه هایی که روی آنها ایجاد می شود از بین می روند. تنها مشکل مانتو نخ این است که خیلی سریع چروک می شود و باید دائماً اتو شود.

بیشتر بخوانید» جدیدترین مدل مانتو تابستانه دخترانه 1400

مانتو های کتان

این نوع مانتوها دارای جنسی  بادوام و ضخیم نیز هستند که از درخشندگی بالایی برخوردار بوده و می توانند انتخاب خوبی برای پاییز و زمستان باشند.

مانتو پشمی 

این جنس بسیار گرم است و استفاده از آن در زمستان بهتر است ، اما باید بدانید که برای محیط دانشگاه داخل سالن انتخاب مناسبی نیست.

مانتو ساخته شده از ویسکوز

این نوع جنس مانتو تهیه شده از الیاف مصنوعی هادی گرماست که جنس نرمی داشته ومناسب برای فصل گرماست.

انتخاب مانتو

مانتو جنس نایلون

مانتویی با جنس نایلون نیز از الیاف مصنوعی تهیه شده همراه با ترکیبی ازپنبه است که دارای مقاومت زیادی است در برابر ساییدگی یا کشیدگی و همچنین رطوبت کمی را به خود جذب می کند امکان نخ کش شدن آن زیاد است.

مانتو پلی استر

مانتوهایی که از جنس پلی استر هستند دارای الیاف مصنوعی بوده و اصلا چروک نمی شوند، دارای ون کم و مقاومت بسیار بالایی دارند و همچنین به راحتی اتو می شوند.

سخن آخر :

امیدواریم تا اینجا که همراه ما بودید از این مطالب استفاده کرده باشید.نظر شما چیست برای انتخاب مانتوی مناسب با فرم بدنتان چه پیشنهادی دارید؟ نظرات و پیشنهادات خودتون رو برای ما ارسال کنید.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *