مزایای لباس‌های نخ پنبه که باید بدانید

مزایای لباس‌های نخ پنبه که باید بدانید

مزایای لباس‌های نخ پنبه که باید بدانید:علاوه بر طبیعی بودن پنبه ، نحوه تبدیل آن به نخ و لباس نیز فوایدی از جمله کنترل رطوبت ، راحتی ، دوام و … را در اختیار شما قرار می دهد در مورد لباس نخ پنبه ای با تیپزا همراه باشید.

مزایای لباس‌های نخ پنبه که باید بدانید

کنترل رطوبت بدن

لباس های نخی به دو روش رطوبت را کنترل می کنند:

به دلیل منافذ کوچک ، برخلاف بسیاری از الیاف مصنوعی ، در تنفس پوست اختلالی ایجاد نمی کند و به پوست اجازه می دهد آزادانه نفس بکشد. این جریان هوا از جمع شدن رطوبت روی پوست جلوگیری کرده و مانع بیماری های پوستی می شود.
به دلیل انسجام اجزایی مانند حوله با جذب عرق و رطوبت ، آنها را از بدن خارج می کند و بنابراین گزینه خوبی برای فعالیت های ورزشی است.

بیشتر بخوانید: چگونه شیک و پولدار در استایل خود به نظر برسیم

عایق

جنس نخ پنبه با به دام انداختن هوا در بین بافت‌های خود، نوعی عایق حرارتی در گرمای تابستان و سرمای زمستان ایجاد می‌کند. در واقع، این لباس‌ها ترموستات خوبی برای بدن به شمار می‌رود.

مزایای لباس‌های نخ پنبه که باید بدانید

ضد حساسیت

پارچه های نخ پنبه ای بندرت باعث واکنش های آلرژیک می شوند و لباس تهیه شده از این جنس برای کسانی که به آلرژی پوستی دارند توصیه می شود.
خاصیت عدم تحریک کنندگی پوست توسط این الیاف موجب استفاده‌ آن در محصولات پزشکی مانند باند، گاز و … شده است. زمانی که صحبت از لباس کودک باشد، نخ پنبه در صدر گزینه‌ها خواهد بود.

مقاوم در برابر آب و هوای مختلف

جالب است بدانید لباس‌‌های نخ پنبه به دلیل استقامت فوق‌العاده‌ای که دارد به عنوان یک جزء در ساختار لباس‌های مقاوم در آب و هوای گوناگون بطور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نخ پنبه

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب لباس متناسب با رنگ پوست

نرمی و راحتی

شاید مهمترین ویژگی این الیاف از نظر کاربران خاصیت ارتجاعی نرم و راحتی ایده آل آن باشد. این قطعاً مهمترین دلیل استفاده از نخ پنبه ای در لباس زیر  است.

ماندگاری

پنبه دارای مقاومت کششی بالایی است که آن را محکم و با دوام می کند بنابراین بندرت شکافته یا پاره می شود. جالب است بدانید که هنگام خیس شدن ، حتی 30٪ تقویت می شود. آخرین مزیت این الیاف دوام و پایداری خوب آنها در شستشو با آب گرم است.

نخ پنبه

سخن آخر:

امیدواریم از این مطالب استفاده کافی را کرده باشید در صورت تمایل میتوانید نظرات و پیشنهادات خودتون رو برای ارسال کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *