همه چیز درباره ی استایل بوهو

همه چیز درباره ی استایل بوهو : سبک بوهو هنری، بی دغدغه و آزاد فراتر از یک روند مد است – این یک روش زندگی است. سبک بوهو مدرن که با مد اواخر دهه 60 و 70 مرتبط است، از حرکات بیان خلاقانه این دوران الهام گرفته شده است. لباس‌های روان، جزئیات گلدوزی‌شده، رنگ‌های خاکی، سایه‌های حاشیه‌ای و گشاد توجه را به خود جلب می‌کند. این سبک با یک ایدئولوژی و تاریخ مهم، فرهنگ خاص خود را نشان می دهد. بنابراین، همه چیز از کجا شروع شد؟ بیایید به گذشته بپیوندیم تا درباره تاریخچه سبک بوهمی بیشتر بدانیم.

بیشتر بخوانید: استایل هنری چیست ؟ چگونه باید استایل هنری داشته باشیم؟

تاریخچه استایل بوهو

منشا دقیق سبک و فرهنگ بوهو زنان به طور گسترده مورد بحث است. پایان انقلاب فرانسه در سال 1799 فقری را به همراه داشت که نویسندگان، هنرمندان و خلاقان را تحت تأثیر قرار داد. آنها چاره ای جز پوشیدن لباس های کهنه و فرسوده که به دور از مد بود، نداشتند. این به یک سبک زندگی ضدفرهنگی تبدیل شد که کمتر بر تعلقات و بیشتر بر فردگرایی خلاق متمرکز بود.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

برخی دیگر بحث می‌کنند که بوهمی‌های اصلی، رومی‌های کوچ‌نشین اهل بوهم در جمهوری چک بودند. مردم رومانی سبک زندگی اصلی را رد کردند و علیه هنجارهای اجتماعی شورش کردند. مهم نیست که منشا آن چه باشد، یک چیز ثابت می ماند – بوهمی بودن به معنای داشتن یک سبک زندگی غیر متعارف است. این به سبک مدرن بوهمیایی با آزادی بیان از طریق لباس ترجمه می شود. سیلوئت های بی دردسر و آرام را در کنار اکسسوری های معمولی در نظر بگیرید. نتیجه؟ ترکیبی کلی هنری و خلاقانه از ویژگی‌های بوهو.

استایل بوهو در مد زنانه چیست؟

در هسته خود، سبک بوهمی در مورد آزاد بودن است – در ذهن، بدن و روح. با یک جوهره آرام و رسا مشخص می شود. سبک بوهو زنانه با روحیه آزاد، به طور مداوم در طول سال ها تکامل یافته است، اما تبلیغات همچنان قوی باقی مانده است. سیلوئت های بدون ساختار، پارچه های طبیعی و الگوهای الهام گرفته از عامیانه عناصر اصلی بوهو هستند. بهترین قسمت؟ سبک بوهو همه چیز در مورد ترکیب این اجزا با راحتی است. راحت و شیک؟ این یک برد-برد است.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

سبک بوهو شیک: چرخشی به روز شده در روند بوهو

سبک بوهو شیک برداشتی مدرن از زیبایی شناسی بوهو است که به یک پدیده مد جهانی تبدیل شده است. این سبک از تأثیرات مختلف سبک بوهمی، با تمرکز بر استعداد پیچیده‌تر، نشأت می‌گیرد. یک ظاهر شیک بوهو معمولاً جزئیات بوهمیای برجسته را با قطعات ساده و امروزی ترکیب می کند. روند مد وایفرر، هیپی و مد دهه 70 به این سبک بوهوی برجسته برای زنان کمک می کند.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

به دنبال راهی تازه برای مدرن کردن ظاهری بوهمیایی هستید؟ به ترندهای مد زنانه بهار 2021 یک رنگ بوهو شیک اضافه کنید. زیبایی‌شناسی بوهو را با سبک‌های دهه ۷۰، Cottagecore و Desert Daze ترکیب کنید تا یک سبک مدرن بوهمیایی که همه متعلق به شماست.

سبک شیک بوهو با الهام از دهه 70

سبک بوهو اغلب با مد هیپی زنانه دهه 70 مرتبط است. این سبک های شیک در عصر مد امروز بازگشتی جدی دارند. با پوشیدن یک لباس دشتی قد متوسط ​​با آستین های پفی مد روز، استایل شیک بوهو را به ظاهری الهام گرفته از دهه 70 ببخشید. با صندل های تخت و یک کیف صلیب بافته شده، فرزند گل درونی رویاهای مد هیپی دهه 70 خود را در آغوش بگیرید. حتماً یک تاج گل در موهای خود بپوشید و چند بافته الهام گرفته از بوهو برای ایجاد حال و هوای وینتیج بیشتر.

همه چیز درباره ی استایل بوهو همه چیز درباره ی استایل بوهو همه چیز درباره ی استایل بوهو

سبک Cottagecore 

Cottagecore یکی از ترندهای مورد علاقه ما است و به راحتی می توان حس شیک بوهو را به این زیبایی رمانتیک اضافه کرد. به دنبال اقلامی با روکش های قلاب بافی پیچیده و شبح های اثیری برای ترکیبی جذاب از سبک بوهو و کلبه های رمانتیک باشید. یک ژاکت کشباف بافتنی درشت به خوبی مکمل یک بلوز دودی زنانه با طرح گل‌های کوچک است. سنگ بنای cottagecore و مد بوهمیایی استفاده از مواد طبیعی است. مارک‌های پایدار را جستجو کنید تا از تم سازگار با محیط‌زیست هم سبک cottagecore و هم سبک بوهو شیک استفاده کنید.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

Desert Daze: نسخه مود شده Boho Chic

شیک پوشان مدرن سبک بوهو شیک را با روند “Desert Daze” بازتعریف کرده اند. رنگ های خاکی مانند سفالی، آبی اقیانوسی، زرد خردلی و رنگ های خنثی سرد، چرخشی تازه به استایل بوهو زنانه می بخشد. کلید خرد کردن این ظاهر در جزئیات است. به قطعاتی برسید که مواد نرم و ساختار یافته را ترکیب می کنند. این یک لباس با ترکیبی متعادل از ویژگی های بافت ایجاد می کند.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

ژاکت‌های تنومندی که جزئیات دست‌ساز را به نمایش می‌گذارند – الگوهای پیچیده الهام‌گرفته از ماکرامه، پارچه‌ها و حاشیه‌ها، حسی آرام و بوهو را ارائه می‌دهند. تاپ دلپذیر “Desert Daze” را با ساختار شلوارهای بافتنی گشاد مقایسه کنید. فراموش نکنید که یک جفت نیم بوت سفید اضافه کنید. حالا شما به سبک بوهو شیک پا خواهید گذاشت.

بیشتر بخوانید:‌چند استایل رنگی برای خانم ها

اقلام ضروری برای استایل بوهو

پس چگونه نسخه امروزی سبک بوهمی زنانه را میخکوب کنید؟ همه چیز در مورد به حداکثر رساندن تطبیق پذیری کمد لباس شما و نشان دادن شخصیت عجیب و غریب است. ما شما را با چند قطعه ضروری برای راک زدن به سبک بوهو مانند یک حرفه ای آشنا میکنیم.

لباس های ماکسی زیبا به سبک بوهو

چیزی در مورد لباس ماکسی سبک بوهو وجود دارد که ما همیشه آن را دوست خواهیم داشت. شاید به این دلیل باشد که این یک لباس همه کاره شیک است. یا شاید به این دلیل است که آنها ما را تشویق می کنند که به اطراف بچرخیم. بدون توجه به دلیل، یک لباس ماکسی زنانه همیشه برای دستیابی به آن سبک بوهمی دخترانه مناسب است. هنگامی که شک دارید، یک لباس ماکسی به سبک بسته بندی شده با طرح ایکات انتخاب کنید. در صندل های اسلاید راحت بپوشید، یک کیف دستی بافته شده اضافه کنید و در آینه بچرخید.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

لباس های گشاد

در متن همه چیز درباره ی استایل بوهو به لباس های گشاد میپردازیم. در این فصل با یک لباس سرهمی گشاد به هوس سرگردانی خود کمک کنید. برای اینکه به این استایل دو طرفه یک پیچ و تاب بوهو ببخشید، یک سیلوئت ساق پهن را با چاپی عجیب انتخاب کنید. نیم تنه دودی به متعادل کردن حجم در نیمه پایینی کمک می کند. به سراغ یک کت و شلوار گلدار زرد رنگ بروید تا جنبه ماجراجویانه خود را آزاد کنید. این سبک بوهو را با لایه بندی روی یک ژاکت جین مدرن نگه دارید. آیا نمی دانید چه کفشی با یک سرهنگ بپوشید؟ کفش‌های پاشنه بلند، صندل‌های اسپرت یا کفش‌های کتانی شما را هنگام حرکت به مقصدی ایده‌آل دیگر راحت می‌کنند.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

ژاکت کشباف بافتنی

با لایه بندی بر روی یک ژاکت کش باف پشمی دنج، به استایل بوهو خود ابعاد ببخشید. برای کنسرت بعدی خود را در یک ژاکت کشباف بافتنی درشت روی یک سه راهی گروه بازیافتی بپیچید. یک کلاه لبه پهن به این احساس راک اند رول اضافی می دهد. برای ظاهری که کاملاً به نظر می رسد، یک ژاکت شلخته بردارید. آن را از روی شانه با یک براکت توری زیر آن بپوشید. با شلوار جین مامان پریشان تمام کنید تا ظاهری زیبا داشته باشید. یک جفت چکمه روی زانو را فراموش نکنید که شما را به اوج زیبایی می‌فرستد.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

لباس های جلو باز

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای به‌روزرسانی استایل بوهو، استفاده از جلوی باز طرح‌دار بافته شده است. این آیتم لایه‌بندی شیک و بدون زحمت، فوراً یک لباس مشکی ساده یا لباس‌های غیررسمی را ارتقا می‌دهد. یک جلوی قلاب بافی باز که روی لباس شنای خود بافته شده است، بپوشید تا ظاهری آماده برای ساحل داشته باشید. با تاپ توری توری و شورت زیتونی جذاب باشید. این ترکیب کاملاً با جلوی باز بافته شده با چاپ گل ست می شود. اکنون رویاهای سبک بوهمی از آن ساخته شده است.

همه چیز درباره ی استایل بوهو

شلوار ساق گشاد

در حالی که ما همیشه جایگاه ویژه‌ای در قلب خود برای شلوار جین تنگ و ساق‌دار خواهیم داشت، سبک بوهو بهتر است با کتانی‌های کمتر متناسب همراه شود. استایل های گشاد گزینه ای تازه برای دستیابی به ظاهری بوهمیایی هستند. بهترین قسمت؟ خط ساق پا به شما کمک می کند تا زیر آفتاب کویر خنک شوید. آیا نمی دانید چگونه شلوارهای گشاد بپوشید؟ ظاهر را متناسب نگه دارید. یک شلوار گشاد با طرح مردمی و چشم نواز بپوشید. آن را با یک سه راهی جلوی گره دار ساده بپوشانید. با انتخاب یک سه راهی با جزئیات گلدوزی شده، امتیاز اضافی به استایل بوهو اضافه کنید. ظاهر را با اسپادری جلا دهید، و شما آماده اید که روح سرگردان خود را در آغوش بگیرید.

همه چیز درباره ی استایل بوهو همه چیز درباره ی استایل بوهو همه چیز درباره ی استایل بوهو

جواهرات لایه ای التقاطی

احتمالاً این عبارت کمتر بیشتر است را شنیده اید. وقتی صحبت از جواهرات سبک بوهو زنانه می شود، می گوییم هر چه منحصر به فردتر باشد، بهتر است. بوهمیایی های آزاده از خودشان بودن ابایی ندارند. بنابراین، نترسید که لوازم جانبی خود را بزرگ کنید. چند لایه گردنبند یا روی چندین دستبند در رنگ ها و بافت های مختلف بچینید. ترکیب عناصر طبیعی مانند فیروزه، سنگ یا دانه های چوبی هاله ای خاکی به ظاهر بوهمی شما می بخشد. احساس جسارت بیشتری دارید؟ یک جفت گوشواره پر رنگی بپوشید و احساس می کنید که یک پرنده آزاد هستید.

همه چیز درباره ی استایل بوهو همه چیز درباره ی استایل بوهو همه چیز درباره ی استایل بوهو

اکسسوری موی طرح دار

در بخش دیگری از مقاله همه چیز درباره ی استایل بوهو به اکسسوری ها میپردازیم . هدبندها و لوازم جانبی مو در حال حاضر لحظه مهمی را سپری می کنند. این سبک دوستدار بالای صفحه کلید یکی از رازهای مورد علاقه ما برای جمع و جور به نظر رسیدن فوری است. این لوازم جانبی را در چاپ های مختلف به چرخش WFH خود اضافه کنید. به ما اعتماد کنید، گل‌های رترو و هدبندهای رنگارنگ پیسلی مکمل سبک بوهو هستند. دفعه بعد که به این فکر کردید که هنگام کار از خانه چه بپوشید، یک هدبند چاپ شده بیندازید. انتخاب رنگ کراواتی، چی را به سبک بوهمیایی خوب در تمام طول روز حفظ می کند – شیار.

همه چیز درباره ی استایل بوهو همه چیز درباره ی استایل بوهو همه چیز درباره ی استایل بوهو

سخن پایانی: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و بتوانید بهترین استایل بوهو را داشته باشید. همچنین پیشنهاد میکنیم بخوانید: 4 استایل خیابانی شیک برای خانمها

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *